اولین تجربه بازی واقعیت افزوده صوتی با عینک و پلتفرم Bose AR

0

انتظار نداشتیم که بوز Bose -برند معتبر تجهیزات صوتی- بیاید و عینک واقعیت افزوده بسازد، اما این شرکت به تازگی پلتفرم Bose AR را ارائه کرده که در کنار عینک Frames تجربه بسیار متفاوتی نسبت عینک‌های دیگر برای کاربران می‌سازد، چون مجبور هستند به جای اینکه ببینند؛ گوش کنند. این عینک جهان پیرامون شما را نه با تصاویر بلکه با صداها اعجاب‌انگیز می‌کند.

این عینک دارای سنسورهایی است که حرکات جنبشی شما را تشخیص می‌دهند. عینک از طریق بلوتوث به اسمارت‌فون شما متصل شده است تا جهت حرکت‌ شما را از طریق GPS شناسایی و متوجه شود چه چیزی را نگاه و دنبال می‌کنید.

آنگاه عینک Frames می‌تواند صداهایی را از همان جهت‌ها به سوی گوش شما روانه کند.

شرکت بوز عینک AR خود را سال گذشته رونمایی کرد و ۵۰ میلیون دلار برای توسعه اپلیکیشن‌های آن اختصاص داد. اپلیکیشن‌های کاربردی که می‌توانند تجربه‌های صوتی متفاوتی برای کاربران رقم بزنند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

مثلا، شرکت بازی‌سازی Worthing & Moncrief یک بازی به نام Overherd برای عینک AR بوز طراحی کرده است. Overherd یک بازی کمیک استریپ است و کاربر در نقش یک شوالیه باید وارد قلعه شاه آرتور شود و اهدافی را دنبال کند.

کاربر متناسب با صداهایی که می‌شنود؛ حرکات خود را تنظیم می‌کند. مثلا، راه‌های فرار را پیدا کرده یا دیگران را بترساند و از موانع پرش کند.

کاربر با چرخاندن سر و گردن یا بالا و پایین کردن چانه و همین‌طور لمس عینک بازی می‌کند و بدون اینکه چیزی ببیند در یک دنیای مجازی به کنش و واکنش مشغول می‌شود.

با گوش دادن وارد دنیای مجازی شوید

اولین تجربه‌های بازی واقعیت افزوده با عینک بوز خالی از ایراد نیستند ولی قطعا یک تجربه کاربری بسیار متفاوت از بازی‌های AR هستند. شما عادت می‌کنید به صداها بیشتر اهمیت دهید و گوش تیز کنید. سعی می‌کنید محیط اطراف خود را با صداها ترسیم کنید و به دنبال راه‌حل‌هایی برای پیش‌برد بازی باشید.

برای استفاده از این عینک باید اپلیکیشن Bose Connect را روی اسمارت‌فون یا تبلت باز کنید و مطمئن باشید این برنامه به‌روزرسانی شده است. سپس، می‌توانید به اپ‌های بهینه شده برای Bose AR دسترسی داشته باشید.

هنوز Bose AR و فناوری پشت سر آن در ابتدای راه هستند. پتانسیل زیادی برای پیشرفت دارند و باید کاربران برای بازی‌های صوتی و گوش دادن به جای دیدن مشتاق‌تر می‌شوند.

گفتنی است Frames یک عینک آفتابی به همراه هدفون‌هایی برای رساندن صدا به گوش است. البته، کاربران برای شنیدن بهتر صدا می‌توانند از هدفون‌های پرقدرت بوز هم استفاده کنند.

فروش عینک Frames به قیمت ۱۱۹ دلار از ابتدای امسال آغاز شده است و به مرور اپ‌ها و امکانات بیشتری برای آن عرضه می‌شود.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.