ورود چین به رقابت ۵G با استریم زنده سه‌بعدی و ۸K ماراتن ۳۰ هزار نفری

0

در حالی‌که اپراتورهای موبایل و بی‌سیم ایالات متحده و کره جنوبی شبکه‌های تجاری ۵G خود را راه‌اندازی کردند؛ کریرهای چینی هنوز درگیر ارزیابی و تنظیم زیرساخت‌های خود برای راه‌اندازی ۵G هستند.

به نظر می‌رسد در چین یک شروع بزرگ برای استفاده از ۵G لازم است؛ شروعی که اپراتور چینی یونیکام می‌خواهد با راه‌اندازی یک شبکه ۴۵ کیلومتری ۵G برای استریم زنده ۳۶۰ درجه و ۳D 8K ماراتن ۳۰ هزار نفری رقم بزند.

اپراتور یونیکام این مسابقه و ماراتن بزرگ در شهر چونگ‌کینگ را با هشت دوربین Insta360، هفت دوربین ایستاده ۸K 3D و یک دوربین در حال حرکت ۳۶۰ درجه پوشش تصویری داده است.

در محیط‌های واقعیت مجازی و با هدست VR می‌توانید در جهت‌های مختلف از جمله بالا و پایین به مارتن برگزار شده نگاه کنید یا سر خود را در جهت‌های مختلفی چرخانده تا گوشه‌های دیگری از این ماراتن را مشاهده کنید.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

در مرورگر وب، می‌توانید روی فیلم زوم و تصاویری خاص با وضوح بالا ببینید. هریک از لنزها با سرعت ۱۲۰ مگابیت بر ثانیه تصاویر را استریم کرده که در مجموع هشت دوربین می‌توانند تصاویر را با سرعتت یک گیگابیت بر ثانیه استریم کنند.

آینده VR با ۵G

این سرعت برای شبکه‌های ۴G LTE چالش‌برانگیز است و فقط توسط یک دستگاه ۵G و سرعت دانلود چند گیگابیتی میسر می‌شود. احتمالا، یک گوشی موبایل ۵G به تمام ورودی‌های دوربین‌ها دسترسی داشته و می‌تواند با به سرعت میان ان‌ها سوییچ کند.

از آن‌جایی‌که هنوز کشور چین هیچ دستگاه ۵G مصر‌ف‌کننده‌ای ندارد؛ فیلم استریم زنده ماراتن ۵G با تلویزیون‌های ماهواره‌ای همگام‌سازی شده و برای بینندگان ارسال می‌شود. استریم زنده فقط خروجی یک دوربین را نشان می‌دهد.

بینندگان چینی این فرصت را داشتند که تصاویری تمیز و با وضوح بالا در استریم زنده مشاهده کنند. این استریم بدون هیچ‌گونه تاخیر و با سرعت و انعطاف‌پذیری بالایی پخش شده است.

در این لینک می‌توانید مارتن دوی برگزار شده را در مرورگر وب و به طور ۳۶۰ درجه مشاهده کنید. مشاهده چند دقیقه‌ای از یک پخش زنده چهار ساعته مبتنی بر ۵G کافی است تا شما حس کنید نسل پنجم شبکه‌های موبایل چه آینده‌ای برای VR رقم خواهد زد.

این فیلم را می‌توانید با هدست یا عینک VR به طور سه بعدی یا در مرورگر وب حالت دو بعدی تماشا کنید.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.