موجی از گزارش‌های خرابی و شکستگی صفحه‌نمایش گلکسی فولد ۲ هزار دلاری سامسونگ منتشر شد

0

تنها پس از چند روز از حضور خبرنگاران در Android Central گوگل و بررسی نزدیک گلکسی فولد برای اولین بار، گزارش‌های متعددی از مشکلات صفحه‌نمایش آن در توییتر و سایت‌های مختلف منتشر شده است. بهتر است بگوییم مشکل نه، خرابی صفحه‌نمایش!

حداقل ۴ دستگاه گوشی تاشو و انعطاف‌پذیر گلکسی فولد در دست خبرنگاران دارای مشکلاتی در صفحه‌نمایش است. دو مشکل واضح و مهم در نمایشگر گلکسی فولد مشاهده شده است که یک مشکل قابل تعمیر است ولی سامسونگ باید فکری به حال مشکل دوم کند.

مشکل نخست: پوشش پلاستیکی صفحه‌نمایش قابل جدا شدن است

این مشکل تا حدودی قابل رفع است. گوشی تاشوی سامسونگ یک روکش پلاستیکی صفحه‌نمایش روی پنل اولد دارد که اجازه می‌دهد صفحه‌نمایش تا و خم شود. هنوز هیچ صفحه‌نمایشی با روکش شیشه‌ای انعطاف‌پذیر ساخته نشده است.

مسئله استفاده از روکش پلاستیکی نیست بلکه مشکل اینجا است که این روکش پلاستیکی مانند یک محافظ صفحه‌نمایش از قبل نصب شده است. مانند روکشی که در گلکسی اس ۱۰ شاهدش بودیم و بنابراین به راحتی قابل جدا شدن است.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

به نظر نمی‌رسد سامسونگ این روکش پلاستیکی را صرفا برای برداشتن توسط کاربران قرار داده یا یک گزینه انتخابی باشد. چون به محض برداشتن این روکش پلاستیکی، به وضوح صفحه‌نمایش گلکسی فولد خراب شده و جلوه بسیار بدی می‌گیرد.

حتی برخی خبرنگاران گزارش دادند این روکش پلاستیکی در بخش‌های از صفحه‌نمایش جمع می‌شود یا پس از مدتی استفاده از گوشی، لبه‌های آن بلند خواهند شد که اصلا برای یک دستگاه ۲ هزار دلاری مناسب نیست.

سامسونگ درباره برداشتن این روکش پلاستیکی هشدار داده و می‌گوید نباید اصلا برداشته شود. شاید در آینده، سامسونگ تغییراتی در جعبه و بسته‌بندی گلکسی فولد انجام دهد که به کاربران جدا هشدار دهد به این روکش پلاستیکی دست نزنند.

سال‌ها است عادت کردیم صفحه‌نمایش‌هایی با روکش‌های شیشه‌ای استفاده کنیم و از روکش پلاستیکی خوش‌مان نمی‌آید. به همین دلیل، ترس از برداشتن روکش پلاستیکی نمایشگر گلکسی فولد وجود دارد.

مشکل دوم: صفحه‌نمایش به شدت حساس و شکننده است

مشکلی بسیار مهم و بزرگ است که به این راحتی‌ها قابل حل نیست. سامسونگ به عنوان یک توسعه‌دهنده صفحه‌نمایش‌های انعطاف‌پذیر و تاشو باید سال‌های طولانی روی فناوری‌های این نمایشگرها کار کند تا صفحه‌نمایشی انعطاف‌پذیر ولی در عین حال مقاوم و نشکن بسازد.

حدقل دو گزارش درباره شکسته شدن صفحه‌نمایش گلکسی فولد روی توییتر منتشر شده است. شاید تصور شود با برداشتن روکش پلاستیکی بالای صفحه‌نمایش، این پنل شکننده و آسیب‌پذیر می‌شود ولی گزارش‌ها و تصاویر نشان می‌دهد بدون برداشتن این روکش و محافظ صفحه‌نمایش باز هم احتمال خرابی هست.

شاید با استفاده صحیح از گلکسی فولد و دقت و حساسیت بالا بتوان این صفحه‌نمایش را از آسیب دیدن نجات داد ولی در کل مسئله این است که صفحه‌نمایش گوشی‌های تاشو با روکش پلاستیکی بسیار مقاوم نیستند و درصد شکنندگی بالایی دارند.

سامسونگ: ما هم گزارش‌ها را دیدیم و داریم بررسی می‌کنیم

شرکت سامسونگ در واکنش به این گزارش‌ها و تصاویر خرابی صفحه‌نمایش گلکسی فولد؛ بیانیه‌ای صادر کرده که در سایت بلومبرگ منتشر شد.

سامسونگ می‌گوید فقط تعداد محدودی گوشی گلکسی فولد برای بررسی به خبرنگاران داده شده است. گزارش‌های خرابی و مشکلات مربوط به صفحه‌نمایش را دریافت کردند و در حال بررسی کامل آن‌ها از نظر فنی هستند.

به طور جداگانه، چندین بازرس این شرکت گزارش داده خرابی‌های در نمایشگرهای گلکسی فولد به خاطر برداشتن روکش پلاستیکی محافظ صفحه‌نمایش ایجاد می‌شود.

سامسونگ می‌گوید این روکش بخشی از صفحه‌نمایش است که نباید جدا شود و از خش‌های ناخواسته جلوگیری می‌کند. حذف روکش پلاستیکی یا چسباندن آن به بدنه باعث آسیب‌رسانی به گوشی می‌شود.

سامسوگ در بیانیه خود تصریح کرده مشغول بررسی این مشکلات هستند و مشتریان این شرکت اطمینان داشته باشند دراین‌بار هم اطلاع‌رسانی می‌شود و هم محصولاتی با کیفیت و بدون مشکل دریافت خواهند کرد.

منبع: + و +

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.