خریداران گوشی‌های پیکسل و وان‌پلاس عموما از کاربران گوشی‌های سامسونگ هستند

0

تصور می‌کنید چه افرادی سراغ خرید گوشی‌های اقتصادی و نسبتا با کیفیتی مانند پیکسل ۳ یا وان‌پلاس ۶ تی می‌روند؟

شاید یک جواب این باشد که کاربران آیفون‌های قدیمی که از دست iOS خسته شدند یا صاحبان اسمارت‌فون‌های رده بالایی که دیگر نمی‌توانند پول زیادی برای گوشی جدید پرچم‌دار خود هزینه کنند!

مطالعات جدید نشان می‌دهد هیچ‌کدام از دو دسته کاربران فوق خواهان اسمارت‌فون‌های برند پیکسل یا وان‌پلاس نیستند. حداقل در دسته‌های خریداران عمده این گوشی‌ها نیستند.

بلکه کاربران گوشی‌های سامسونگ و گلکسی بیشتر برندهای پبکسل و وان‌پلاس را برای اسمارت‌فون بعدی خود انتخاب می‌کنند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

تحقیقات موسسه Counterpoint نشان می‌دهد ۵۱ درصد از خریداران گوشی Pixel 3 و ۳۷ درصد از خریداران گوشی OnePlus 6T از کاربران اسمارت‌فون‌های سری گلکسی سامسونگ هستند. این تحقیق مربوط به بازه زمانی سه ماهه آخر سال ۲۰۱۸ است.

خبری بد برای سامسونگ یا گوگل؟

دارندگان آیفون خیلی کمتر سراغ گوشی‌های پیکسل و وان‌پلاس رفتند. تنها ۱۸ درصد خریداران پیکسل ۳ و ۱۶ درصد خریداران وان‌پلاس ۶ تی کاربر آیفون بودند.

جای تعجب ندارد که بدانید ۳۱ درصد خریداران گوشی پیکسل ۳ دارنده گلکسی اس ۷ بودند. اسمارت‌فونی که دو سال از تاریخ ساخت آن می‌گذرد و دیگر یک گوشی قدیمی در بازار شناخته می‌شود.

موسسه Counterpoint متوجه شده ۱۴ درصد از خریداران اسمارت‌فون پیکسل ۳  از گوشی موتورولا سوییچ کردند و ۱۵ درصد خریداران وان‌پلاس، مشتری گوشی‌های ال‌جی بودند.

آمار بالا به هیچ‌وجه غافل‌گیرکننده نیستند. گوشی‌های هر دو برند وان‌پلاس و پیکسل ضمن داشتن کیفیت و کارایی در حد مطلوب، از نظر قیمتی ارزان‌تر از گوشی‌های سامسونگ هستند. این کاربران بابت کاهش توانایی‌های نرم‌افزاری اسمارت‌فون‌شان ناراحت نیستند و از به‌روزرسانی به موقع اندروید لذت می‌برند.

موسسه Counterpoint می‌گوید این آمار بیشتر از اینکه برای سامسونگ ناراحت‌کننده باشد؛ برای گوگل ناامیدکننده است چون برای سال‌های متمادی خط تولید گوشی‌های پیکسل، جایگزین آیفون معرفی شدند.

مطالعه Counterpoint نشان می‌دهد ۸۲ درصد مشتریان از اندروید استفاده می‌کنند که البته برای گوگل خبر خوبی است و درآمدی غیرمستقیم را برایش به همراه دارد.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.