ونیو ۲۰۲۰: کوچک‌ترین و جدیدترین کراس‌اور هیوندای (گالری عکس)

0

شرکت هیوندا چند روز پیش، در نمایشگاه خودروی نیویورک ۲۰۱۹ از کراس اور جمع و جوری به نام ونیو (Venue) رونمایی کرد. ونیو ۲۰۲۰ جدیدترین و کوچک‌ترین کراس‌اور هیوندا است که در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ وارد بازار ایالات متحده می‌شود.

خودروی ونیو در واقع یک کراس‌اور ساب کامپکت است که این روزها طرفداران زیادی داشته و به نظر می‌رسد هیوندا هم برای حضور پررنگ‌تر در این بازار چنین خودرویی معرفی کرده است.

هیوندای Venue طراحی و شباهت‌های زیادی به دیگر کراس‌اورهای این شرکت کره‌ای مانند کرتا و سانتافه دارد. دماغه تهاجمی، چراغ‌های مربعی، دی‌لایت‌های رنگی و باریک و جلو پنجره آبشاری در جلوی این خودرو دیده می‌شود.

گلگیرهای عضلانی و خطوط جانبی قدرتمندی بدنه خودرو هم ما را یاد سانتافه می‌اندازد. رینگ‌های استاندارد این خودرو ۱۵ اینچی هستند ولی قابلیت نصب رینگ‌های ۱۷ اینچی را هم دارد.

ونیو ۱۳ سانتی‌متر طول کمتر، ۳/۰۵ سانتی‌متر عرض کمتر، ۸/۱۳ سانتی‌متر فاصله محوری کمتر و ۱/۵۲ سانتی‌متر ارتفاع بلندتری نسبت به هیوندای کنا دارد. کل حجم فضای داخل کابین نزدیک به ۷۶ لیتر کمتر از کراس‌اور کنا است.

طراحی هیوندا Venue تا حدودی خشن، جذاب و سرگرم‌کننده است. در ۸ رنگ سفید سرامیکی، سیاه نوار، نقره‌ای استلر، خاکستری کهکشانی، قرمز مخملی، آبی سیر، سبز و کتانی وارد بازار ایالات متحده شده و البته خریداران می‌توانند از طرح رنگ‌های دو تایی متضاد نیز انتخاب کنند.

مشخصات مدل‌های بازارهای امریکا و هند

براساس اطلاعاتی که در هنگام رونمایی از این خودرو اعلام شد؛ مدل عرضه شده در بازار ایالات متحده از پیشرانه ۱.۶ لیتری با جعبه‌دهنده ۶ سرعته دستی (CVT) بهره می‌برد. اطلاعات بیشتری از قوای محرکه یا سرعت و شتاب این ماشین ارایه نشده است ولی پیش‌بینی می‌شود مصرف سوخت آن ۷.۱۲ لیتر بر ۱۰۰ کیلومتر باشد.

هیوندای ونیو در سه مدل و پیشرانه وارد بازارهای کشور هند هم خواهد شد. دو پیشرانه ۱.۲ و ۱ لیتری به همراه پیشرانه دیزلی ۱.۴ لیتری در این بازار قابل خرید است.

دو صفحه‌نمایش ۸ اینچی روی داشتبورد برای سیستم اطلاعات و سرگرمی و ۳.۵ اینچی برای داشبورد دیجیتال مشاهده می‌شود. در برخی مدل‌ها، داخل کابین ترکیبی از کتان و پارچه چرم‌نما است.

مطابق انتظار، هیوندای برای کراس‌اور جدید خود از بهترین و پیشرفته‌ترین فناوری‌ها استفاده کرده است. سیستم هشدار برخورد از جلو، سیستم نگه‌داری فرمان خودرو در خط حرکت، هشدار نقطه کور دید راننده، هشیاری راننده و هشدار دنده عقب برخی از این فناوری‌ها هستند.

در ادامه می‌توانید تصاویر بیشتری از هیوندای Venue مشاهده کنید:

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.