چگونه کتابخانه آی‌تونز و از جمله موسیقی‌های دلخواه را به یک کامپیوتر جدید منتقل کنیم؟

0

هنگامی که یک مجموعه غنی از موسیقی‌های مورد علاقه خود در آی‌تونز دارید که سال‌ها است برای جمع‌آوری آن‌ها تلاش کرده و ازشان نگه‌داری کردید؛ هیچ دوست ندارید با مهاجرت به یک کامپیوتر جدید از دست‌شان بدهید یا مجبور به دانلود دوباره‌شان از روی حساب کاربری اپل شوید.

سرویس آی‌کلاود اپل می‌تواند در انتقال‌های کوچک‌تر مفید باشد ولی واقعا برای انتقال یک کتابخانه آی‌تونز بزرگ با حجم سنگین مناسب نیست.

خوش‌بختانه، اپل یک ابزار برای انتقال اطلاعات از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگری و به طور ویژه، کامپیوترهای جدید طراحی کرده است. این ابزار به نام Migration Assistant بهترین گزینه برای انتقال کتابخانه آی‌تونز به کامپیوتر دیگری است.

چون ابزار Migration Assistant به طور بومی در سیستم‌عامل مک‌او‌اس پیاده‌سازی شده است. اگر شما تصمیم دارید آی‌تونز خود را به روی یک کامپیوتر مک منتقل کنید؛ باید مراحل زیر را دنبال کنید:

گام اول: یکی کردن فایل‌ها

نخست، سعی کنید همه‌چیز روی دو کامپیوتر به‌روز باشد. آخرین نسخه‌های سیستم‌عامل‌ها و نرم‌افزار آی‌تونز را نصب کنید.

بعد، هر پشتیبان‌گیری که لازم است را انجام دهید. برای یکی‌سازی فایل‌ها، این نرم‌افزار را باز کنید و با انتخاب گزینه File وارد Library شوید. بعد گزینه Organize Library را انتخاب کنید.

در اینجا، گزینه‌ای به نام Consolidate مشاهده خواهید کرد. این گزینه را انتخاب و منتظر بمانید تا کتابخانه آی‌تونز به صورت یک فایل واحد تمیز دربیاید.

گام دوم: اجرای ابزار Migration Assistant

از زمان عرضه MacOS Sierra، شما نیاز دارید هر دو کامپیوتر به یک شبکه بی‌سیم متصل باشند تا ابزار Migration Assistant شروع به کار کند. شما برای افزایش سرعت اتصال می‌توانید از شبکه کابلی اترنت استفاده کنید.

بنابراین، برای شروع مطمئن شوید هر دو کامپیوتر به یک شبکه بی‌سیم یا شبکه اترنت متصل شده‌اند و برای راه‌اندازی Migration Assistant آماده هستند.

وارد کامپیوتر مک جدید شده و به پوشه Applications بروید. این پوشه را می‌توانید در بخش Dock پیدا کنید. ابتدا، Utilities را انتخاب و بعد Migration Assistant را اجرا کنید.

پس از اینکه تایید کردید می‌خواهید یک پروسه جدید را آغاز کنید؛ Migration Assistant از شما می‌پرسد «چگونه می‌خواهید اطلاعات را منتقل کنید؟». اطمینان حاصل کنید که یکی از گزینه‌های From a Mac، پشتیبان‌گیری Time Machine یا استارتاپ دیسک را انتخاب کردید. بعد روی Continue بزنید.

شما می‌توانید با کمک Migration Assistant، کتابخانه آی‌تونز را از روی یک کامپیوتر ویندوزی به روی یک مک جدید هم منتقل کنید. البته، سیستم‌عامل‌های ویندوز قدیمی از این ابزار پشتیبانی نمی‌کنند ولی در ویندوز ۱۰ این انتقال امکان‌پذیر است.

برای این انتقال، هنگامی که Migration Assistant از شما می‌پرسد برای انتقال اطلاعات به یک مک جدید آماده هستید؛ شما باید گزینه From a Windows PC را انتخاب کنید.

گام سوم: کوچ از روی کامپیوتر قدیمی

اکنون، سراغ کامپیوتر مک قدیمی خود بروید و نرم‌افزار Migration Assistant را به شکل همان پروسه قبلی باز کنید.

در پنجره برنامه Migration Assistant گزینه To another Mac را انتخاب کنید. از شما سوال می‌شود آماده این انتقال هستید که باید کلید continue را بزنید.

دوباره به کامپیوتر مک جدید برگردید. هنگامی که Migration Assistant از شما سوال می‌کند می‌خواهید اطلاعات را از چه روشی منتقل کنید؛ گزینه Mac را انتخاب و باز continue کنید.

اپل ممکن است یک کد امنیتی برای احرازهویت دو کامپیوتر به شما بدهد. این کد امنیتی را روی هر دو کامپیوتر وارد کنید.

گام چهارم: انتخاب اطلاعات برای انتقال

هنگامی که یک منبع خاص را برای انتقال اطلاعات انتخاب می‌کنید؛ ابزار Assistant از شما می‌خواهد اطلاعات انتقالی را انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید به یک کامپیوتر جدید مهاجرت کنید؛ قطعا به همه اطلاعات نیاز دارید و بهتر است گزینه All Options انتخاب شود. اما اگر می‌خواهید یک سری فایل‌ها را از روی کامپیوتر قدیمی به روی کامپیوتر قدیمی دیگری انتقال دهید؛ باید پوشه اطلاعات مورد نظر(برای مثال پوشه Music) را انتخاب کنید.

هنگامی که همه‌چیز آماده شد؛ روی گزینه continue بزنید تا فرآیند انتقال آغاز شود. ممکن اسن انتقال اطلاعات کمی طول بکشد.

پس از پایان فرآیند انتقال، وارد کامپیوتر مک جدید خود شده و مطمئن شوید تمام محتوای آی‌تونز مورد نظرتان کپی شده است. احتمالا مجبور به طی کردن یک مرحله احرازهویت برای استفاده از فایل‌ها و اطلاعات خود در آی‌تونز جدید هستید.

روش جایگزین: استفاده از یک هارددیسک اکسترنال

اگر احساس می‌کنید کار با Migration Assistant سخت است یا نمی‌توانید دو کامپیوتر را به یک شبکه متصل کنید؛ با استفاده از یک هارد درایو اسکترنال، فایل‌های آی‌تونز را به طور دستی منتقل کنید.

اگر می‌خواهید فایل‌ها را میان یک کامپیوتر مک و ویندوز جابه‌جا کنید؛ از پارتیشن‌بندی و فرمت فایلی درایوها مطمئن شوید.

این روش کمی زمان‌بر است و نیاز به یک هارد درایو با فضای کافی دارید ولی بهترین روش برای جمع‌آوری فایل‌های موسیقی از مکان‌های مختلف روی کامپیوتر قدیمی است.

اگر می‌خواهید فایل‌های موسیقی را از روی حساب کاربری آی‌تونز خود به یک کامپیوتر ویندوزی قدیمی منتقل کنید؛ ابزار Migration Assistant کار نخواهد کرد و باز هم بهترین روش، استفاده از یک درایو اسکترنال است.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.