چگونه اپلیکیشن‌های اندرویدی قدیمی را به گوشی جدید منتقل و نصب کنیم؟

0

ما اپلیکیشن‌های موبایل را از فروشگاه‌های نرم‌افزاری دانلود و نصب می‌کنیم؛ بدون اینکه فایلی مشاهده کنیم یا به فایل‌های دانلود شده دسترسی داشته باشیم. همه‌چیز پشت صحنه اتفاق می‌افتد و کاربران درگیر پروسه نصب نه چندان زیبای اپ‌ها نمی‌شوند.

در کل این ویژگی مثبت است و کمتر کاربری پیدا می‌شود که بخواهد پروسه نصب اپلیکیشن‌ها را تماشا کند یا درگیر فایل‌هایی با نام‌های عجیب و غریب شوند.

اما برخی اوقات بهتر است درباره فایل‌های نصب اپ‌ها و نحوه کارشان اطلاعاتی داشته باشید. مثلا، هنگامی که یک گوشی جدید خریداری کرده و می‌خواهید اپ‌های قدیمی را به روی گوشی جدید ببرید.

چون برخی از اپ‌های قدیمی دیگر در فروشگاه پلی‌استور گوگل یافت نمی‌شوند و شما راهی برای نصب و دانلود ساده و معمول آن‌ها نداشته ولی به این اپ‌ها نیاز دارید.

سیستم‌عامل اندروید اجازه می‌دهد به آسانی فایل‌های اپلیکیشن‌های ذخیره شده روی گوشی را یافته و آن‌ها را به دستگاه دیگری به صورت دستی منتقل کنید تا نصب شوند. فقط اندکی باید دانش خود را افزایش دهید.

فایل APK و خطری که در کمین کاربران است

برای نصب دستی یک اپلیکیشن روی اندروید باید با فایل‌های APK سروکار داشته باشید. هنگامی که برنامه برای نصب دانلود می‌کنیم؛ در واقع فایل APK یا Android application package این برنامه را دانلود کردیم.

پس، برای نصب یک اپ روی گوشی جدید کافی است فایل APK اپلیکیشن مورد نظر را یافته و به روی گوشی جدید منتقل کنیم تا نصب شود.

نکته بسیار مهمی که باید توجه داشته باشید؛ به‌روز نشدن اپ‌هایی است که دیگر روی فروشگاه‌های نرم‌افزاری مانند پلی‌استور وجود ندارند. به‌روز نشدن یک اپلیکیشن می‌تواند امنیت گوشی و سیستم‌عامل را به خطر بیندازد.

وقتی یک برنامه به‌روز نشود یا دیگر عرضه آن متوقف شده باشد؛ کاربران به صورت دستی آن را دانلود و نصب می‌کنند که خطرات بیشتری دارد. پس، باید کاملا با احتیاط عمل کنید و مواظب باشید اشتباهی مرتکب نشوید.

روی گوشی قدیمی

۱- اپلیکیشن  APK Extractor Pro را از پلی‌استور به رایگان یا ۹۹ سنت (در صورتی که نمی‌خواهید با تبلیغات استفاده کنید) دانلود کنید.

۲- اپلیکیشن را باز کنید و پس از تاییدیه‌ها، مجوز دسترسی به فایل‌های روی گوشی را صادر کنید.

۳- اپلیکیشنی که می‌خواهید روی گوشی جدید نصب شود را یافته و روی نماد سه نقطه کنار آن ضربه بزنید.

۴- گزینه Share را زده و سپس یک دستگاه مقصد و پوشه را برای انتقال فایل APK انتخاب کنید. می‌توانید از طریق ایمیل یا گوگل درایو هم فایل نصب اپلیکیشن را با گوشی جدید به اشتراک بگذارید.

روی گوشی جدید

۱- فایل APK اپلیکیشن را روی گوشی جدید پیدا کنید. اگر در پوشه خاصی ذخیره کردید؛ با یک برنامه فایل اکسپلورر وارد آن پوشه شوید. اگر فایل APK را از طریق ایمیل یا گوگل درایو به اشتراک گذاشتید؛ باید به این برنامه‌ها مراجعه کرده و فایل APK را دانلود کنید. احتمالا این فایل نام طولانی خواهد داشت.

۲- روی فایل APK بزنید تا باز شود. احتمالا گوشی جدید به شما پیام می‌دهد که این فایل را برای نصب نمی‌شناسد یا مجوز نصب نمی‌دهد.

۳- در اینجا باید دقت بیشتری داشته باشید چون کمی پیچیده است. در اندروید ۸ اوریو یا نسخه‌های بالاتر، می‌توانید روی گزینه Settings بزنید و وارد صفحه‌ای شوید که امکان احرازهویت و تایید برنامه‌های اشتراک‌گذاری اپ ناشناخته را می‌دهد.

در اندرویدهای قدیمی‌تر، هنگامی که روی گزینه Settings بزنید؛ وارد صفحه‌ای می‌شوید که اجازه می‌دهد اپ‌های ناشناخته را به طور گسترده‌ای روی سیستم‌عامل نصب کنید. شما همیشه می‌توانید در آینده وارد بخش تنظیمات شده و مجوزهای داده شده را پس بگیرید.

۴- کلید Back را زده و دستورالعمل‌های برنامه برای نصب را دنبال کنید.

۵- هنگامی که اپلیکیشن مورد نظر روی گوشی جدید نصب شود؛ در صفحه اپ‌ها ظاهر خواهد شد و خود گوشی هم پیامی به شما نشان می‌دهد تا سریع‌تر آن را باز کنید.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.