جاذبه‌های گردشگری اصفهان که باید دید

0

رپورتاژ

شهرهای ایران هر کدام زیبایی و دیدنی‌های مخصوص به خود دارد. به عنوان مثال جاهای دیدنی اصفهان در سال تعداد زیادی توریست خارجی و مسافر داخلی را به این شهر می‌کشاند تا آنها را به دیدن زیبایی‌هایش میهمان کند.

در مطلب امروز قصد داریدم برخی از جاذبه‌های گردشگری اصفهان را به شما معرفی کنیم تا در سفری که به این شهر زیبا دارید از آنها بازدید کنید. پس با ما همراه باشید.

میدان نقش جهان

بی‌شک میدان نقش جهان یکی از شاهکارهای معماری است که در اصفهان شاهد ان هستیم.

این میدان با ۵۰۷ متر طول و ۱۵۸ متر عرض، چهار اثر تاریخی اصفهان (مسجد شیخ لطف‌الله، مسجد امام، سر در بازار قیصریه و کاخ عالی قاپو) را در خود جای داده است.

دورتادور این میدان زیبا و باشکوه هم ۲۰۰ حجره‌ ۲ طبقه وجود دارد که در آنها انواع کالا عرضه می‌شود. میدان نقش جهان در ۸ بهمن ۱۳۱۳ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. بسیاری از جاهای دیدنی تهران نیز در فهرست آثار ملی ایران قرار دارد.

چهل ستون

باغ چهل ستون که به باغ جهان‌نما نیز معروف است در خیابان استانداری اصفهان قرار دارد و یکی از جاذبه‌های گردشگری اصفهان است.

در این عمارت زیبا آینه‌کاری‌، نقاشی‌های بزرگ دیواری و ستون‌های چوبی جذابیت زیادی ایجاد کرده است..

در و پنجره‌ها نیز منبت و خاتم‌کاری بوده و نمایشگر هنرهای اصیل ایرانی است.

سی‌و‌سه پل

سی‌و‌سه پل که آن را پل الله‌وردی خان هم می‌نامند، ۳۳ دهانه دارد و یکی از جاذبه‌های گرشدگری اصفهان است.

سی‌وسه پل را می‌توان یکی از بهترین پل‌های جهان و شاهکار معماری ایرانی و صفوی نامید. این پل ۲۹۵ متر طول و ۱۴ متر عرض دارد و در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۱۰ به شماره‌ی ۱۱۰ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

پل خواجو، منار جنبان، کلیسای وانک، آکواریوم اصفهان و… از دیگر جاهای دیدنی اصفهان هستند که درباره آنها می‌توانید در وبسایت نابرو بیشتر بخوانید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.