لوگوی جدید فایرفاکس رونمایی شد: آتش بیشتر، روباه کمتر

حدود یک سال پیش اعلام شد موزیلا برای مرورگر فایرفاکس خود لوگوی جدیدی طراحی خواهد کرد. تا کنون چندین بار لوگوی فایرفاکس تغییر پیدا کرده است و اکنون شاهد لوگوی جدید این مرورگر وب هستیم.

در اولین نگاه به لوگوی جدید متوجه خواهید شد که طرح روباه در این لوگو کمتر شده است ولی طرح آتش بیشتر می‌بینیم ولی اشتباه نکنید؛ لوگوی بالا برای تمام محصولات زیرمجموعه فایرفاکس است و برای هریک از نرم‌افزارهای فایرفاکس از جمله مرورگر فایرفاکس لوگوی اختصاصی طراحی شده است.

لوگوی مجموعه ابزارهای فایرفاکس به همراه مرورگر فایرفاکس و ابزارهای دیگر این مجموعه را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

بنابراین؛ هنوز مرورگر فایرفاکس به روباه آتشین خود پایبند است و سر و دم آن در لوگوی این مرورگر وب دیده می‌شود. لوگوی کلی فایرفاکس بیشتر یک جهان به آتش کشیده شده را ترسیم می‌کند ولی هنوز مشخصه‌های لوگوهای فایرفاکس را دارد و هر کاربری با مشاهده آن متوجه فایرفاکس می‌شود.

لوگوی فایرفاکس کدام است؟

فرآیند تغییر لوگوهای فایرفاکس را در زیر مشاهده کنید. می‌توانید ببینید که چگونه این لوگو به مرور کامل‌تر و پخته‌تر شده است و لوگوی جدید به وضوح زیباتر از لوگوهای پیشین است:

طراحان لوگوی فایرفاکس و موزیلا در ماه جولای گذشته اعلام کردند دنبال یک لوگوی جدید و جامع برای محصولات فایرفاکس هستند. آن‌ها اعتقاد داشتند لوگوی روباه آتشین مرورگر فایرفاکس نشانه خوبی برای کل مجموعه ابزارهای فایرفاکس نیست.

شاید این حرف تا حدودی درست باشد ولی اکنون دو لوگوی فایرفاکس داریم و خیلی سخت است به همه کاربران اینترنت بگوییم که کدام‌یک متعلق به مجموعه نرم‌افزارهای فایرفاکس و کدام‌یک نشانه مرورگر وب فایرفاکس است.

برخی از کاربران می‌گویند لوگوی مجموعه فایرفاکس زیباتر از لوگوی مرورگر این مجموعه است و ای کاش موزیلا از همان لوگو برای مرورگر فایرفاکس هم استفاده می‌کرد.

موزیلا با مرورگر فایرفاکس شروع کرد اما اکنون چندین ابزار فایرفاکس مانند ابزار Send و Monitor دارد و احتمالا در آینده شاهد ابزارهای دیگری خواهیم بود.

منبع

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.