اولین استخر ۳۶۰ درجه دنیا بر بام هتلی ۵۵ طبقه با درب ورودی شبیه زیردریایی‌ها ساخته می‌شود

0

استخرهای رو باز زیادی در سقف هتل‌های شیک و معروف دنیا ساخته شده است ولی شرکت انگلیسی Compass Pools می‌خواهد استخری متفاوت بسازد.

این شرکت طرحی ارایه داده تا اولین استخر رو باز ۳۶۰ درجه را بر بام هتلی ۵۵ طبقه در لندن بسازد. منظور از استخر ۳۶۰ درجه این است که از تمام زوایا درون استخر قابل مشاهده است. به زبان دیگر، کف و دیواره‌های این استخر کاملا شفاف و شیشه‌ای است.

این استخر به تمام شهر لندن مشرف بوده و حتی شناگرها می‌توانند لابی هتل را نیز مشاهده کنند. مشتریان این هتل در ارتفاعی ۲۲۰ متر بالاتر از سطح زمین و شهر لندن شنا خواهند کرد که می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز باشد.

استخر «Infinity London» ظرفیت ۶۰۰ هزار لیتر آب را دارد و فرآیند ساخت آن از اوایل سال ۲۰۲۰ آغاز می‌شود.

طبق مستنداتی که شرکت Compass Pools منتشر کرده است؛ ساخت استخری ۳۶۰ درجه کاری بسیار سخت و چالش‌برانگیز است. چون حتی درب‌های ورودی آن هم باید شفاف باشند و از سوی دیگر با عبور نور، شکستگی پرتو و تغییر طول موج اتفاق نیفند تا یک منظره واقعی از استخر نمایش داده شود.

شرکت طراح این استخر می‌خواهد از ماده اکریلیک قالب‌گیری استفاده کند تا چشم‌اندازی زلال و شفاف ولی واقعی از همه زوایا بدهد. اکریلیک یکی از سخت‌ترین و محکم‌ترین پلیمرها با شفافیتی بالاتر از شیشه با سطحی صیقلی و براق و مقاوم در برابر عوامل جوی است.

مسئله اصلی: از کجا وارد استخر شویم؟

اما بزرگ‌ترین نکته طراحی این استخر، درب‌های ورود و خروج مشتریان هتل است. در طراحی ارایه شده حتی یک متر از چشم‌انداز استخر برای درب ورودی مسدود نشده است.

در حالت عادی، شاید با استفاده از یک نردبان مخصوص بتوان وارد استخر شد ولی با حساسیت‌های بالای شرکت کامپس پولز و شرکا و ساخت یک استخر کاملا منحصربه‌فرد، یک راه‌پله مارپیچ از کف استخر بالا آمده و با باز شدن درب آن، امکان ورود و خروج شناگران وجود دارد.

طراحی درب ورودی این استخر بسیار شبیه زیردریایی‌ها است که در تصاویر پنهان شده است. به همین دلیل، دستاویز طنز کاربران شبکه‌های اجتماعی شده است. آن‌ها می‌پرسند دقیقا چگونه باید وارد این استخر شد یا اینکه پس از شنا از آن خارج شد؟

کاربر توییتری با حساب کاربری DocHackenbush طرح زیر را پیشنهاد داده است که با استقبال زیاد کاربران شبکه‌های مجازی روبرو شده است:

در این استخر از بادسنج اختصاصی برای اندازه‌گیری سرعت باد و سیستم داخلی دما برای مدیریت دایمی دمای آب و استخر استفاده شده است. گفته می‌شود در شهر لندن، بیش از ۱۰۶ روز سال بارندگی وجود دارد که باز یک چالش بزرگ دیگر پیش‌روی طراحان آن است.

از دیگر خلاقیت‌های استفاده شده در این استخر، چراغ‌هایی با طیف‌های نوری است که نمایی شبیه به یک مشعل روشن شده طلایی را نشان می‌دهند.

منبع: + و +


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.