یوتیوب صدها ویدئو – موسیقی قدیمی ماندگار و هنری را بازسازی کرد تا با کیفیت HD پخش شوند

0

یوتیوب با همکاری UMG می‌خواهند نزدیک به هزار موسیقی ویدیویی قدیمی ولی معروف و ماندگار را از کیفیت SD به HD تبدیل کنند.

این موسیقی‌های ویدیویی بخشی از یک کار هنری هستند که در مشهورترین فیلم‌های تاریخ سینما شنیده شدند. یوتیوب و گروه موسیقی جهان (Universal Music Group) در یک همکاری مشترک می‌خواهند این موسیقی‌های ماندگار را مانند دیگر آثار هنری محافظت و بازسازی کنند تا در تاریخ به یادگار بمانند.

هدف این است که نسل‌های آینده و افرادی که هرگز این موسیقی‌ها را نشنیدند؛ فرصت شنیدن و تجربه لذت بردن این موسیقی‌های کلاسیک را داشته باشند. موسیقی‌هایی که شاید هرگز تا پیش از این گوش نکرده باشند.

تبلیغ: رایگان: تست MBTI + تفسیر ویدیویی تیپ شخصیت و سازگاری شغلی

یوتیوب در فاز اول بیش از صد موسیقی کلاسیک را بازسازی و روی وب منتشر کرده است. این موسیقی‌ها از خواننده‌ها و گروه‌هایی مانند دیلی آیدل، بیسی بویز، بویز تو من، جرج استریت، جنت جکسون، کیس، لیدی آنتلبلوم، لیدی گاگا، لایونل ریچی، مارون ۵، میت لوف، تام پتی و دیگران هستند.

تام پتی موسیقی فیلم Free Fallin را ۳۰ سال پیش ساخته و موسیقی Sabotage توسط گروه بیتسی بویز در ۲۵ سال پیش اجرا شده است.

برای تاریخ؛ برای آیندگان

هر دو سایت گوگل ویدیو و UMG تعهد کردند نزدیک به هزار قطعه موسیقی ویدیویی را به‌روزرسانی کنند. این موسیقی‌ها به صورت هفتگی بازسازی و به نسخه با کیفیت HD ارتقا پیدا می‌کنند. قرار است تا پیش از پایان سال ۲۰۲۰ تمام این موسیقی‌های کلاسیک بازسازی شده باشند.

این ویدیوهای قدیمی ولی اکنون با کیفیت دارای برچسب‌ها و هشتک‌های REMASTERED IN HD و Remastered هستند تا کاربران راحت‌تر آن‌ها را یافته و گوش کنند.

سال‌ها است که برخی از موسیقی‌های ویدیویی معروف و پربازدید یوتیوب از استانداردهای رایج بازار خارج شده و حالتی منسوخ شده یافته‌اند که فقط با یک بلندگوی قابل گوش کردن هستند.

ولی اکنون تلاش جدید یوتیوب برای بازسازی موسیقی‌های ویدیویی کلاسیک منجر به بهبود کیفیت آن‌ها و رسیدن به استاندارد ۱۰۸۰p می‌شود تا توسط دستگاه‌های مختلفی از جمله تلویزیون‌های امروزی، اسمارت‌فون‌ها، تبلت‌ها، لپ‌تاپ‌ها و پخش‌کننده‌های دیگر قابل مشاهده و لذت بردن باشند.

گفتنی است که در این بازسازی هیچ چیزی اعم از آدرس‌های URL، پلی‌لیست‌ها، علاقه‌مندی‌ها و تعداد مشاهده‌ها از بین نمی‌رود و کاربران یوتیوب می‌توانند همان نسخه‌های قدیمی تگ شده یا بوک‌مارک را با کیفیت جدید مشاهده کنند.

منبع


 
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.