معرفی اپلیکیشن: بازی پازلی و بوردی کارکاسونه برای مبارزه و آرامش

0

بازی Carcassonne یکی از معروف‌ترین بازی‌های تخته‌ای (board) در iOS است که البته مشابه‌اش در اندروید هم عرضه شده است. یک بازی اعتیادآور و پولی که طرفداران زیادی دارد و شما به سختی می‌توانید از آن دست بکشید.

افرادی که طرفدار بازی‌های مبارزه‌جویانه و انتقامی هستند و روحیه جنگندگی دارند؛ از این بازی استقبال کرده ولی یک بازی آرام و سرگرم‌کننده هم هست. بسیاری از افراد در اولین باری که این بازی را مشاهده می‌کنند؛ منتظر هیچ توضیح و قانونی نمی‌مانند و سراغ چیدن قطعه‌شان می‌روند.

صفحه بازی کارکاسونه شبیه به یک پازل و با تعدادی خانه است. قطعات مربعی شکلی که شهری به نام کارکاسونه در جنوب فرانسه را از نظر بصری ترسیم می‌کنند. شهری قدیمی با کلی برج و بارو که در هر بار بازی باید توسط بازیکنان کنار هم چیده شوند.

هر بازیکن تعدادی آدمک با رنگی خاص دارد. وقتی این آدمک‌ها روی قطعات پازل قرار می‌گیرند؛ شخصیت‌های متفاوتی مانند کشاورز، کشیش، شوالیه، دزد و غیره پیدا کرده و برحسب شغلشان امتیازگیری خواهند کرد.

هر بار که پازل‌ها چیده می‌شوند؛ نتیجه متفاوتی به دست می‌آید. بازیکن‌ها باید با کمک یکدیگر این پازل را تکمیل کنند. هر هر نوبت، یک قطعه پازل را اضافه کرده و آدمک خودش را روی آن قرار می‌دهد و شخصیت مناسب آن را می‌دهد.

وقتی تمام قطعات پازل چیده شده و در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند؛ بازی به اتمام می‌رسد.

بهترین بازی سال آیفون

بازی Carcassonne یکی از معدود بازی‌های بوردگیمینگی است که می‌توان ۲ تا ۵ نفره بازی کرد و به یک اندازه جذاب خواهد بود. بازیکن‌ها باید با همکاری یکدیگر شهری را بسازند. بسیار آرامش‌بخش است ولی به این معنی نیست که روحیه مبارزه و جنگجویی ندارد.

افراد می‌توانند شروع به خرابکاری در برنامه و نقشه دیگران کنند یا از امتیازگیری آن‌ها جلوگیری به عمل بیاورند. در پایان بازی، هر بازیکنی که امتیاز بیشتری کسب کرده باشد؛ برنده خواهد بود. در جریان بازی، تصمیم‌گیری درباره قرار دادن آدمک‌ها و شخصیت دادن به آن‌ها بسیار مهم و استراتژیک است.

بازی کارکاسونه چندین بار به عنوان بهترین بازی سال در آیفون انتخاب شده است و از نظر سایت‌هایی مانند گیزمودو، بهترین بازی بورد از نظر بصری تا کنون برای اسمارت‌فون‌ها است. رسانه‌های دیگر هم تعریف‌های زیادی از این بازی کرده و آن را بسیار هیجان‌انگیز وصف کردند.

نسخه‌های جدید این بازی از قابلیت‌ها و امکانات فراوانی برخوردار هستند. مثلا، می‌توانید پرداخت درون اپی داشته و استراتژی‌ها یا قطعات جدیدی خریداری کنید. قابلیت چت درون برنامه‌ای دارد یا از راهنماهای بسیار خوبی برای یادگیری بازی سود می‌برد.

می‌توانیذ بازی کارکاسونه برای iOS را از روی اپ‌استور اپل و برای اندروید از روی گوگل‌پلی دانلود کنید. همان‌طور که گفتیم، این بازی پرطرفدار پولی است ولی آن‌هایی که بازی کردند می‌گویند ارزش هزینه کردن را دارد.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.