به‌زودی می‌توانید پهپادی بخرید که هر چیزی را به آتش می‌کشد + فیلم

0

در سال ۲۰۱۵، نوجوانی از ایالت کنتیکت نیو انگلند امریکا این پرسش را مطرح کرد که آیا ربات‌های پرنده ساخته شده توسط آن‌ها می‌توانند اسلحه یا چیزی شبیه به بازو برای پرتاب آتش داشته باشند؟

اکنون، این پهپاد آماده عرضه به بازار است و خبر خوب یا بد، شما می‌توانید آن را خریداری کنید. همین پنج‌شنبه، فروش پهپاد شعله‌افکن شخصی آغاز می‌شود و خرید آن هم ساده‌تر از آن چیزی است که تصور کنید.

دستگاه Throwflame TF-19 Wasp یک بازو اشعه‌افکن است که می‌تواند آتش را به سوی هدفی مشخص پرتاب کند و می‌تواند روی یک پهپاد تجاری سنگین وزن برای استفاده در کاربردهای خاص است نصب شود. این اسلحه می‌تواند اهدافی تا حدود ۷.۵ متری خود را به آتش بکشد.

یک گالن سوخت نیز به زیر پهپاد متصل شده تا در پروایز همراه خود داشته و ۱۰۰ ثانیه‌ای آماده پرتاب آتش شود.

چندین هزار دلار برای آتش‌بازی هوایی

قیمت این شعله‌افکن ۱۴۹۹ دلار است و شامل هزینه خرید پهپاد نمی‌شود. خود مشتری باید یک پهپاد حرفه‌ای مانند DJI S1000 به همراه یک کنترلر پرواز A2 را هم تهیه کند. باتری ۱۶ هزار میلی‌آمپرساعتی ۶S LiPo و ریموت TBS Tango R/C را هم در نظر داشته باشید. هزینه کلی سرهم کردن پهپاد شعله‌افکن حدود ۲۶۰۰ دلار می‌شود.

اگر بخواهید یک دوربین از شرکت GoPro نیز روی پهپاد خود سوار کنید تا تصاویری از نزدیک بگیرید؛ باید هزینه‌ بیشتری پرداخت کنید.

خود شرکت Throwflame پهپادهایی از ۱۰۰۰ تا ۱۰ هزار دلار را آماده عرضه به مشتریان دارد. این پهپادها کاملا سفارشی هستند و بسته به درخواست و نیاز مشتری، تجهیزات اضافی روی آن‌ها سوار می‌شود.

اما واقعا چرا ما به چنین ابزاری نیاز داریم و باید چندین هزار دلار برای خرید یک پهپاد مجهز به اشعه‌افکن خرج کنیم؟

در کشور چین از این نوع اشعه‌افکن‌ها برای پاک کردن خطوط برق استفاده می‌شود. همین‌طور، برای از بین بردن برخی آفت‌ها و علف‌های هرز رویده شده در زمین یا روی درختان می‌توان از پهپاد اشعه‌افکن استفاده کرد.

مزیت بزرگ این اسلحه، ایجاد آتش و سوختگی‌های کنترل شده و محدود است. در ادامه می‌توانید فیلمی از نحوه کار Throwflame TF-19 Wasp مشاهده کنید:

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.