در هنگام فراموش کردن رمزعبور قفل آیفون یا آیپد چه‌ کار کنیم؟

0

این روزها با رواج استفاده از مکانیزم‌های احرازهویت بیومتریکی مانند Face ID و Touch ID، راحت‌تر از گذشته رمزعبور آیفون یا آیپد را فراموش می‌کنیم. خوش‌بختانه، اگر شما رمز قفل صفحه‌نمایش آیفون را فراموش یا گم کردید؛ هنوز روش‌هایی برای دسترسی به این دستگاه‌ها وجود دارد؛ به شرط اینکه رمزعبور Apple ID خود را داشته باشید.

روش نخست: بازیابی با استفاده از آی‌کلاود

اگر ویژگی Find My iPhone را روی آیفون یا آیپد خود فعال کرده باشید؛ این شانس را دارید از طریق یک مرورگر وب، کل دستگاه را پاک کنید. نکته مهم و قابل توجه این است که در این روش، همه اطلاعات روی دستگاه نیز پاک می‌شوند و بعدا شما می‌توانید دوباره آن‌ها را از روی سرویس آی‌کلاود خود بازیابی کنید.

مراحل بازیابی آیفون و آیپد با استفاده از Find My iPhone:

۱- وارد آدرس اینترنتی iCloud.com شوید.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

۲- با اپل آی‌دی و رمزعبور خودتان لاگین کنید.

۳- روی گزینه «Find iPhone» کلیک کنید.

۴- گوشی خود را در نقشه یافته و روی آن کلیک کنید.

۵- گزینه «Erase iPhone» را کلیک کنید.

حالا آیفون یا آیپد شما به طور کامل ریست شده و به تنظیمات پیش‌فرض کارخانه برمی‌گردد.

روش دوم: بازیابی با آی‌تونز

اگر قابلیت «Find My iPhone» روی آیفون یا آیپد فعال نیست یا امکان دسترسی به سرویس آی‌کلاود خودتان از طریق اپل آی‌دی را ندارید تا دستگاه را ریست کارخانه کنید؛ باید سراغ روش دوم مبتنی بر آی‌تونز بروید.

اولین گام، قرار دادن آیفون و آیپد در مود بازیابی است:

۱- آیفون X و بالاتر، آیفون ۸ و ۸ پلاس:

کلید Side و یکی از کلیدهای حجم صدا را با هم فشرده و نگه دارید تا منوی خاموش کردن دستگاه ظاهر شود. دستگاه را خاموش کنید و بعد به کامپیوتر متصل کنید. باید در هنگام اتصال، دست شما روی کلید Side باشد و نگه دارید تا هنگامی که صفحه مود بازیابی (recovery-mode) ظاهر شود.

۲- آيفون ۷، آیفون ۷ پلاس و آیپاد تاچ (نسل هفتم):

دستگاه را خاموش کنید. در حالی‌که انگشت شما روی کلید کاهش‌دهنده حجم صدا است؛ به کامپیوتر متصل کنید. این‌قدر دست خود را روی این کلید نگه دارید تا دستگاه وارد حالت بازیابی شود.

۳- آیفون ۶s و پایین‌تر، آیپاد تاچ (نسل ششم و پایین‌تر)، آیپاد با کلید هوم:

دستگاه را خاموش کنید. انگشت خود را روی کلید هوم قرار داده و فشار دهید؛ همزمان دستگاه را به کامپیوتر متصل کنید و هنوز کلید هوم را فشرده نگه دارید تا صفحه مود بازیابی مشاهده شود.

پس از این کار، iTunes ( یا Finder در سیستم‌هایی که macOS Catalina را اجرا می‌کنند) به شما می‌گوید یک مشکل در آیفون رخ داده که نیاز به به‌روزرسانی یا بازیابی دارد (دقیقا پیغام is a problem with the iPhone that requires it to be updated or restored).

گزینه «Restore» را کلیک کنید تا آیفون، آیپد و آیپاد تاچ به طور کامل پاک و ریست کارخانه شوند. پس از نصب iOS می‌توانید سراغ آی‌کلاود رفته و نسخه پشتیبان خود را روی دستگاه باز کنید. همین‌طور، می‌توانید دوباره یک رمزعبور جدید برای آيفون یا آیپد تعریف کنید.

Activation Lock

احتمالا، هنگامی که آیفون یا آیپد بعد از ریست روشن می‌شوند؛ صفحه Activation Lock را مشاهده خواهید کرد. چه روی پی‌سی یا مک که برای ریست دستگاه استفاده شده یا روی دستگاه iOS.

در این‌جا باید Apple ID و رمز خود را وارد کرده تا به دستگاه دسترسی پیدا کنید.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.