چگونه در کروم ۷۷ یک صفحه وب را برای دستگاه‌های دیگر ارسال کنیم؟

0

نسخه جدیدی از مرورگر وب گوگل کروم منتشر شده است. کروم ۷۷ دارای چند ویژگی تازه است. از جمله اینکه می‌توان صفحه اول جست‌وجوی کروم را کاملا سفارشی کرد ولی مهم‌ترین ویژگی، امکان ارسال تب یا صفحه وب به دستگاه‌های دیگر است.

ویژگی اشتراک‌گذاری یک صفحه وب یا برگه باز شده با دستگاه‌های دیگر در کروم ۷۷ به نام «Send To Your Devices» عرضه شده و اجازه می‌دهد یک صفحه وب را از روی موبایل با لپ‌تاپ یا برعکس و همین‌طور از روی لپ‌تاپ و موبایل با کامپیوتر رومیزی به اشتراک بگذارید.

این ویژگی برای مواقعی خوب است که یک صفحه وب را در گوشی موبایل باز کرده و مشغول بازدید یا خواندن متن آن بودید و اکنون می‌خواهید ادامه کار را روی لپ‌تاپ و کامپیوتر رومیزی دنبال کنید.

تبلیغ: دوره آموزش الکترونیکی: پداگوژی، ابزارها و تولید محتوای آموزشی

به طور برعکس، ممکن است مشغول خواندن مقاله‌ای روی لپ‌تاپ بوده ولی اکنون باید به بیرون از خانه و محل کار بروید. در کروم ۷۷ دیگر نیازی نیست روی گوشی موبایل از ابتدا این صفحه وب را باز کنید بلکه سریعا می‌توانید از روی لپ‌تاپ برگه باز شده را برای گوشی خود ارسال کنید.

ارسال یک صفحه وب برای دستگا‌های دیگر در کروم ۷۷

برای ارسال یک صفحه وب در کروم ۷۷، باید مراحل ساده زیر را طی کنید:

۱- در حالی‌که صفحه وب یا برگه مورد نظر را انتخاب کردید؛ وارد منوی اشتراک‌گذاری شده و دنبال گزینه «Send To Your Devices» بگردید و بعد روی آن ضربه بزنید. با زدن روی لینک صفحه وب در نوار آدرس و بعد زدن آیکون اشتراک‌گذاری، باز هم به این گزینه دسترسی پیدا خواهید کرد.

۲- در فهرست باز شده، دستگاه مقصد را انتخاب کنید. همان دستگاهی که می‌خواهید برگه یا صفحه وب روی آن باز شود. به محض انتخاب دستگاه، صفحه وب ارسال شده و یک اعلان مشاهده می‌کنید.

۳- در دستگاه مقصد، اگر اکانت گوگل داشته باشید و در کروم وارد این اکانت گوگل شده باشید؛ یک پیغام دریافت کرده و با زدن روی آن، برگه ارسال شده در مرورگر کروم باز می‌شود. در iOS باید برنامه گوگل کروم را باز کنید تا این اعلان را مشاهده و با زدن روی آن، برگه باز شود.

گوگل کروم ۷۷ برای پلتفرم‌های ویندوز، اندروید، مک و آی‌او‌اس عرضه شده ولی ممکن است برخی کاربران این به‌روزرسانی را دیرتر دریافت کنند. گوگل می‌گوید ظرف یک هفته تمام کاربران در سراسر دنیا می‌توانند گوگل کروم ۷۷ را دریافت کنند.

همان‌طور که اشاره شد؛ گوگل کروم ۷۷ دارای چندین ویژگی جدید است. علاوه بر ویژگی «Send To Your Devices»، در بخش دانلود هم تغییراتی داده است تا کاربران ساده‌تر بتوانند به فایل‌های دانلود شده برحسب صفحه وب، ویدیو، عکس، صدا و غیره دسترسی پیدا کنند.

منبع

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.