میلیون‌ها کاربر آیفون با به‌روزرسانی iOS 14 دیگر قادر به ارسال و دریافت پیام در iMessage و دیگر پیام‌رسان‌ها نیستند

در حالی هزاران گزارش از سراسر جهان پیرامون این اشکال رسیده است که اپل هنوز سکوت کرده و جوابی ندارد

1

آیفون‌های ۱۲ اپل وقتی به دست کاربران رسیدند و تست‌های عملی و واقعی آن‌ها آغاز شد؛ درگیر چندین مشکل حاد شدند اما اکنون یک مسئله جدی‌تر و بدتری برای مدل‌های بیشتری از آیفون‌ها به وجود آمده است.

ماه گذشته که برای اولین بار توسط سایت MacRumors به عنون یک مشکل در آیفون ۱۲ گزارش شد؛ کاربران زیادی هم در انجمن‌های پشتیبانی اپل شامل ۴۴ صفحه و بیش از ۵ هزار کامنت و مدخل و هم در انجمن‌های خود سایت MacRumors شامل ۲۲ صفحه و بیش از هزار پیام، گفتند این مسئله به iOS 14 مرتبط است و همه آیفون‌های دارای این سیستم‌عامل چنین مشکلی دارند.

مشکل چیست؟ شامل عدم توانایی در ارسال یا دریافت پیام (SMS) و همین‌طور اعلان‌های از دست رفته در اپلیکیشن‌های پیام‌رسان است. ابتدا فقط پیام‌رسان آی مسج اپل مورد تاثیر قرار گرفت ولی کم‌کم سایر پیام‌رسان‌ها از جمله واتساپ و سیگنال هم چین مشکلی پیدا کردند تا بدانیم میلیون‌ها کاربر آیفون‌های مجهز به iOS 14 در معرض این باگ قرار گرفتند.

برای برخی افراد شدن این مشکل بیشتر است و اعلان‌های زیادی که از سوی دیگران ارسال شده‌اند را از دست می‌دهند. در بدترین حالت، افراد هیچ‌گونه پیامی دریافت نمی‌کنند و هیچ‌گونه پیامی هم ارسال نمی‌کنند. در واقع، باید گفت اصلا پیام‌رسان iMessage کار نمی‌کند. سکوت اپل در برابر این مشکل باعث عصبانیت بیشتر کاربران شده است.

این مشکل یکی از آزاردهنده‌ترین مسایلی است که در چند سال اخیر برای کاربران آیفون پیش آمده است. آن‌ها پیامی برای یک فرد ارسال می‌کنند و او سریعا پاسخ می‌دهد ولی چیزی مشاهده نمی‌کنند.

اپل هنوز ساکت است

برخی از کاربران در شبکه‌های اجتماعی و انجمن‌های پشتیبانی اپل این مسئله را مطرح کردند که بارها توسط آن‌ها این مشکل پیگیری شده و با اپل تماس داشتند ولی هنوز جوابی دریافت نکردند.

اپراتورهای مخابراتی در پاسخ کاربران آیفون گفتند این مشکل از سوی اپل به وجود آمده است و ارتباطی با شبکه موبایل و سرویس‌های آن‌ها ندارد.

کاربران می‌گویند این یک ویژگی اساسی است و اشکالی در یک اکسسوری و وسایل جانبی نیست. تقریبا این اشکال برای همه کاربران حیاتی و اضطراری است. این کاربران به فروشگاه‌های اپل، پشتیبانی این شرکت در سایت یا نمایندگی‌های کشورهای مختلف مراجعه کرده‌اند و هزاران شکایت ثبت شده است.

برخی کاربران هم که موفق به تماس تلفنی با تیم مهندسی اپل شدند؛ در جواب شنیدند که مشکل در دست بررسی است ولی احتمالا مربوط به سیم‌کارت آن‌ها می‌شود. آن‌ها زیاد حاضر به پاسخ‌گویی به کاربران نبودند و سریعا تماس‌ها را قطع کردند.

کاربران زیادی در کشورهای مختلف و روی شبکه‌های موبایل و اپراتورهای گوناگون این مشکل را گزارش دادند که نشان می‌دهد یک اشکال فرا اپراتوری است.

حتی رسانه‌های مطرح ایالات متحده هم با اپل نامه‌نگاری کرده و ایمیل زدند تا پاسخی دریافت کنند ولی هنوز هیچ واکنشی از سوی این شرکت مشاهده نشده است. اما اپل نمی‌تواند برای طولانی‌مدت این مسئله را نادیده بگیرد و احتمالا در چند روز آینده باید منتظر بیانیه آن‌ها باشیم.

فعلا همه نگاه‌ها متوجه به‌روزرسانی iOS 14.3 است که در هفته جاری باید منتشر شود. کاربرانی که با این اشکال روبرو شدند؛ می‌گویند نسخه‌های بتای iOS 14 نتوانستند آن را رفع کنند ولی امیدوار هستیم اپل سریعا بتواند مشکل را یافته و از بین ببرد.

منبع فوربس
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.