پیام‌رسان سیگنال روش امنی برای ارسال پیام‌ها بدون درج اطلاعات فرستنده استفاده می‌کند

0

پیام‌رسان Signal یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌ها در میان کاربرانی است که به حریم خصوصی اهمیت می‌دهند.

این پیام‌رسان هیچ‌گونه اطلاعاتی از کاربران اعم از فهرست مخاطبان، تصاویر پروفایل، اطلاعات پروفایل، مکان، آواتار، نمودارها و مکالمات را رکورد نمی‌کند. همین امر باعث شده جزو بهترین پیام‌رسان‌های امن در جهان باشد.

اما این پیام‌رسان هنوز آدرس یا آی‌دی فرستنده را به پیام‌ها ضمیمه می‌کرد. مانند اینکه آدرس فرستنده یک نامه را به طور واضح روی پاکت نامه بنویسید. از نظر امنیتی و حریم خصوصی این موضوع کمی نگران‌کننده است.

حالا این پیام‌رسان به روش جدیدی برای ارسال و دریافت پیام‌ها بدون درج شناسه فرستنده در متادیتاها دست پیدا کرده است. در آخرین نسخه بتای این پیام‌رسان از ویژگی به نام «sealed sender» استفاده شده است که آدرس فرستنده پیام در خود پیام قرار دارد.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

مدیر پیام‌رسان سیگنال به خبرنگاران درباره این ویژگی می‌گوید:

«در حالی‌که بهتر است پیام‌رسان بداند یک بسته پیام از سوی چه کسی ارسال شده است ولی در متد جدید می‌خواهیم باکس روبه‌روی عبارت «From» را خالی بگذاریم.

در ویژگی sealed sender سعی شده اطلاعات مربوط به فرستنده به جای نوشتن شدن در متادیتای پیام، در متن خود پیام رمزنگاری شود. پیام sealed sender را هم هیچ‌کس جز گیرنده دریافت نمی‌کند و دیگران از هویت فرستنده اطلاعی نخواهند داشت.

در گیرنده، هویت فرستنده تایید شده و متن پیام رمزگشایی می‌شود. شاید این‌طور به نظر برسد که چنین سیستمی برای پیام‌رسان‌های موبایل کمی فانتزی است ولی کاربران هیچ چیز جدیدی را احساس نمی‌کنند و همه پروسه در لایه‌های زیرین پیام‌رسان اتفاق می‌افتد.

هیچ چیزی ذخیره یا نمایش داده نمی‌شود

برای شروع، پیام‌رسان سیپگنال تنها اجازه می‌دهد پیام‌های sealed sender میان افرادی رد و بدل شوند که قبلا احرازهویت و تایید صلاحیت شدند.

مثلا، اگر هر دو فرد ارسال‌کننده و دریافت‌کننده در فهرست مخاطبان همدیگر باشند؛ اجازه ارسال پیام‌های امن sealed sender بدون آدرس فرستنده را برای هم دارند.

کاربران می‌توانند هر پیام sealed sender ناشناسی را دریافت کنند. این موضوع به انتخاب کاربر است و خودش تصمیم می‌گیرد پیام‌های sealed sender را دریافت کند یا خیر!

به علاوه، سیگنال اقدام به بهبود سیستم رمزنگاری خود کرده است به‌طوری‌که هیچ فرد ناشناسی نتواند یک پیام sealed sender جعلی ساخته و در شبکه رها کند یا برای فرد دیگری بفرستد.

بهبود رمزنگاری کمک می‌کند پیام‌رسان سیگنال هیچ‌گونه خطری را متحمل نشود چون در غیر این صورت هر هکری می‌تواند به راحتی پیام‌های sealed sender برای دیگران ارسال کند.

سیستم به طور خودکار پیام‌ها را با ویژگی sealed sender برای فرستنده ارسال می‌کند. تنها کاری که کاربران انجام می‌دهند؛ فعال کردن این ویژگی است تا جزییات ارسال پیام را مشاهده کنند.

پیام‌رسان سیگنال در حال آزمایش این ویژگی است و فعلا فقط در نسخه بتای خود به صورت خصوصی عرضه کرده است. کاربرانی که علاقه‌مند آزمایش کردن ویژگی sealed sender هستند؛ می‌توانند نسخه بتای این پیام‌رسان را دانلود و نصب کنند.

مدیران سیگنال تاکید کردند این ویژگی‌ها در مرحله آزمایش و نتیجه‌گیری است و هنوز مشخص نیست به نسخه اصلی افزوده می‌شود یا خیر!

منبع

   

پستهای اخیر

خودروی مفهومی جیلی ویژن استاربرست معرفی شد؛ طراحی مدرن، فضایی و آینده‌نگرانه (گالری عکس)

جیلی با رونمایی از خودروی مفهومی Vision Starburst، نقشه راه آینده طراحی خودروهای خود را ترسیم کرد. خودروی ویژن استاربرست توسط استودیوی طراحی جیلی در شانگهای خلق شده است و از المان‌های کاملا مدرن و آینده‌نگرانه‌ای مبتنی بر نورپردازی‌های…

پیشنهاد کتاب: عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست – مواجهه با اندوه و فقدان با فرهنگی که این‌ها را…

آن‌هایی که رنج را تجربه می‌کنند، معرفتی کسب می‌کنند که بقیه ما به آن نیاز داریم. با توجه به اینکه در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که مردم از احساس کردن هراس دارند، مهم است تا عمق سفر انسانی‌مان را به روی یکدیگر باز کنیم، که تنها با تجربه…

پیشنهاد کتاب: کتاب چگونه بر جهان حکومت کنیم؟ راهنمای دیکتاتور بلند پرواز، نوشته آندره د گیلوم

کسی که آرزو دارد از او اطاعت کنند، ابتدا باید بداند چگونه دستور دهد. نیکولو ماکیاولی قدرت، در جهان امروز در ذهن افراد لیبرال و طرفداران شفافیت سیاسی تصویری منفی دارد. بعضی‌ها می‌گویند قدرت باید تقسیم شود، می‌گویند قدرت زیاد در دست یک…

با این تانک مثل فوت کردن به شمع، به چاه‌های نفت مشتعل کویت فوت می‌کردند تا خاموش شوند!

تصور کنید که شما یک تانک قدیمی روسی را با دو موتور هواپیمای جت و مقدار زیادی آب ترکیب کنید تا یک دستگاه عجیب آتش‌نشانی بسازید که قادر باشد که حتی حریق چاه‌های نفت را خاموش کند! به سال 1991 می‌رویم، در این زمان جنگ خلیج فارس به انتهای خود…

فیلم‌هایی که بسیار خوب و عالی و احساس‌برانگیز هستند، اما به خاطر تاثیرگذاری زیاد روی روح و روانمان،…

وقتی در سایت‌های دانلود هستیم و فهرست فیلم‌ها را نگاه کنیم تا تصمیم بگیریم کدامشان را دانلود کنیم، نگاهی به اسم کارگردان و امتیاز فیلم و هنرپیشه‌ها و داستان کلی‌شان می‌ندازیم تا بتوانیم تصمیم بگیریم. اما شمار زیادی از فیلم‌هایی که دانلود…

فهرستی از چیزهایی که شاید تصور کنید که تنها شما را عصبی می‌کنند، اما عامل اضطراب خیلی‌ها در کشورهای…

چند روز پیش یک کاربر سایت اجتماعی ردیت، سوالی مطرح کرد که در کمال شگفتی خیلی از آن استبال شد و پاسخ‌های متعددی برای آن گذاشته شد. سوال این بود که چه چیز خاص و ویژه‌ای شما را عصبی می‌کند و صرف‌نظر اینکه بارها آن شرایط را تجربه کرده باشید،…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.