پیام‌رسان Kik به کار خود پایان داد تا بیشتر تمرکز روی اپلیکیشن ارز مجازی Kin باشد

0

تد لیوینگستون، مدیرعامل Kik Interactive به طور رسمی اعلام کرد اپلیکیشن پیام‌رسانی Kik متوقف خواهد شد تا شرکت توسعه‌دهنده آن روی اپلیکیشن ارزهای دیجیتالی Kin تمرکز داشته باشد.

علاوه بر دفع خطر برخی دعاوی حقوقی در کمیسیون اوراق بهادار و بورس(SEC)، تیم توسعه‌دهنده kik می‌خواهد کارمندان خود را از ۱۰۰ نفر به ۱۹ نفر کاهش دهد. بیشتر این کارمندان یک خریدار برای Kin خواهند شد.

لیوینگستون در وبلاگش عنوان کرد به جای فروش اپلیکیشن Kin به خاطر برخی محدودیت‌های مالی و فشارهای SEC، تصمیم گرفتند منابع محدود خود را روی توسعه Kin متمرکز کنند و توسعه Kik را پایان دهند. از سوی دیگر، این تصمیم با افت ۸۵ درصدی ارزش شرکت Kik Interactive روبرو خواهد شد که یک برگ برنده در دادگاه SEC است.

تبلیغ: دوره آموزش الکترونیکی: پداگوژی، ابزارها و تولید محتوای آموزشی

اپلیکیشن Kin دو سال پیش و با جمع‌آوری سرمایه‌ای ۱۰۰ میلیون دلاری از طریق ICO راه‌اندازی شد ولی SEC اعتقاد دارد شرکت Kik Interactive در بحث ICO کارهای غیرقانونی انجام داده است. ظاهرا Kik Interactive اوراق بهادار غیرقانونی به فروش رسانده است و در این ماجرا چندین شرکت با او همکاری کردند.

همین‌طور، کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده مدعی است مدیران Kik گفتند این پیام‌رسان تا سال ۲۰۱۷ به سوددهی رسیده و از پس هزینه‌های خود برمی‌آید ولی این‌طور نشده و سرمایه جمع کردن برای راه‌اندازی Kin به طور غیر مستقیم کمک به kik بوده است.

افزون بر این‌ها، SEC می‌گوید Kin یک اپلیکیشن رمزنگاری ناامن است و برخی قوانین بازار بورس و سرمایه‌گذاری را نقض کرده است. مدیران Kik ناامن بودن اپ kin را رد کردند.

اهداف توسعه Kin

مدیرعامل Kik می‌گوید SEC از آن‌ها خواسته اپلیکیشن Kin از هیچ‌گونه ارز دیجیتالی استفاده نکند وگرنه باید در دادگاه حاضر شوند و از خود دفاع کنند. آن‌ها ترجیح دادند Kin به راه خود ادامه دهد و برچسب امنیتی روی آن نخورد.

در حال حاضر، اگرچه نرم‌افزار Kin در بسیاری از صرافی‌ها در دسترس نیست ولی بیش از ۲ میلیون کاربر فعال دارد هر ماه حدود ۶۰ هزار هزینه‌کننده فعال در آن کار می‌کنند.

شرکت Kik Interactive کاربران Kin را افزایش دهد و آن‌ها را تشویق به استفاده از ارزهای دیجیتالی کند. به طور ویژه این تیم روی سه هدف تمرکز خواهند کرد که هدف نخست، فعال‌سازی بلاک‌چین Kin برای پشتیبانی از یک میلیارد مصرف‌کننده‌ای است که روزانه چندین تراکنش دارند.

آ‌نها می‌خواهند پروسه تایید در بلاک‌چین Kin را به زیر یک ثانیه برسانند. ساخت کیف پول دیجیتالی برای استفاده و خرید آسان‌تر از Kin و رشد کاربران از دیگر اهداف پیش‌روی تیم توسعه این اپلیکیشن است.

منبع

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.