مادربزرگ ۶۷ ساله‌ای در شرق چین نوزاد دختر خود را سالم به دنیا آورد

0

هفته گذشته، یک مادربزرگ ۶۷ ساله که پزشک بازنشسته‌ای هم در استان شاندونگ چین هست؛ نوزاد دختری به دنیا آورد.

به گزارش کانال دولتی CCTV چین، شوهر این زن ۶۸ سال سن دارد و احتمالا پیرترین زن و شوهری هستند که در چین صاحب فرزند طبیعی می‌شوند.

این زن که «تیان» نام دارد؛ پیش از بازنشستگی در بیمارستان زنان و زایمان کار کرده و اکنون نیز دختربچه خود را در همان بیمارستان به دنیا آورده است. پزشک این زن می‌گوید تمام مراحل زایمان این نوزاد طبیعی و عادی بوده است. نقطه به طور طبیعی در رحم مادر شکل گرفته و بعد رشد کرده است و اکنون به دنیا آمده است.

این پزشک می‌گوید با بررسی دستگاه تولید مثل و تخمدان‌های خانم «تیان» متوجه شدیم برخلاف زنان ۶۰ ساله که نازا و یائسه هستند و توانایی تخمک‌گذاری ندارند؛ سیستم تخمدان او همانند یک زن ۴۰ ساله است. به همین دلیل هم توانسته باردار شود و یک نوزاد به طور طبیعی به دنیا بیاورد.

البته این زایمان کاملا بی خطر و بدون عوارض نبوده است. با نزدیک شدن به تاریخ زایمان، نارسایی‌های قلبی و عملکردهای غیرطبیعی اندام‌هایی مانند کبد و کلیه بروز کرده و زن باردار را با مشکل روبرو کردند.

مصائب یک بارداری

همچنین این زن به بیماری «پره‌اکلامپسی» دچار شده است که یک عارضه بارداری بر اثر فشار خون زیاد است. نوع خفیف این بیماری می‌تواند با ورم دست و صورت همراه باشد ولی نوع قوی «پره‌اکلامپسی» باعث ایجاد اختلالات شدیدی در بینایی، دردهای کمر و ناحیه شکمی همراه خواهد بود.

به همین دلیل، خانم «تیان» به طور کاملتحت مراقبت‌های ویژه پزشکی بوده و تیمی متشکل از پزشکام متخصص داخلی، جراحی، زنان و زایمان، تغذیه و سایر تخصص‌ها به طور شبانه‌روزی روند درمانی و مراقبت‌های ویژه او را زیرنظر داشتند.

خانم «تیان» با سزارین نوزادی ۵.۶ پوندی به دنیا آورده است و پیرترین مادر در کشور چین محسوب می‌شود چون پیش از او زنی ۶۴ ساله موفق شد نوزادی به دنیا بیاورد. خانم «تیان» ۶۷ ساله به همراه همسر ۶۸ ساله‌اش صاحب دو فرزند و نوه‌هایی بودند و اکنون تولد سومین فرزندشان را جشن می‌گیرند. بزرگ‌ترین نوه این زوج ۱۸ سال سن دارد.

فرزندان این زن و شوهر چینی با به دنیا آمدن فرزند سوم مخالف بودند و حتی آن‌ها را تهدید به ترک خانه و قطع رابطه کردند.

معمولا بارداری برای زنان در سن بالا همراه با خطرات و عوارضی مانند فشار خون، دیابت و وزن کم نوزاد است و زنان حاضر نمی‌شوند ریسک کنند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.