اهمیت نگارش صحیح مقالات آکادمیک

0

مقالات و به طور کلی اسناد آکادمیک یکی از بخش‌های اصلی و ضروری پژوهش‌های دانشگاهی است و به صورت مستقیم بر روی تحصیل دانشجویان تأثیر می‌گذارد. بدون نگارش و انتشار مقاله مناسب، اکثر دانشگاه‌ها،  به دانشجویان تحصیلات تکمیلی اجازه دفاع از پایان نامه خود را نمی‌دهند و عملاً گرفتن مدرک و پس از آن گذار به مقطع بالاتر توسط تعداد و کیفیت مقالات منتشر شده سنجیده می‌شود.

افزایش دانش و توانایی فردی به منظور نگارش مقالات با کیفیت می‌تواند به شکل قابل ملاحظه‌ای به شما در مسیر دستیابی به موفقیت‌های تحصیلی کمک کند، به همین دلیل وجود منبع آموزشی مناسب باعث افزایش سرعت انتشار و همچنین سطح کیفی مقالات شما خواهد شد. ژورنال هاب به عنوان یک منبع معتبر آموزشی چند سالی است که کار خود را شروع کرده و به صورت پیوسته در حال انتشار مطالب و آموزش‌های با کیفیت در زمینه مقاله‌نویسی آکادمیک می‌باشد. مطالب آموزشی ژورنال هاب شامل تمام موارد مورد نیاز از نگارش پروپوزال تا نگارش مقاله علمی، نگارش پایان نامه، آماده‌سازی پاورپوینت دفاع و دفاع از پایان نامه می‌شود.

اولین گام در هنگام شروع پژوهش مورد نیاز برای اخذ پایان نامه، نگارش پروپوزال مناسب و دفاع از آن می‌باشد. به منظور نگارش پروپوزال باید موضوع مناسب خود را انتخاب کرده و دید عمیقی نسبت به آن به دست آورید. به دست آوردن دانش کافی در زمینه پژوهشی خود نیازمند جستجو و بررسی منابع آنلاین از قبیل اسکوپوس و گوکل اسکولار می‌باشد که راهنمای استفاده از هر دوی این منابع توسط ژورنال هاب منتشر شده است. پس از آن باید از نتایج خود مقاله مناسب استخراج کنید. مقالات آکادمیک به چند گروه از قبیل مقالات ISI، مقالات علمی پژوهشی و مقالات کنفرانسی می‌شود که اصول نگارش تک تک آن‌ها، ارسال برای چاپ و در نهایت اخذ اکسپت به صورت آموزش‌های گام به گام در ژورنال هاب موجود است.

گام بعدی در روند انجام پژوهش نگارش متن پایان نامه است. پایان نامه مهم‌ترین سندی است که به عنوان نتیجه پژوهش خود، می‌نویسید. به همین دلیل باید نهایت توجه و دقت را در نگارش آن انجام دهید و متنی علمی و دقیق بنویسید. در نهایت نیز با ساخت فایل ارائه (معمولاً با استفاده از پاورپوینت)، جلسه دفاع از پایان نامه را برگزار کنید.

همچنین ژورنال هاب اطلاعات بسیار کاملی در مورد مجلات آکادمیک ارائه می‌دهد، از این اطلاعات می‌توانید برای بررسی و انتخاب مجله مناسب استفاده کنید. برخی از مهم‌ترین این اطلاعات عبارت‌اند از:

  • بررسی نمایه‌های مختلف از قبیل اسکوپوس
  • ارائه پارامتر ایمپکت فاکتور و تغییرات آن در طول سال‌ها
  • پارامتر SJR
  • پارامتر آیگن فاکتور
  • بررسی لیست‌های سیاه وزارت علوم، دانشگاه آزاد، وزارت بهداشت و چندین مرجع دیگر
  • اطلاعات ناشر مجله
  • درصد تقریبی پذیرش در هر مجله

با این خدمات می‌توانید مهارت‌های مورد نیاز برای نگارش مقاله را به دست آورده و مجله مناسب خود را انتخاب کنید.

ژورنال هاب در تمام مراحل مقاله‌نویسی در کنار شماست.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.