لحظه‌ای شگفت‌انگیز در جنگل‌های استرالیای جنوبی: کوالای تشنه از دوچرخه‌سوارها تقاضای آب کرد و نجات یافت

0

یک کوالای کاملا ناامید و بسیار تشنه از شدت گرمای دمای جنگل‌های استرالیای جنوبی، به گروهی از دوچرخه‌سواران نزدیک شده و صحنه‌های بسیار زیبایی خلق می‌کند.

هنگامی که دوچرخه‌سواران دارند به او نزدیک می‌شوند؛ با جسارت تمام به وسط جاده رفته و باعث توقف آن‌ها می‌شود. خوش‌بختانه، این صحنه‌ها توسط یک دوربین شکار و اکنون در سراسر جهان پخش شدند.

«آنا هوزلر» (Anna Heusler)، دوچرخه‌سواری است که با دیدن این کوالا، دوچرخه را متوقف و پیاده می‌شود تا او را از وسط جاده و مسیر تردد دیگر دوچرخه‌ها به کنار جاده منتقل کنند. او و گروهی از دوچرخه‌سوارها در حال پدال زدن به سوی «آدلاید» بودند.

این دوچرخه‌سوار تعریف می‌کند: «هنوز کاملا از روی دوچرخه پیاده نشده بوده که ناگهان کوالا از دوچرخه او بالا کشیده و نزدیکش می‌شود. از شدت گرما بسیار تشنه و در وضعیت بدی قرار داشت. سریعا بطری‌های آب خودمان را درآورده و به او آب دادیم.»

«آنا هوزلر» می‌گوید او و دوستانش هرگز چنین صحنه‌ای را ندیده بودند. تشنگی و شدت گرما باعث شده بود این کوالا هیچ ترسی از انسان‌ها نداشته باشد بلکه آن‌ها را تنها امید زنده ماندن خود بداند.

اکنون در استرالیای جنوبی و آدلاید دما بسیار گرم و در حدود ۴۰ درجه سانتی‌گراد است. گفته می‌شود در روزهای بعدی هوا گرم‌تر هم خواهد شد. معمولا جنگل‌های آدلاید در این فصل از سال مستعد آتش‌سوزی می‌شوند و تمام ایستگاه‌های آتش‌نشانی این منطقه در حالت آماده‌باش هستند.

کاهش جمیعت کوالاها بر اثر گرما و کم‌آبی

افزایش دما و وزش‌های باد شدید باعث آتش‌سوزی در استرالیای جنوبی می‌شوند. هر ساله بیش از ۲ هزار کوالا در این منطقه از شدت گرما و تشنگی یا آتش‌سوزی تلف شده به‌طوری‌که در معرض انقراض نسل قرار گرفتند. جمعیت این حیوانات به شدت در حال کاهش است و دولت مرکزی استرالیا باید برنامه‌ای جدی برای حفاظت از آن‌ها پیاده‌سازی کند.

مراکز محیط زیست و اتحادیه جنگل‌های شمال شرق استرالیا می‌گویند دولت برنامه‌ و بودجه‌ای برای نجات حیوانات از گرما و کم آبی ندارد در حالی‌که نیاز به ۲ میلیون دلار برای حمایت از کوالاها و دیگر حیوانات این منطقه دارند.

فعالیت‌های شوراهای محلی هم چند قوی نیست و نمی‌توانند یک برنامه گسترده و سازمان یافته برای شناسایی و حمایت از کوالاها پیاده‌سازی کنند.

به هر حال، تصاویر نجات جان کوالای تشنه توسط دوچرخه‌سوارها هم زیبا و شگفت‌انگیز و هم ترحم‌برانگیز است که می‌طلبد برنامه‌های جدی برای حمایت از آن‌ها در فصل گرما و آتش‌سوزی اجرا شود.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.