لحظاتی پیش سورپرایز آقای وزیر اعلام شد – اما این سورپرایز نه رفع فیلتر تلگرام است و نه ارزان شدن ترافیک اینترنت داخلی، بلکه پست پلاس است!

0

لحظاتی پیش آقای محمد جواد آذری جهرمی، سورپرایزی را که نویدش را از چند روز پیش داده بود و رونمایی آن را به پنج‌شنبه موکول کرده بود، اعلام کرد.

با تاخیری حدودا یک ساعته، این سورپرایز اعلام شد. اما این خبر خوب، به چیزهایی که ما در وهله اول گمان می‌کردیم، نزدیک نبود!

برخی تصور می‌کردند که بعد از رویدادهای غم‌انگیز آبان‌ماه و قصد نظام برای «دلجویی»، این مسئله به حوزه آی تی و اینترنت هم تسری خواهد یافت. رفع فیلتر تلگرام با عنایت به بی‌ثمر بودن و مغایرت عملی آن با اهداف مسئولان یکی از حدس‌ها بود.

حدس دیگر در این عرصه ارزان شدن و یا اصلا رایگان شدن پهنای باند داخلی بود که بعضی‌ها آن را خبر خوش می‌پبنداشتند، اما این هم با توجه به وضعیت اقتصادی جاری، خوش‌بینانه به نظر می‌رسید.

حدس دیگر، اعلام خبر پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره بعد از ناکامی‌های قبلی بود.

اما در این میان چیزی که به صورت جسته گریخته، یکی از نامزدهای سورپرایز بود، لحظاتی پیش، در توییتر و ایستاگرام آقای آذری جهرمی اعلام شد.

«خانم‌ها و آقایان، به پست+ خوش آمدید! ما به جای صحبت، چند کار انجام دادیم که از آلودگی شهرها جلوگیری کنیم. ارسال بسته با پهپاد ماشین و موتوربرقی و… همچنین به این مناسبت، ارسال نامه در پست در شنبه ۲۳ آذر رایگان است.

انتقال بسته‌های پستی با پهپاد را فراهم کردیم که دیگر در هیچ جای ایران نقطه‌ای باقی نماند که غیرقابل دسترس باشد. انتقال سریع دارو به بیمارستان‌ها، جزیره‌ها، سورپرایز کردن یکدیگر و… از جمله کارهایی است که از این به بعد در اختیار شما خواهد بود. در حال حاضر کشورهای کمی در دنیا هستند که این کار را کرده‌اند. ما می‌توانیم! خدا قوت به همه‌ی جوانان ایرانی برای این دستاورد!

تجهیز کردن شرکت ملی پست به ماشین برقی، موتور برقی و دوچرخه برقی کاملا ایرانی

لطفا برای اطلاع بیشتر به سایت post-plus.ir مراجعه فرمایید.

در مورد موج سورپرایز، خیلی‌ از توییت‌ها رو خوندم.واقعا خلاقیت شما مردم عزیز عالیه و از اعتماد و لطف شما یک دنیا ممنونم. خیلی از این سورپرایزها (ارسال ماهواره، ارزان کردن اینترنت، ⁧#پایان_وس⁩ و…) و دستاوردها و خدمات رو در دو هفته آینده خواهیم دید 🙂

امیدوارم تلاش‌هایم برای رفع فیلترها هم به نتیجه برسه ولی خب از نظر قانونی زورم نمیرسه 

ولی خیلی از توییت‌ها و کامنت‌ها رو برای بقیه در جلسات می‌خونم تا بالاخره با واقعیت‌های جامعه و خواسته‌های شما آشنا شوند. خوبی شبکه اجتماعی همین ارتباط مستقیم و بی‌ریا است که داریم.

ممکنه خبرخوب زیادی در این مدت نشنویم یا از شنیدن سورپرایز تعجب کنیم.اما تمام تلاشم رو می‌کنم که به اندازه‌ی خودم برای شما کار کنم و خبر خوب بدم.همین شادی وهیجانی که این مدت درجامعه ایجاد شد خیلی ارزشمنده. باید ایران رو بهترین وپیشرفته‌ترین کشور دنیا کنیم!

دوستدارشما، محمدجواد»

 

بله! پست + یا پست پلاس خبری بود که محمد جواد آذری جهرمی اعلام کرد. اما ما هنوز جزئیات این خبر را نداریم و نمی‌دانیم که فرضا ارسال بسته با پهباد و موتوربرقی، به صورت زینتی و مقطعی و محدود و نمادین صورت خواهد گرفت، یا برنامه‌ای برای همه‌گیر کردن این نوع ارسال در همه کلان‌شهرها وجود خواهد داشت.

سیستم پست ایران این سال‌ها به گواه بسیاری از شهروندان، در جا زده و حتی پس رفت کرده است. امیدواریم پست پلاس مقدمه‌ای برای مدرن شدن و دوباره جذاب شدن پست باشد.

آذری جهرمی در قسمتی از ۴ توییت اختصاصی به سورپرایز خود، باز هم مسئله «نرسیدن زور» را اعلام کردند که در جا و مجالی شاید قابل تحلیل و بررسی باشد.

در عین حال ما بر این باوریم که در حوزه آی تی شهروندان انتهایی و مصرف‌کننده و نیز کسانی که در حوزه آی تی، ژورنالیسم آنلاین، فروش کالا و خدمات درگیرند، لیاقت شنیدن خبرهای خوب بزرگ را دارند. چیزهایی مثل:

تضمین کامل قطع نشدن اینترنت – اینترنت ۵g  و دست‌کم در اندازه حداقلی پشتیبانی از گردش آزاد اطلاعات.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.