تحصیل در بهشت مهاجرتی دنیا ( استرالیا): از رویا تا واقعیت

0

رپورتاژ

کشور استرالیا به دلیل کیفیت بالای تحصیلی زندگی و دانشگاه‌های مطرح به عنوان یکی از بهترین مقاصد تحصیل در دنیا شناخته می‌شود و هر ساله دانشجویان بین‌المللی زیادی از سرتاسر جهان و ایران وارد این کشور فوق‌العاده می‌شوند. استرالیا به عنوان یک کشور زیبا با حیات وحش منحصر به فرد و متنوع، شهرهای فعال و فرصت‌های کاری که برای دانشجویان بین‌المللی به وجود می‌آورد، یک گزینه ایده‌ال برای کسانی که خواهان ادامه تحصیل در یک دانشگاه معتبر و یک کشور با استانداردهای بالا هستند، به شمار می‌آید.

اکثر افرادی که اقدام به اخذ پذیرش از استرالیا هستند، آگاهی چندانی از نحوه اخذ پذیرش، هزینه‌ها، انواع راه‌های مهاجرت به استرالیا ندارند، که ما قصد داریم در این نوشته بیشتر در این مورد صحبت کنیم.

چه پارامترهایی در انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت مهم است؟

هنگام انتخاب یک کشور برای مهاجرت عوامل مختلفی مانند نظام حقوقی، امنیت اجتماعی، امنیت شغلی، بیمه‌های سلامت، تامین اجتماعی، مالیات پرداختی، شرایط آب و هوایی و اقلیمی، شرایط دینی، زبان، قوانین مهاجرتی و وضعیت آینده‌ی فرزندان و خانواده‌ی شما، بسیار مهم است. وقتی به آمارهای بین‌المللی مراجعه می‌کنیم، همواره کشور زیبای استرالیا به عنوان یکی از بهترین مقاصد مهاجرت شناخته می‌شود.

چرا استرالیا به عنوان یکی از بهشت‌های مهاجرتی در دنیا شناخته می‌شود؟

استرالیا عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OCED) است.

برخی از حوزه‌هایی که کشور استرالیا بسیار خوب یا بالاتر از سایر کشورهای OCED است:

درآمد: میزان درآمد خانواده به ازای هر فرد بالاتر از میانگین OCED است.

مشاغل: ۷۲% جمعیت بین ۱۵ تا ۶۴ سال دارای شغلی با درآمد مناسب هستند که بالاتر از میانگین ۶۴%  OCED است.

ساعات کار: مردم استرالیا ۱۷۲۸ ساعت در سال کار می‎کنند، کمتر از میانگین اغلب مردم در کشورهای ‌OCED است که ۱۷۶۵ ساعت کار می‌کنند.

امید به زندگی: امید به زندگی مردم استرایا ۸۲ سال است که دو سال بالاتر از میانگین کشورهای OCED است.

کیفیت هوا: سطح PM10 اتمسفری- ذرات آلاینده کوچک که برای ورود و آسیب زدن به ریه‌های به اندازه کافی کوچک هستند- ۱/۱۳ میلی گرم به ازای متر مکعب هواست، که اساساً کمتر از میانگین OCED معادل با ۱/۲۰ میلی گرم در هر متر مکعب است.

کیفیت آب: ۹۳% مردم از کیفیت آب راضی هستند که این مقدار بیشتر از میانگین OCED  معادل ۸۴% است.

جامعه  ۹۳% استرالیایی‌ها معتقدند کسی وجود دارد که بتوانند به آن تکیه کنند که بیشتر از میانگین OCED معادل ۸۹% است.

رضایت از زندگی: ۸۳%  استرالیایی‌ها بیان می‌کنند که تجارب مثبت بیشتری نسبت به تجارت منفی در طول روز دارند، که بیشتر از میانگین OECD معادل ۷۶% است.

۵ شهر دانشجویی استرالیا

پنج شهر از ۳۰ شهر دانشجویی برتر دنیا در استرالیا واقع شده‌اند. این شهر‌ها بر اساس ترکیب دانشجویان، ارزان قیمت بودن، کیفیت زندگی و موارد دیگر رتبه بندی می‌شوند. این شهرها عبارتند از

سیدنی

ملبورن

بریزین

پرث

کانبرا

دانشگاه‌های مطرح استرالیا ارتباط بسیار نزدیکی با بیش از دانشگاه‌های ۱۰۰ کشور دنیا دارند. سیستم نمره‌دهی در استرالیا ترکیبی از آزمون‌ها، تمرینات، حضور و غیاب و مشارکت کلاسی تعیین می‌شود.

انواع ویزای استرالیا

ویزای دانشجویی استرالیا

ویزای کار استرالیا (ویزای مهاجرت مهارت عمومی یا ویزای با حمایت کارفرما)

ویزای خانوادگی/ همسری

ویزای کار در تعطیلات

ویزای تجاری

ویزای بازنشستگی
ویزای دانشجویی استرالیا

علت اینکه بسیاری از افرادی که تلاش می‌کنند تا ویزای دانشجویی استرالیا را کسب کنند، این است که این افراد می‌توانند از طریق تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای اقامت دائم بعد از اتمام تحصیل‌شان در این کشور با کیفیت مستقر شوند. کشور استرالیا به افرادی که تحصیلات خود را در داخل مرزهای این کشور سپری کرده باشد، مزایایی را اعطا می‌کند.

۶ مرحله مهاجرت به استرالیا و هزینه‌های جداگانه هر بخش

گام اول: اعتباربخشی تحصیلات و تجارب کاری

هزینه مربوط به اعتبار بخشی مربوط به شغل‌تان به صورت مستقیم به حساب موسسه‌ی اعتبارسنجی شغل‌تان پرداخت می‌شود و هزینه آن ۴۵۰ دلار استرالیا است. البته اکثر موسسات اعتباربخشی تا ۸۰۰ دلار استرالیا از شما هزینه دریافت می‌کنند و پروسه بررسی آن در حدود ۲ الی ۳ ماه طول می‌کشد.

گام دوم: اخذ مدارک معتبر زبان انگلیسی

شما باید بتوانید نمره قابل قبولی در آزمون آیلتس را کسب کنید.

گام سوم: درخواست‌تان را برای انتخاب مهارت بنویسید و برای درخواست ویزا دعوت شوید.

گام چهارم: درخواست شرکت در انتخابات دولتی

اگر برای ویزای دولتی درخواست می‌کنید، گام بعدی در این فرایند این است که برای نامزدی یک دولت ایالتی درخواست دهید. البته الزامات و رویه‌های درخواست در هر دولت ایالتی متفاوت و مختص به خود است.

هزینه مهاجرت به استرالیا و قالب‌های زمانی

هزینه‌های درخواست دولتی حدود ۸۰۰ دلار استرالیا است. به طور کلی بین ۱ تا ۴ هفته زمان می‌برد که شما پاسخی مبنی بر پذیرفته شدن یا رد شدن درخواست‌تان برای شرکت در انتخابات دولتی دریافت کنید.

گام پنجم: درخواست ویزا

هزینه درخواست ویزا طبق تصمیم دولت استرالیا در حال حاضر به شرح زیر است:

متقاضی ویزای اولیه: ۳۷۵۵.۰۰ دلار استرالیا

هر متقاضی اضافی بیش از ۱۸ سال (اگر قابل پذیرش باشد): ۱۸۷۵.۰۰ دلار استرالیا

هر متقاضی زیر ۱۸ سال (در صورت لزوم): ۹۴۰.۰۰ دلار استرالیا

و البته هزینۀ اضافی به اندازه ۴۸۹۰ دلار برای هر متقاضی که بیشتر از ۱۸ سال سن دارد و به زبان انگلیسی تسلط ندارد  پرداخت می‌شود. این فرد باید پس از رسیدن به استرالیا، به اندازه ۵۰۰  ساعت در کلاس‌های آزاد انگلیسی شرکت کند.

گام ۶ : تست‌های پزشکی و گواهی پلیس

هزینه تست‌های پزشکی در حدود ۲۷۵ دلار استرالیا به ازای هر فرد می‌باشد، که این مبلغ مستقیماً به دکتر و رادیوگرافی محلی پرداخت می‌شود.

هزینه صدور گواهی پلیس به اداره پلیس هر کشور بستگی دارد. در بسیاری از کشور‌ها هزینه‌ای برای صدور آن از شخص تقاضا کننده، دریافت نمی‌شود.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا

رشته پزشکی یکی از محبوب­‌ترین رشته‌هایی است که دانشجویان بسیاری به دنبال تحصیل آن در کشورهای خارجی هستند. تحصیل پزشکی در استرالیا (پزشکی و دندانپزشکی) شهرت زیادی داشته و جزء سخت‌ترین دوره‌های آموزشی در جهان است. مدرک پزشکی استرالیا در اکثر کشورهای جهان شناخته شده است.

میانگین هزینه تخمین زده شده برای تکمیل تحصیل پزشکی در استرالیا در حدود ۴۰۰ هزار تا ۴۵۰ هزار دلار استرالیا می‌باشد.

نکست ابرود و آشنای مسیرهای ناشناخته

موسسه مهاجرتی نکست ابرود در زمینه مهاجرت تحصیلی به کشورهای خارجی مشاوره کاملاً رایگان و متناسب با نیازهای شما را ارائه می‌دهد. این حق شما است که قبل از هرگونه  پرداخت هزینه و صرف زمان، بدانید که یک موسسه در چه زمینه‌هایی و تا چه حد می‌تواند به‌ شما در امر مهاجرت کمک کند. موسسه‌ی ما مفتخر است که در تمامی زمینه‌های مهاجرت تحصیلی مانند مکاتبه با استادها، اخذ پذیرش از دانشگاه‌ها، اخذ فاند تحصیلی و ویزای تحصیلی، نوشتن رزومه تحصیلی و انگیزه نامه یا توصیه نامه به شما مشاوره کاملاً رایگان ارائه دهد. شما برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از روش‌های مختلفی مانند مشاوره حضوری، تلفنی یا مشاوره آنلاین استفاده کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.