اختراع نوعی توالت کج برای کاهش زمان سپری شده کارمندان در سرویس‌های بهداشتی!

0

شما بیشتر از ۵ دقیقه نمی‌توانید روی این توالت فرنگی بنشینید و مجبور هستید هرچه زودتر بلند شوید. این، جدیدترین ایده برای کاهش زمان دستشویی کارمندان و افزایش بهره‌وری و ساعت کار مفید در کشور انگلستان است.

شرکتی به نام «StandardToilet» نوعی توالت‌ کج را خلق کرده از نشستن طولانی مدت افراد جلوگیری می‌کند. کاسه توالت یک زاویه ۱۳ درجه‌ای به سوی پایین پیدا کرده است تا به طور ملایم فشاری روی زانوها و پاها حس شود و افراد نتوانند برای طولانی مدت این فشار را تحمل کنند.

طراح توالت «StandardToilet» امیدوار است از این اختراع او در محیط‌های کاری و ایستگاه‌های خدماتی استفاده شود تا زمان دستشویی مردم کاهش پیدا کند. تخمین زده می‌شود به تنهایی در انگلیس، کارمندان با هدر دادن وقت در دستشویی‌ها نزدیک به ۴ میلیارد پوند در سال به اقتصاد این کشور خسارت می‌زنند.

طراح این توالت می‌گوید با دادن شیبی ۱۳ درجه، ضمن اینکه فشار زیادی بر عضلات و اسکلت بدن افراد وارد نمی‌شود ولی نشستن روی توالت را ناراحت‌کننده می‌کند. شیب بیشتر از این میزان می‌تواند خطرناک باشد و سلامتی مردم به خطر بیفتد و توالت‌های «StandardToilet» فواید سلامتی هم دارند.

از جمله وضعیت استقرار و نشستن افراد را بهبود می‌بخشند. مطالعات پزشکی نشان می‌دهد توالت‌های معمولی سنتی باعث تشعیف ماهیچه‌های لگنی و تورم‌های بواسیری می‌شدند اما توالت‌های «StandardToilet» چون ماهیچه‌های فوقانی و تحتانی بدن را درگیر می‌کنند؛ اختلالات اسکلتی عضلانی کاهش پیدا می‌کند.

هزاران پوندی که هر کارمند در دستشویی هدر می‌دهد

طبق نظرسنجی که در سال ۲۰۱۹ توسط موسسه غیرانتفاعی Protecting انجام شده است؛ میانگین نشستن در دستشویی برای هشت شهر انگلیس به ۲۸ دقیقه در طول زمان کار رسیده است که مدت زمان بسیار بالا و شگفت‌انگیزی است.

در این نظرسنجی به برخی دفاتر کاری لندن اشاره شده که کارمندان‌اش در طول روز ۲۸ دقیقه و ۳۵ ثانیه در دستشویی هستند. به این ترتیب، این شرکت‌ها نزدیک به ۲.۵ کار در طول یک هفته را برای هر کارمند از دست می‌دهند.

اگر فرض کنیم در انگلیس برای هر ساعت کار در این شرکت‌ها مبلغی ۱۲.۲۸ پوندی (۲۵.۵۱ دلار) پرداخت می‌شود؛ هزینه نزدیک به ۱۵۳۳.۶ پوند (۳۰۶۱.۳۹ دلار) در سال برای هر کارمند به هدر می‌رود.

البته، برخی کارشناسان این نگاه به مدت زمان هدر رفتن وقت کارمندان در دستشویی را نادرست می‌دانند. آن‌ها می‌گویند به این دلیل کارمندان در دستشویی نزدیک به نیم ساعت وقت صرف می‌کنند چون در محیط کارشان یک فضای مناسب برای استراحت یا آرامش ندارند. این کارمندان برای چند دقیقه دور ماندن از نگاه مدیر یا فشارهای کاری به دستشویی پناه می‌برند.

به هر حال، ایده توالت‌های کج دقیقا راحتی افراد در دستشویی را هدف قرار داده است و می‌خواهد از این طریق بهره‌وری روزانه کارمندان را افزایش دهد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.