به‌زودی می‌توانید زمان سپری شده در فیسبوک را مشاهده و مدیریت کنید

0

جنبش «time well spent» دارد به مرور شرکت‌های بزرگ فناوری، اپلیکیشن‌ها و شبکه‌های اجتماعی را تسخیر می‌کند و این خبر خوشی برای ما کاربران این ابزارها است.

پس از اینکه دو شرکت اپل و گوگل در نسخه‌های جدید سیستم‌عامل‌های iOS و اندروید از ویژگی‌های سلامت دیجیتالی و time well spent برای کنترل و مدیریت استفاده از اسمارت‌فون و اپلیکیشن‌ها رونمایی کردند؛ خبرهایی رسید که اینستاگرام هم در حال تدارک ارایه ویژگی time well spent است و حالا نوبت به فیسبوک رسیده است.

در اپلیکیشن اندرویدی فیسبوک، ویژگی به نام «Your Time on Facebook» دیده شده که البته هنوز رونمایی نشده است.

این ویژگی به کاربران می‌گوید که چقدر زمان در اپلیکیشن فیسبوک سپری کردند. این ویژگی می‌تواند مدت زمان استفاده از اپلیکیشن فیسبوک را برای روزهای گذشته یا هفته گذشته به کاربر گزارش کند. متوسط استفاده از فیسبوک در هر روز نیز گزارش می‌شود.

دیگر قابلیت ویژگی یا ابزار «Your Time on Facebook» این است که کاربران با انجام برخی تنظیمات می‌توانند برای استفاده روزانه از اپلیکیشن فیسبوک محدودیت‌هایی وضع کنند. مثلا، پس از اتمام مدت زمان روزانه، یک اعلان یادآوری برای کاربر ارسال شود و او را آگاه کند.

کاربران می‌توانند تنظیمات اعلان‌های فیسبوک را هم دست‌کاری کنند تا کمتر حواس‌شان پرت شود یا اعلان‌های کمتری و به صورت دسته‌بندی برایشان ارسال شود.

مدیریت زمان: کلید واژه کلیدی در شبکه‌های اجتماعی

مدیران فیسبوک این ویژگی را به طور ضمنی تایید کردند و می‌گویند در پی یافتن روش‌هایی برای کمک به مردم و کاربران هستند تا مدت زمان خوب و کافی سپری شده در این اپلیکیشن را متوجه شوند.

این ویژگی به کاربران کمک می‌کند مدت زمان حضور خود در شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک را کنترل کنند. بسیاری از کارشناسان و حتی مدیران اپل در کنفرانس WWDC اظهار کردند، فیسبوک یکی از اپلیکیشن‌هایی است که کاربران مدت زمان زیادی در هر روز درگیرش می‌شوند.

ارایه ویژگی «Your Time on Facebook» روی فیسبوک همزمان با ابزارها و داشبوردهایی که اپل و گوگل برای مدیریت استفاده از اسمارت‌فون‌ها و اپلیکیشن‌ها ارایه دادند؛ می‌تواند سازگاری و همکاری این ابزارها را با یکدیگر بیشتر کرده و یک سیستم یکپارچه برای سلامت دیجیتالی در اختیار کاربران قرار دهد.

اینستاگرام هم به دنبال افزودن ویژگی مشابه فیسبوک اما با نام «Instagram Usage Insights» است. نام ویژگی فیسبوک هم قطعی نیست و به طور موقت «Your Time on Facebook» نام‌گذاری شده است.

به نظر می‌رسد ویژگی «Your Time on Facebook» تمام مدت زمان سپری شده در فیسبوک را نشان می‌دهد و نمی‌تواند میان مدت زمان فعال و غیرفعال تفاوتی قایل شود.

برخی از کارشناسان اعتقاد دارند بهتر است در شبکه‌های اجتماعی، زمان‌های مفید و فعال یک کاربر نشان داده شده و همین‌طور مدت زمان هدر رفته و غیرفعال نیز جداگانه گزارش شود تا کاربران بتوانند فعالیت‌ها خود را بهتر مدیریت کنند.

هنوز مشخص نیست این ویژگی مدیریت زمان در فیسبوک چه تاریخی رونمایی می‌شود و در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. اطلاعات موجود نشان می‌دهد مهندسان فیسبوک در حال توسعه آن هستند و هنوز به طور کامل آماده نشده است.

منبع


دیگر پست‌های تازه یک پزشک

پست‌های آرشیوی خواندنی

یک پزشک پلاس

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / درمان سرد مزاجی بانوان / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.