اینستاگرام داشبورد مدیریت زمان سپری شده در این اپلیکیشن را منتشر کرد

0

اینستاگرام اوایل امسال اعلام کرد ویژگی و داشبورد مدیریت زمان سپری شده در این اپلیکیشن را راه‌اندازی می‌کند و در تابستان چندین عکس از این داشبورد منتشر شد و حتی برای برخی از کاربران به طور آزمایشی فعال گردید.

حالا خبر رسیده این داشبورد مدیریت استفاده از اینستاگرام به طور رسمی عرضه و برای تمام کاربران سراسر جهان فعال شده است اما به‌روزرسانی‌های آن کمی طول می‌کشد تا در تمام سرورهای این شبکه اجتماعی اعمال شود.

بنابراین، کاربران اینستاگرام در سراسر جهان تا چند روز دیگر می‌توانند از داشبورد و ویژگی «Your Activity» برای مدیریت زمان سپری شده در این اپلیکیشن و همین‌طور محدودیت استفاده از آن یا بی‌توجهی به اعلان‌ها استفاده کنند.

به طور دقیق‌تر، داشبورد «Your Activity» به شما می‌گوید هر روز به طور میانگین چقدر زمان صرف اینستاگرام کردید. در طول هفته، چه مصرف زمانی میانگینی به ثبت رساندید و چگونه می‌توانید محدودیت‌های زمانی روزانه‌ای اعمال کنید تا کمتر درگیر این اپلیکیشن شوید.

برای دسترسی به ویژگی «Your Activity» باید روی آیکون سه خط (همبرگری) گوشه بالا سمت راست پروفایل خود ضربه بزنید و ابزار «Your Activity» را انتخاب کنید.

فیسبوک و اینستاگرام در صدر آسیب‌رسان‌ها

فیسبوک هم در ماه آگوست خبر داد به‌زودی داشبورد «Your time on Facebook» را برای این اپلیکیشن عرضه خواهد کرد که البته هنوز خبری نشده است. با توجه به انتشار داشبورد مدیریت زمان اینستاگرام؛ احتمالا به‌زودی داشبورد «Your time on Facebook» فیسبوک هم عرضه خواهد شد.

فیسبوک و اینستاگرام داشبوردهای مدیریت زمان سپری شده خود را پس از اندروید و iOS عرضه کردند. اپل با عرضه داشبورد «Screen Time» در iOS و گوگل با ابزار «Digital Wellbeing» در اندروید سعی کردند به کاربران در سلامت روانی بیشتر و مدیریت استفاده از اسمارت‌فون‌ها و اپلیکیشن‌ها کمک کنند.

این دو اپلیکیشن در صدر پرمصرف‌ترین شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های موبایل دنیا قرار دارند و روزانه کاربران ساعت‌ها مشغول آن‌ها شده و در خطر آسیب‌های اجتماعی جدی قرار می‌گیرند.

در ماه ژوئن، یک گزارش منتشر شده نشان داد هر شهروند امریکایی روزانه ۵۳ دقیقه به طور میانگین از اینستاگرام و فیسبوک استفاده می‌کند.

همان‌طور که اشاره شد؛ اینستاگرام در حال به‌روزرسانی سرورهای خود در سراسر جهان است و کاربران این اپلیکیشن باید کمی منتظر بمانند تا بتوانند از داشبورد و ویژگی «Your Activity» در پروفایل خود استفاده کنند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.