ون مسافرتی مدرنی که تمام امکانات مورد نیاز یک خانواده ۴ نفره در طبیعت‌گردی را فراهم می‌کند

0

در سال‌های اخیر، خودروهای ون کمپر با استقبال زیاد مردم روبرو شده و به یکی از جریان‌های اصلی بازار تبدیل شدند. به‌طوری‌که بسیاری از شرکت‌ها و استارتاپ‌ها به سوی تولید این نوع ون‌ها حرکت کردند.

ون‌هایی که در کلاس بزرگ C و برای زندگی راحت و خانوادگی چندروزه با همه امکانات طراحی شدند. بهترین وسیله برای گردشگری، سفرهای یک روزه تا چند روزه به دامن طبیعت یا تجربه زندگی‌های سیار در شهرهای دیگر.

استارتاپ لهستانی جدیدی به نام Affinity در سال ۲۰۲۰ اولین ون کمپر خود را رونمایی کرده است و به‌زودی روانه بازار خواهد کرد. این ون کمپر به معنای واقعی کلمه یک خانه و آپارتمان سیار است چون اتاق خواب، سرویس بهداشتی اختصاصی، مبل و رخت‌خواب تبدیل شونده به همراه مجموعه‌ای از امکانات مدرن و راحت برای زندگی یک خانواده ۴ نفره ایجاد می‌کند.

ون مسافرتی

انعطاف‌پذیری در طراحی فضای داخلی این خودرو و تغییر دکوراسیون یا طراحی داخلی آن بی‌نظیر است. شما هر بار که می‌خواهید سوار آن شوید؛ قابلیت مواجه شدن با یک فضای داخلی جدیدی را دارید.

در بخش انتهایی این ون کمپر شاهد یک اتاق خواب با رخت‌خواب متحرک و قابل بیرون رفتن از بدنه خودرو هستیم. این تخت‌خواب در اندازه ۱۹۲ در ۱۹۲ سانتی‌متر است و توسط یک سیستم فشار الکتریکی جابه‌جا یا تنظیم ارتفاع می‌شود تا کاربردهای دیگری هم پیدا کند.

همین قابلیت اجازه می‌دهد شما فضای عقب ون کمپر را برای مصارف مختلف تنظیم کنید. سرویس بهداشتی طراحی شده در این ون کاملا خصوصی و مجزا از فضای اصلی است. وقتی داخل آن می‌روید؛ متوجه شیکی و مجللی آن می‌شوید. این اتاقک سرویس بهداشتی در بخش جلویی ولی چسبیده به رخت‌خواب است.

زندگی راحت سیار

در جلوی ون شاهد یک اتاق نهارخوری کوچک قابل تبدیل هستیم. در این فضا شاهد صندلی‌های نهارخوری دونفره هستیم. در ون کمپرهای معمولی و قدیمی از این فضا برای زدن تخت‌های بیشتر استفاده می‌کنند ولی شرکت Affinity ترجیح داده است اتافک غذاخوری باقی بماند ولی به رخت‌خواب‌های اضافی تبدیل شود.

ون مسافرتی

این میز نهارخوری می‌تواند به دو تخت‌خواب چوبی جمع‌شونده هم تبدیل شود که برای خواب و استراحت بچه‌ها است. به این ترتیب، به راحتی یک خانواده چهارنفره می‌توانند در ون کمپر Affinity شب را به صبح رسانده و استراحت کنند.

آشپزخانه در وسط طبقه همکف قرار گرفته است و دارای یک طرح L شکل است. در این آشپزخانه یک اجاق گاز دوگانه سوز، سینک و یخچال فریزر ۹۰ لیتری قرار گرفته است. در سراسر راهرو شاهد یک کنسول ذخیره‌سازی مواد اضافی هم هستیم. این آشپزخانه فضای بسیار کوچکی از ون کمپر گرفته است و زیاد مزاحم رفت‌وآمد نیست.

به نظر می‌رسد شرکت Affinity می‌تواند با نصب یک سقف پاپ‌آپ روی همین سیستم، یک دست تخت‌خواب فوق‌العاده۱۱۰ اینچ (۲۸۰ سانتی‌متری) هم به ون کمپر اضافه کرده و ۶ خوابه شود. در جاهای مختلف این فضا شاهد محفظه‌های ذخیره‌سازی مواد یا وسایل هستیم. چراغ‌های مختلفی در ون کمپر نصب شده تا روشنایی لازم تامین شود.

این خودروی مسافرتی Affinity برای تمام سال طراحی شده است. در مصارف زمستانی، شامل یک هیتر و بخاری گرم‌شونده با آب Truma Combi 4E است. برای سیستم برقی این ون کمپر هم یک باتری سبک‌وزن ۱۲۰ آمپراهمی انتخاب شده است و از آن انواع درگاه‌های شارژ USB، شارژ بی‌سیم، پریزهای برق و غیره در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. باتری این ون کمپر قابل ارتقا هم هست.

تولید این ون کمپر با شریک Kabe AB آغاز شده است و امکان نصب آن روی یک فیات دوکاتو با ۱۵۸ قدرت اسب بخار و گیربکس اتوماتیک وجود دارد قیمتی نزدیک به ۸۴ هزار دلار خواهد داشت. اگر مشتری خودروی پژو  بوکسور ۱۶۳ اسب بخاری را با این ون کمپر سفارش دهد؛ با گیربکس دستی قیمتی ۷۷۶۵۰ دلار دارد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.