فضای جی‌میل من پر شده، چگونه به آسانی و به سرعت با پاک کردن برخی ایمیل‌ها، فضای لازم را باز و خالی کنم؟!

0

اگر به یاد داشته باشید، زمانی سرویس‌های ایمیل رایگان، فضای بسیار محدودی ارائه می‌دادند. به طوری که کار ما مرتب این بود که ایمیل‌ها را -حتی آنهایی که داستنشان لازم بود- خالی کنیم. در واقع ما مجبور بودیم، برخی از ایمیل‌ها را سیو کنیم!

اما وقتی جی‌میل آمد و وعده فضای یک گیگی داد، بسیار هیجان‌زده شدیم و چون اولین بار اول آوریل این وعده داده شده بود، خیلی‌ها این را دروغ اول آوریل دانسته بودند.

اما جی‌میل آمد و یک گیگ ایمیل رایگان داد. در اوایل جی‌میل برای تبلیغ خود نشان می‌داد که به تدریج و هر روز حتی همین فضای یک گیگی را بیشتر و بیشتر می‌کند. طوری که ما دست به چرکه می‌شدیم و پیش خودمان حساب می‌کردیم که ۱۰ یا ۲۰ سال بعد چقدر فضا خواهیم داشت.

اما به هر حال منابع گوگل هم بی‌نهایت نیستند و بنابراین فعلا جی‌میل بیشتر از ۱۵ گیگ فضا نمی‌دهد و اگر آدم خیلی پرکار از نظر رد و بدل کردن ایمیل باشید، احتمالا خیلی از شماها با پر شدن فضای جی‌میل مواجه شده‌اید.

این طور مواقع دو راه چاره وجود دارد:

۱-دست به جیب شوید و فضای بیشتری بخرید. با تقریبا ۱۶ یورو در سال می‌توانید یک فضای ۱۰۰ گیگ برای یک سال به جی‌میل خود اضافه کنید. با خرید گیفت کارت گوگل می‌توانید این کار را کنید. (با نرخ فعلی ارز، برای خرید یک گیفت کارت ۱۵ دلاری باید ۲۲۰ هزار تومان به فروشگاه‌های آنلاین فروش گیفت کارت پرداخت کنید. برای اینکه حساب دستتان بیاید!)

۲- ایمیل‌های غیرضروری را پاک کنید.

اگر آدم خیلی مرتبی نبوده باشید، پاک کردن ایمیل‌های اضافی نسبتا دشوار است. اما چیز مهم این است که بیشترین حجم وقتی خالی می‌شود که شما ایمیل‌های دارای اتچمنت یا پیوست فایل را پاک کنید.

به عبارتی شما ممکن است صدها ایمیل متنی را پاک کنید و فضای خاص و قابل توجهی برایتان باز نشود. اما بدیهی است که وقتی ۳۰ – ۴۰ ایمیل دارای پیوست فایل مثلا ۱۰ مگی را پاک کنید، ناگهان فضای زیادی برایتان باز می‌شود.

اما چطور می‌شود، ایمیل‌های حاوی پیوست حجیم را به سرعت پیدا کرد.

شاید خیلی‌هایتان بدانید، اما من اینجا یک بار دیگر تکرار می‌کنم:

به قسمت سرچ ایمیل‌ها در جی‌میل بروید.

روی مثلث کلیک کنید تا وارد جستجوی پیشرفته شوید.

حالا در قسمتی که در زیر نشان داده شده، انتخاب کنید که ایمیل‌هایی برایتان جستجو شوند که فرضا بیشتر از ۱۰ یا ۵ مگ حجم داشته باشند.

حالا شما می‌توانید یک یک این ایمیل‌ها را باز کنید و آنهایی که دیگر به کارتان نمی‌آیند را پاک کنید.

به همین سادگی!

راه‌های ساده دیگری هم برای پاک کردن ایمیل‌های اضافی وجود دارد. مثلا سرچ ایمیل‌هایی که دارای پیوست فایل‌های با فرمت mp3 و mp4 هستند. یک زمانی که شبکه‌های اجتماعی نبودند ما خیلی‌ پیش می‌آمد که ایمیل‌های با فایل‌های صوتی و تصویری برای مخاطبان خود می‌فرستادیم و حالا دیگر نیازی به جفظ آنها نیست. برای اینکه آنها را به سادگی بیابید، در همان کادر جستجوی ایمیل‌ها در جی‌میل سرچ کنید: filename:mp3 ، به جای mp3 شما می‌توانید Mp4 و mov و pdf را جانشین کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.