چگونه بدون محدودیت و به سادگی، در قسمت بیوگرافی شبکه‌های اجتماعی، انبوهی از اطلاعات شخصی مثل لینک‌های متعدد و اطلاعات تماس را قرار بدهیم؟

0

یکی از مشکلاتی که کاربران در شبکه‌های اجتماعی دارند؛ کوتاه بودن بخش بیوگرافی یا Bio اکانت‌ها است. مثلا، بیشتر از یک لینک نمی‌توان در اطلاعات پروفایل استفاده کرد یا بیشتر از چند خط توضیح نوشت. قابلیت استفاده از تعداد زیادی عکس نیست و نمی‌توان آدرس شبکه‌های اجتماعی دیگر را قرار داد.

این محدودیت برای برخی از کاربران بسیار آزاردهنده است؛ چون پروفایل شبکه‌های اجتماعی آن‌ها در حقیقت رزومه و نماد سوابق و فعالیت‌های آن‌ها است و بهترین معرف در فضای مجازی. بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها با توجه به پروفایل کاربران، اقدام به استخدام یا ارتباط‌گیری با آن‌ها می‌کنند و حاضر می‌شوند پروژه‌های خود را به دست آن‌ها بسپارند.

خود کسب‌وکارها هم برای داشتن پروفایل‌های طولانی و کامل با مشکلاتی روبرو هستند و نمی‌توانند یک رزومه کامل از فعالیت‌های خود در اکانت‌های رسمی شبکه‌های اجتماعی قرار دهند.

استارتاپ‌ها و توسعه‌دهنده‌گان زیادی در سراسر دنیا اقدام به راه‌اندازی سرویس‌هایی برای برداشتن محدودیت‌های بخش‌های بیوگرافی شبکه‌های اجتماعی، از جمله آن‌ها اینستاگرام و توییتر کردند. سرویس‌هایی که سعی دارند امکانات بیشتری نسبت به آن‌چه هست برای کاربران در پروفایل‌ها و بیوگرافی‌های سوشال مدیا فراهم کنند.

در میان این سرویس‌ها، می‌توان به سرویس ایرانی و رایگان زیلینک (Zilink) اشاره کرد. این سرویس یک صفحه اختصاصی به هر کاربر می‌دهد تا در آن هرچقدر که نیاز دارد اطلاعات، لینک، عکس و راه‌های ارتباطی یا توضیحات دیگر قرار دهد و بعد لینک منحصربه‌فرد و اختصاصی این صفحه را در پروفایل و بیوگرافی شبکه‌های اجتماعی استفاده کند.

حتی کاربران می‌توان روی سرویس زیلینک تعداد زیادی صفحه و لینک‌های اختصاصی داشته باشند. می‌شود به صفحه اختصاصی نقشه گوگل مپس، نقشه ویز، آدرس چندین شبکه اجتماعی عضو، ربات تلگرام، آدرس سایت، آدرس پروژه‌ها و لینک‌های مفید دیگر قرار داد. حتی امکان پاسخ‌گویی به پرسش‌های مهم یا لینک دانلود رزومه کامل را به کاربران می‌دهد.

در این شرایط، دیگر شما روی توییتر یا اینستاگرام محدود به یک لینک یا چند خط توضیحات گنگ و مختصر نیستید و اجازه می‌دهید دیگران به صفحه‌ای از لینک‌ها، اطلاعات، عکس‌ها و شبکه‌های اجتماعی دیگر شما متصل شوند.

رابط کاربری گرافیکی جذاب

نکته بسیار مهم، نحوه نمایش این اطلاعات در صفحه اختصاصی شما روی سرویس زیلینک است. طراحی این صفحه به‌گونه‌ای است که روی گوشی‌های تلفن همراه بهترین جلوه و نمایش بصری را دارد. المان‌ها در جای درست خود قرار دارند و هر فردی را ترغیب می‌کنند این صفحه را دنبال کند.

ثبت‌نام در سرویس زیلینک کاملا رایگان است و فقط باید یک لینک اختصاصی دریافت کنید. بسیاری از سرویس‌های مشابه محدودیت‌هایی در استفاده از اطلاعات متنی، عکس و لینک دارند و شما پس از مدتی باید هزینه اشتراک سالیانه آن‌ها را بپردازید که غالبا هم دلاری هستند ولی سرویس زیلینک این‌گونه نیست و فقط در ازای سرویس رایگانی که به شما می‌دهد؛ نام طراح صفحه در پایین آن نوشته شده است.

در هر صورت اگر محدودیت بیوگرافی شبکه‌های اجتماعی شما را به شدت آزار می‌دهد؛ این سرویس را امتحان و با دیگر سرویس‌های مشابه مقایسه کنید تا متوجه برتری‌های آن شوید.

طراح سرویس زیلینک، شخصی به نام «مصطفی الهیاری» است و وعده کرده به‌زودی کاربران خارج از کشور ایران هم به آن دسترسی داشته و از خدمات‌اش بهره‌مند شوند.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.