فیسبوک ابزار ساخت تصاویر سه‌بعدی ۳D Photos را برای عموم کاربران اندرویدی و iOS عرضه کرد

0

فیسبوک ابزار AI طراحی کرده است تا کاربران با زدن یک کلید بتوانند عکس‌های دوبعدی را به ساختارهایی سه‌بعدی بدل کنند. فیسبوک می‌گوید این ابزار را در اختیار کاربران اندرویدی و iOS قرار می‌دهد.

این ابزار به نام ۳D Photos در گذشته فقط برای چند گوشی رده بالا دارای دوربین‌های چندگانه یا کاربران دسکتاپ خواستار رندرهای سه‌بعدی از تصاویر در دسترس بود.

اکنون، فیسبوک با ایجاد تغییراتی در این نرم‌افزار، آن را برای گوشی‌های آیفون ۷ به بالا و غالب گوشی‌های میان‌رده اندرویدی به بالا قابل استفاده کرده است. اکنون، گوشی‌هایی که یک دوربین پشتی داشته باشند هم می‌توانند از این نرم‌افزار برای ساخت تصاویر سه‌بعدی استفاده کنند.

فیسبوک در بیانیه خود اعلام کرده است ابزار ۳D Photos کمک می‌کند درک بهتری از محتوای عکس‌های ۲D به دست بیاوریم و صحنه‌های سه بعدی جدیدی با کمک روبات‌ها و هوش مصنوعی بسازیم. تصاویر بی‌جان با یادگیری ماشینی به دنیای از حرکت و تعامل تبدیل می‌شوند.

فیسبوک امیدوار است با اشتراک‌گذاری ابزار ۳D Photos به عموم مردم و کاربران جامعه کمک کند تعامل بیشتری با تصاویر سه بعدی داشته باشند و خودشان پیشرفت‌های بیشتری را رقم بزنند.

درک بهتر تصاویر سه‌بعدی

همان‌طور که فیسبوک در بیانیه‌اش اشاره کرده است؛ برای ساخت این ابزار از روبات‌های برنامه‌ریزی شده و یادگیری ماشینی استفاده شده است. این پروژه حدودا یک سال و نیم پیش (اکتبر ۲۰۱۸) کلید خورد و به تدریج نسخه‌های بهتر و قوی‌تری از ۳D Photos روانه بازار شد.

نحوه کار ابزار ۳D Photos این‌گونه است که یک سیستم شبکه عصبی تخمین می‌زند هر پیکسل درون عکس چقدر از دوربین فاصله دارد و چگونه می‌تواند تبدیل به پیکسی سه بعدی شود.

فیسبوک این شبکه عصبی را با هزاران عکس و نقاشی آموزش داده است تا بتواند به درستی جایگاه و نقش درست هر پیکسل درون عکس و مدل‌سازی آن برای رندر سه بعدی را به دست بیاورد.

فیسبوک هنوز در حال کار کردن روی این ابزار است تا بتواند سناریوهای بی‌درنگی برای واقعیت افزوده پیاده‌سازی کند. برای این کار نیاز به درک عمیق‌تر و بهتری از عکس‌ها وجود دارد.

این شرکت اعلام کرده است به‌زودی غالب کاربران اندرویدی و iOS می‌توانند به ابزار ۳D Photos دسترسی داشته و از آن استفاده کنند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.