آیفون با کمک سیری شما را برای ویروس کرونا غربال‌گری می‌کند (چگونه از آن استفاده کنیم)

0

اپل دستیار صوتی Siri خود را به‌روزرسانی کرده و اکنون اطلاعات مربوط به ویروس کرونا برای مقابله و جلوگیری از شیوع آن در آیفون شما هستند.

سیری به شما کمک می‌کند منابع بیشتری برای آشنایی با این بیماری دریافت کنید و حتی بررسی کنید آیا به ویروس کرونا مبتلا شدید یا خیر!

این به‌روزرسانی در روزهای گذشته در سیری ظاهر شده است. شما می‌توانید از سیری بپرسید آیا ویروس کرونا دارید یا خیر. بعد سیری شروع به پرسیدن یک سری سوال می‌کند که شما باید با جواب‌های «بله» یا «خیر» علائم این ویروس را در خود دنبال کنید.

اپل می‌گوید این اطلاعات براساس منابع سازمان خدمات بهداشتی عمومی ایالات متحده تهیه شده است.

سیری ابتدا می‌پرسد شما علائمی مانند تنگی نفس، سرفه خشک یا تب دارید؟ بسته به پاسخ شما، دستیار صوتی سیری پرسش‌های دیگری مطرح می‌کند تا دریابد شما ارتباطی با ویروس کرونا دارید یا خیر!

اگر جواب‌های شما مثبت باشد و علائم ویروس کرونا را داشته باشید؛ سیری سریعا به شما توصیه می‌کند به یک بیمارستان یا درمانگاه مراجعه کنید.

اگر در جواب‌های سیری بگویید درباره علائم خود کاملا اطمینان ندارید؛ به شما توصیه می‌کند تا ۱۴ روز به صورت دقیق علائم خود را زیر نظر بگیرید و درباره آن‌ها هوشیار باشید.

شرکت‌های فناوری در خط مقدم مبارزه با کرونا

سیری به کاربران بالای ۶۵ سال، بیماران دیابت، قلبی و عروقی و ریوی توصیه می‌کند یا یک پزشک یا ارائه‌دهنده خدمات مشاوره‌ پزشکی در ارتباط باشید و شرایط جسمانی خود را با آن‌ها به اشتراک بگذارید و مشاوره بگیرید.

سیری علاوه بر بررسی علائم کرونا ویروس، به شما یک سری اپلیکیشن‌های سلامتی در فروشگاه اپ استور لینک می‌دهد تا مطمئن باشید در خانه می‌توانید به خوبی از خود مراقبت کنید یا با سرویس‌های ارائه‌دهنده خدمات بهداشتی در تماس باشید.

این اپلیکیشن‌های سلامتی توسط کارمندان اپل به طور دقیق بررسی شدند و صحت آن‌ها تایید شده است.

اپل تنها شرکت فناوری نیست که به کمک مبارزان با ویروس کرونا آمده است. گوگل هم یک پرتال COVID-19 برای تمرکز روی آموزش، پیشگیری و دسترسی به منابع محلی راه‌اندازی کرده است. دستیار صوتی گوگل اسیستنت هم می‌تواند اطلاعاتی درباره این ویروس به شما بدهد.

در صفحه اپل تی‌وی پلاس (Apple TV Plus) هم بخشی به نام Oprah Talks COVID-19 راه‌اندازی شده است تا به صورت اپیزودهای هفتگی، درباره این ویروس صحبت و اطلاع‌رسانی کنند.

تیم کوک، مدیرعامل اپل هم در توییتی از اهدای ماسک‌های N95 به پزشکان و کادرهای درمانی درگیر کرونا خبر داده است. در ایالات متحده ماسک N95 به شدت نایاب شده و بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی خواهان آن هستند. تیم کوک گفته است میلیون‌ها ماسک اهدا خواهند کرد.

منبع

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.