عکس‌های عجیب و مرموزی که برنده جایزه عکاسی Mind’s Eye شدند

0

مجله عکاسی آنلاین All About Photo پنجمین سالی است که مسابقه عکاسی Mind’s Eye را برگزار می‌کند. در عکس‌های برنده امسال همه گونه سوژه‌ای یافت می‌شود؛ از عکس‌های خبری گرفته تا تصاویر انتزاعی ولی همه عکس‌ها در یک چیز مشترک هستند و اینکه مرموز و عجیب به نظر می‌رسند.

هر سال هزاران عکس از سراسر دنیا برای این نشریه ارسال می‌شود. هیئت داوران متشکل از تیمی هفت نفره و معروف است. از جمله این داوران می‌توان به «جولیا دین»، بنیان‌گذار مرکز عکاسی لس‌آنجلس و «لوران بائو»، سفیر سازمان ملل برای محیط زیست اشاره کرد.

۵ برنده نخست این مسابقه عکاسی جایزه ۱۰ هزار دلاری دریافت می‌کنند.

جالب است امسال از میان ۵ عکس برتر، ۴ عکس متعلق به عکاسان زن است و فقط یک مرد موفق به بردن جایزه ۱۰ هزار دلاری شده است. جالب‌تر اینکه غالب عکس‌های برنده برتر سیاه و سفید هستند؛ اگرچه عکس‌های رنگی بسیار پر زرق و برق داری برای مسابقه Mind’s Eye ارسال شدند.

این انتخاب‌ها نشان می‌دهد هیئت داوران بیشتر از عکس‌های سیاه و سفید خوش‌شان آمده است. همین‌طور، سلیقه این داوران بیشتر به عکس‌های نرم، زیبا و آرامش‌بخش است تا عکس‌هایی خشن و نگران‌کننده!

این شاید یک نیاز درونی ناخواسته است که این روزها از هر نوع عکس و خبر بد و نگران‌کننده یا خشونت‌آمیز فراری هستیم.

عکس برتر این دوره از یک عکاس زن امریکایی به نام «مونیکا دونان» انتخاب شد که تصویر پسری جوان را در حال عبور از رودخانه برمه نشان می‌دهد:

این تصویر از یک سریال در حال ضبط به نام «Songs of the River: Portraits from Burma» گرفته شده است. عکس‌های برتر دیگر امسال شامل یک زن در خارج از خانه خود با تمام اسلحه‌هایش، گاوبازی، خرس قطبی درون خانه و یک قورباغه نادر در مالزی است.

با هم عکس‌های برتر امسال مسابقه عکاسی Mind’s Eye را می‌بینیم. چهار عکس نخست جزو عکس‌های برنده جایزه ۱۰ هزار دلاری هستند:

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.