هزاران صفحه رنگ‌آمیزی رایگان و متنوع برای کاهش استرس و بی‌خوابی در روزهای قرنطینه ویروس کرونا

0

هنر چیزی نیست که بتوان یک روز از آن دست کشید و کنارش گذاشت.

با هدف توجه بیشتر مردم به هنر و ترغیب آن‌ها به سرگرم شدن با رنگ آمیزی که مزایای بسیاری زیادی برای آن‌ها دارد؛ ده‌ها موسسه تحقیقاتی و دانشگاهی، موزه‌ها و کتابخانه‌ها در چهار سال گذشته روی پروژه‌ای به نام ColorOurCollections همکاری کردند.

این ابتکار برای نخستین بار توسط کتابخانه پزشکی نیویورک (NYAM) راه‌اندازی شد و همه حاد مردم را دعوت کرد تا هزاران اثر هنری سیاه و سفید را رنگ‌آمیزی و به کتاب‌هایی رنگی تبدیل کنند.

در این پروژه بیش از صد موسسه شرکت کردند. در هنگام نگارش این مطلب دقیقا ۱۱۷ موسسه در پروژه ColorOurCollections مشارکت دارند تا نمونه‌های مختلفی از صفحات رنگ‌آمیزی سیاه و سفید را برای مردم تهیه کنند.

تنوع این اثرهای هنری بسیار بالا است. از پوسترهای موتورسیکلت پر زرق و برق‌دار تا آرشیو Harley-Davidson، هنرهای سنتی ژاپنی از Kansai University Open Research Center برای آسیایی‌ها و کارت‌های پستال از بنیاد فرهنگی هاوایی در این پروژه برای دانلود و رنگ‌آمیزی قرار دارد.

شما براساس علاقه و نیاز خود می‌توانید طرح‌های مختلفی در این پروژه بزرگ هنری پیدا کنید. گل‌ها، حیوانات و پرندگان، داستان‌های افسانه‌ای، طرح‌هایی از اسکلت بدن انسان و اندام‌های مختلف و غیره در پروژه ColorOurCollections پیدا می‌شود.

یک سرگرمی کاهش‌دهنده استرس

این روزها که به دلیل شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا در خانه هستیم و غالبا وقت آزاد بیشتری داریم یا حوصله‌مان سر رفته و مضطرب هستیم؛ می‌توانیم به سراغ صفحات سیاه و سفید پروژه ColorOurCollection برویم و روشی جدید برای گذر زمان را تجربه کنیم.

رنگ‌آمیزی فقط گذر زمان و سرگرم شدن نیست؛ به گفته کارشناسان یک فعالیت مفید برای کاهش استرس، بهبود مهارت‌های حرکتی و بینایی، بهبود خواب و تمرکز هستند.

اسکات م. بی، روان‌شناس بالینی می‌گوید: «مشکلات و افکار ما باعث اختلال زندگی‌مان نشده است؛ بلکه سختی‌های زندگی باعث شدند هوشیاری خود را از دست بدهیم و بدن و مغز ما به این تمرین نیاز دارند.»

برای دسترسی به پروژه‌های رنگ‌آمیزی ColorOurCollections به این لینک مراجعه کنید.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.