تبدیل خانه به دفتر کار – چالشی که کرونا مجبورمان کرد به آن فکر کنیم!

1

هم شرایط خاص روزهای کرونا و هم شرایط اقتصادی دشواری که از قبل وجود داشت، بسیاری از شرکت‌ها و اشخاص را متقاعد کرده است که به دورکاری فکر کنند. این طوری در هزینه‌ها صرفه‌جویی زیادی می‌شود و فاصله‌گذاری اجتماعی برای پیشگیری از انتقال ویروس صورت می‌گیرد.

دورکاری برای خودش مزیت‌ها و دشواری‌ها و نکات خاصی دارد و لزوما شمایی که جنس کارتان طوری است که می‌توانید دورکاری کنید به هنگام دورکاری، آدم موفق‌تری نخواهید شد، در این مورد بعدا صحبت خواهیم کرد.

اما یک چالش این است که چطور از محل زندگی بتوانیم به عنوان یک دفتر کوچک کار استفاده کنیم. اگر آپارتمانی با متراژ قابل قبول و اتاق کار مستقل دارید، ممکن است با هیچ دشواری روبرو نباشید. یک میز کار مناسب از پیش تهیه کرده باشید و از خیلی پیش عملا آماده باشید.

اما اگر در یک آپارتمان کوچک زندگی کنید چه؟ چطوری می‌توانید در همان اتاق خواب یا حتی اتاق نشیمن، فضایی دنج و مطلوب برای ساعات کار کردن طولانی بسازید؟

ما داریم از ساعات طولانی کار واقعی صحبت می‌کنیم. وب‌گردی روتین را می‌شود روی کاناپه یا در حالت نشسته روی تختخواب هم انجام داد، اما یک کار خسته‌کننده فکری برای خودش محیط فیزیکی مناسب طلب می‌کند.

بنابراین نور مناسب، ارگونومی صندلی و میز کار، مانتیور مناسب، تجهیزات جانبی به ظاهر کم‌اهمیت اما مهم، مثل یک بورد برای نصب یادداشت‌ها، لوازم‌التحریر خوب بسیار مهم خواهند بود.

به علاوه دفتر کار خانگی کوچک شما باید طوری باشد که به سرعت قابل جمع شدن باشد تا در یک آن محیط کاری به محیط زندگی تبدیل شود و فرضا هنگام پذیرایی از مهمان‌ها، میز کار شما توی ذوق نزند و با محیط ناهمگون نباشد.

اینجاست که طراحی میزهای کار تاشو، دیواری، قابل تبدیل به مبلمان‌های دیگر اهمیت زیادی پیدا می‌کنند.

برخی از این وسایل و تجیهزات را می‌توانید با جستجو بخرید، مابقی را یا باید سفارش داد و یا اگر سررشته‌ای از مهارت‌های نجاری دارید، خودتان بسازید!

ما در اینجا برای اینکه ایده‌هایی در ذهنتان شکل بگیرد، عکس‌هایی را با هم مرور می‌کنیم. از هر کدام از آنها متناسب با شرایط خودمان می‌توانیم ایده‌هایی بگیریم:

 


 
1 نظر
  1. Reza می گوید

    سلام،
    مطلب جالبی بود، راستش من هم مجبور شدم همین کارو انجام بدم و یه اتاق تو خونه رو دفتر کار کنم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.