معرفی سریال به درون شب- Into the Night

1

سفرهای شبانه به خودی خود، وهم‌برانگیز هستند. برخی پرواز یا سفر شبانه را دوست دارند، چون می‌توانند سراسر طول شب را بخوابند و وقت مفید روزانه‌شان تلف نمی‌شود، برخی هم آرامش سفر شب را بیدار ماندن و تفکر و مرور خاطرات و فرو رفتن در تخیلات دوست دارند.

اما ما در سریال به درون شب یا Into the Night رنگ آرامش را در هیچ کاراکتری از همان ابتدای سفر نخواهیم دید. (لینک imdb سریال)

سریال Into the Night یک سریال علمی – تخلی آخر الزمانی بلژیکی است. فقط از بلژیک سریال ندیده بودیم که یه یاری این سریال و شبکه نتفلیکس که سریال را پخش کرده، موفق به این کار شده‌ایم!

این سریال شش قسمت دارد و داستانش از آنجا شروع می‌شود که یک سرباز ایتالیایی ناتو که بسیار آشفته می‌نماید، اسلحه می‌کشد و از خلبان می‌خواهد که به جایی در غرب پرواز کند، فرقی نمی‌کند به کجا. فقط به غرب برود. چرا که در غیر این صورت تهدیدی بزرگ، همه را تهدید می‌کند …

بیش از این داستان سریال را توضیح نمی‌دهم.

یک ویژگی فیلم‌ها و سریال‌هایی که داستان آنها در اتوبوس یا هواپیما رخ می‌دهد، متعدد بودن کاراکترهاست.

سریال Into the Night هم توانسته است با موفقیت‌ها کاراکترهای زیادی تولید کند و به خورد ما بدهد:

افسر ناتو – یک مرد ظاهرا تاجرپیشه مرموز ترک – مادری که از پسربچه بیمار مبتلا به بیماری تنفسی خود مراقبت می‌کند – یک سلبریتی انیترنتی – مهمانداران با حاشیه‌های در زندگی – خلبانی با زندگی خانواده به‌هم‌ریخته – یک دانشمند اقلیمی – یک کمک‌پرستار و …

در برش‌هایی از سریال ما حتی یاد سریال لاست هم می‌افتیم. در سریال لاست در فصل‌ها درخشان اولیه، کاراکترهای متعددی نمایانده شد و در هر قسمت ما با فلش‌بک‌هایی پخته و استادانه، متوجه داستان زندگی هر یک می‌شدیم و وقتی پازل هر یک کامل می‌شد، نفسی به راحتی می‌کشیدیم و می‌توانستیم از آن به بعد متوجه چرایی نوع رفتار و منش هر یک شویم.

لاست دقیقا از آنجایی که فلش‌بک‌هایش تمام شد و از آنجایی که منطق سای فای را با یک جور فانتزی-عرفان تصنعی و نامفهم اشتباه گرفت، سقوط کرد.

در سریال Into the Night ما توجیه داستان یک فاجعه است که با پوسته‌ای علمی، رنگ و روی وحشت را به همه چیز می‌دهد.

یک دست‌آویز همیشگی سریال‌های و فیلم‌های آخرالزمانی پدید آوردن شرایطی است که در آن مرگ همه‌گیر، در دسترس می‌شود و در این شرایط دشوار است که تازه اراده و ابتکار و اخلاقی بودن یا نبودن هر کاراکتر، در بوته آزمایش قرار داده می‌شود.

سریال Into the Night، سریال خوبی است، البته نه در رده سریال‌های درجه یک، اما دیدنش برای پر کردن فراغت آخر شب پیشنهاد می‌شود.

یک جورهایی سریال را که می‌بینم حدس می‌زنم که شبکه‌های تلویزیونی آمریکایی، به زودی یک بازسازی پرهزینه از این سریال انجام خواهند داد. سریال پتانسیل توسعه یافتن از نظر فیلمنامه و پخته‌تر کردن کاراکترها و افزودن بر جنبه‌های بصری را دارد.


 
1 نظر
  1. مریم ز می گوید

    مرسی بابت معرفی. سریال خیلی خوش ساختی بود، خیلی پرکشش با ایده داستانی جدید و شخصیت پردازی خیلی خوب. دو روزه دیدم و خیلی لذت بردم. حیف برای فصل دومش باید ۲ سال صبر کرد ?

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.