این زن به خاطر اضطراب از خانه نمی‌تواند خارج بشود، اما اینستاگرامش، مملو از عکس‌های دیدنی سفر است!

1

البته این چیز تازه‌ای نیست که برخی‌ها واقعا آنچنان که در اینستاگرام وانمود می‌کنند، نیستند. اصولا محیط اینستاگرام طوری است که کاربران را به سوی تظاهر و فخرفروشی سوق می‌دهد.

خیلی‌ها هم واقعا قصد و غرض خاصی از عکس‌های اینستاگرامشان ندارند، اما وقتی بعد از ساعت‌ها و روزها کار سنگین، به رستورانی می‌روند یا سفری انجام می‌دهد؛ ناخودآگاه اینستاگرامشان را پر از عکس‌های شاد می‌کنند. طوری که یک ناظر خارجی ممکن است تصور کند که این کاربر همیشه خوش است و کاری جز رستوران‌گردی و سفر و تفریح ندارد.

اما در اینجا می‌خواهم یک مورد خاص را برایتان تعریف کنم:

همان طور که در یک پست یک پزشک نوشتیم، حالات اضطرابی و هراس‌ها (فوبیاها) خیلی متنوع هستند، یکی از آنها آگورافوبیا نام دارد. در آگورافوبیا، شخص از مکان‌های باز و شلوغ می‌ترسد، طوری که ترجیح می‌دهد تا می‌تواند از این محیطها اجتناب کند.

یک حانم نیوزیلندی به نام جاکویی کنی هم همین مشکل را دارد. اما در عین حال آرزوی سفرهای طولانی به مناطق مختلف جهان را هم دارد.

با اینکه او از خانه خارج نمی‌شود، اگر اکانت اینستاگرامش را نگاه کنید، عکس‌های متنوعی از کشورها و سرزمین‌های دوردست از مغولستان گرفته تا شیلی و سنگال در آن پیدا می‌کنید.

او این عکس‌ها را از سایت‌های اینترنتی و با جستجو در سرویس عکس گوگل هم پیدا نکرده.

آن طور که وبلاگ گوگل می‌نویسد، یکی از کارهای او استفاده مداوم از سرویس گوگل مپ و ویژگی Street View است.

او هر وقت منظره خوبی در Street View می‌بیندۀ اسکرین‌شات می‌گیرد و بعد عکس‌ها را مقداری ویرایش می‌کند و آنها را در اینستاگرام خود به اشتراک می‌گذارد.

سلیقه او اینقدر خوب بوده که گوگل در وبلاگ او به استفاده خلاقانه او اشاره کرده و حتی می‌خواهد ترتیبی بدهد که نمایشگاهی از عکس‌های او در یک گالری هنری در نیویورک به نمایش درآید.

البته خانم کنی، در پروفایل اینستاگرام او به روشنی  توضیح داده که عکس‌هایش را چطور گرفته است.

   
1 نظر
  1. ابوالفضل می گوید

    سلام. حدود ۲ سال پیش این پست جالب رو خوندم و اکانت اینستاگرام این خانم رو دیدم، ولی یادم رفت که فالووش کنم. چند بار گشتم تا مجددا این پست رو پیدا کردم. موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.