فاکسکان: روزهایی که چین کارخانه جهان بود به پایان رسیده است

0

چین دیگر کارخانه تولیدی جهان نیست و شرکت‌های چینی به تدریج دارند فعالیت‌های خود را به سایر کشورها می‌کشانند؛ چون جنگ تجاری و اقتصادی میان ایالات متحده و چین به آن‌ها فشار وارد کرده است.

این سخنان را «یانگ لیو»، رئیس کارخانه‌های فاکسکان، بزرگ‌ترین تولیدکننده آیفون جهان و یکی از تامین‌کنندگان اصلی محصولات اپل به نشریه بلومبرگ گفته است.

لیو می‌گوید: «مهم نیست هند، آسیای جنوب شرقی یا امریکا باشد؛ همیشه یک اکوسیستم تولیدی وجود خواهد داشت.»

رئیس فاکسکان با جسارت اعلام کرده، اگرچه هنوز چین یک مکان اصلی برای کارخانه‌های این شرکت است ولی روزهایی که چین کارخانه‌ای برای کل جهان باشد؛ به پایان رسیده است.

به گزارش بلومبرگ، در حال حاضر ۳۰ درصد از کل ظرفیت تولیدی شرکت فاکسکان خارج از کشور چین است. در ماه ژوئن گذشته، این ظرفیت ۲۵ درصد بود که نشان می‌دهد فاکسکان عزم جدی برای توسعه کارخانه‌های خود در کشورهای دیگر دارد و فقط در خاک چین نیست.

فاکسکان یکی از چند تامین‌کننده اصلی و بزرگ شرکت اپل است که اکنون در کشورهایی مانند هند و ویتنام هم کارخانه راه‌اندازی کرده و مشغول مونتاژ محصولات اپل است.

تلاش مضاعف فاکسکان برای تولید آیفون ۱۲

در اوایل همین هفته، گزارشی منتشر شد مبنی بر اینکه فاکسکان تلاش مضاعفی را برای تولید سریع‌ترین گوشی‌های آیفون ۱۲ آغاز کرده است.

پیش‌بینی می‌شود امسال اپل ۴ آیفون ۱۲ از جمله یک مدل ۵.۴ اینچی و دو مدل ۶.۱ اینچی را در کنار یک مدل ۶.۷ اینچی معرفی کند. گفته می‌شود آیفون‌های ۱۲ به مودم ۵G و نمایشگرهای اولد مجهز هستند و از یک طراحی جدید و فلت بسیار کم حاشیه سود می‌برند.

اما آیفون‌های جدید اپل چند هفته دیرتر وارد بازار خواهند شد. همیشه اپل در هفته دوم سپتامبر آیفون‌های جدید خود را معرفی و اواخر همان ماه وارد بازار شدند که امسال به خاطر شیوع ویروس کرونا و تعطیلی طولانی مدت کارخانه‌ها و بروز مشکلاتی در زنجیره تامین قطعات آیفون‌های ۱۲، این عرضه بر هم خورده و با تاخیر خواهد بود.

فاکسکان انتظار دارد به خاطر این تاخیر در عرضه آیفون ۱۲، سود سه ماهه سوم امسال او کاهش داشته باشد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.