همکاری دارید که همیشه با همه نظرات شما مخالفت می‌کند و مانعتان شده، این 10 کار را می‌توانید انجام دهید …

0

شما در طول زندگی با افراد مختلفی روبرو خواهید شد. به‌ویژه، اگر تمام وقت کار کنید؛ همکاران زیادی دارید که هر روز باید را ببینید؛ با آن‌ها همکاری کنید و در کنارشان زندگی کنید.

نکته مهمی که هست؛ شما این افراد را انتخاب نمی‌کنید و تصمیم‌گیرنده نیستید که در کنار چه افرادی کار کنید یا با چه افرادی مستقیما همکار نشوید!

وقتی همکار شدن با فردی خارج از اراده و تصمیم شما است؛ به این معنی نیست که نباید یک رابطه قوی با او داشته باشید یا اینکه نمی‌توانید یک ارتباط محکم میان شما شکل بگیرد.

شما باید بهترین ترفندها و روش‌ها برای معاشرت با افراد مختلف، به خصوص همکارانی که هم‌عقیده نیستید و شاید مشکل‌زا هستند؛ پیدا کنید و یاد بگیرید که با افراد مخالف خود از نظر فکری و شخصیتی ارتباط داشته باشید. هرچه بیشتر بتوانید با افرادی که ظاهرا مخالف شما هستند؛ کار کنید؛ باعث رشد شخصیتی خودتان شدید و یک کارمند قوی‌تر خواهید بود.

براساس گزارش موسسه Bravely، حدود ۷۰ درصد کارمندان از شروع مکالمه‌های دشوار با رئیس و همکاران خود اجتناب می‌کنند. ۵۳ درصد کارمندان ترجیح می‌دهند مشکلات محل کار را نادیده بگیرند تا اینکه آن‌ها را حل کنند و فقط ۳۱ درصد مدیران معتقد هستند که می‌توانند به خوبی رویارویی‌های محل کار را حل کنند.

در اینجا، ۱۰ نکته تخصصی از رفتار افراد موفق را ذکر می‌کنیم که به شما کمک خواهند کرد ارتباطات قوی‌تری با همکاران خود داشته باشید:

۱- قبول کنید نمی‌توانید همه را راضی نگه دارید

این یک حقیقت است: هرگز موفق نمی‌شوید همیشه دیگران را از خود راضی نگه دارید. ممکن است کار درستی انجام دهید که باعث رنجش دیگران شود. اینکه یک فرد از دست شما دلگیر است؛ لزوما به معنی مشکل‌دار بودن شما یا او نیست؛ بلکه به سبک‌های زندگی و رفتاری مختلف افراد برمی‌گردد. بهترین کار این است که با قدرت رفتار مناسب و درست را در محیط کار داشته باشید و سعی کنید حرفه‌ای برخورد کنید.

۲- روشن و مثبت نگاه کنید

سعی کنید عملکرد دیگران را از جنبه‌های مختلف و گاها متفاوت و مثبت ببینید. شما این فرد هیچ‌گونه سوءنیتی ندارد و نمی‌خواهد بر ضد شما رفتار یا کاری انجام دهد. شاید یک روز کاری سخت و پراسترس را پشت سر گذاشته است؛ شاید روز تعطیل خوبی نداشته و اکنون بداخلاق و خسته است. برخی افراد وقتی خواب خوبی نداشته باشند؛ درست تصمیم نمی‌گیرند و رفتارهای متناقضی دارند یا برخی افراد در ابتدای ارتباطات و همکاری با دیگران، برداشت‌های نادرستی دارند که به تدریج درست می‌شود.

۳- سعی کنید با آن‌ها همدلی کنید

باید تلاش کنید دیگران را درک کنید تا موفق به برقراری ارتباط و نزدیکی بیشتر با آن‌ها شوید. همدلی کلید ارتباطات قوی است. همدلی فاصله میان ما و دیگران را کاهش می‌دهد و ارتباط و انسجام اجتماعی را تسهیل می‌بخشد. همدلی یکی از معیارهای سنجش هوش هیجانی است و عنصری است که رهبران، مدیران، پزشکان و شرکای تجاری در گفت‌وگوهای بهتر از آن بهره می‌برند.

۴- هوشیار باشید

حفظ هوشیاری و خودآگاهی در زمان بروز اختلاف‌نظرها با دیگران، به‌ویژه یک همکاری در محیط کاری حرفه‌ای، بسیار مهم است. جمله معروف «النور روزولت» را فراموش نکنید: «هیچ‌کسی بدون رضایت شما نمی‌تواند در شما احساس حقارت به وجود بیاورد.» باید هوشیارانه احساس خشم، نفرت یا هر احساس دیگری در وجود خود را تشخیص داده ولی در این احساس گرفتار نشوید. این احساس‌ها را تصدیق کنید و بعد رها کنید.

۵- مسایل را شخصی نکنید

آیا اگر فردی در بعدازظهر مشغول کشیدن سیگار است؛ آیا شما باید تمام مدت در آن‌جا باشید تا دود این سیگار را استنشاق کنید؟ در حقیقت، وقتی از دست خودتان عصبانی هستید؛ همان‌طور که از خودتان فاصله می‌گیرید؛ باید در چنین مواقعی از دیگران هم فاصله بگیرید و مسئله را شخصی نکنید. در بیشتر اوقات، بهتر است خودتان را از یک محیط تنش‌زا یا یک رفتار ناشایست دور کنید تا به شما مربوط نشود.

۶- آرام باشید

به قول معروف باید همیشه آرام باشید و ادامه دهید. بهتر است صدای عقل را بشنوید و قدرت حفظ آرامش در شرایط مختلف را به دست بیاورید تا توانایی یافتن راه‌حل‌های منطقی و سازنده را داشته باشید. یک فرمول ساده را رعایت کنید و آن انجام ندادن هر کار یا راه‌حلی است که سریعا به ذهن شما رسیده است. دنبال روش‌ها و راه‌کارهای متفاوت در زمان بروز اختلاف‌ها و رویکردها باشید تا شاید موفقیت‌های بزرگ‌ترین در کار و تجارت به دست بیاورید.

۷- در دستور کار خودتان شفاف باشید

مهم است درک کنید نتیجه ایده‌آل شما در یک موقعیت استدلالی چگونه خواهد بود تا بتوانید به روشنی رفتار کنید. برقراری ارتباط معمولا یک کار سخت و پر فشار است. برای این کار باید خوب فکر کنید دنبال چه چیزی هستید و چه باید بگویید و مهم‌تر از آن، چگونه باید آن را بیان کنید.

۸- نبردهای خود را انتخاب کنید

گاهی اوقات باید نبردهای واقعی خود در محیط کار را انتخاب کنید. هیچ‌چیزی ارزشمندتر از وقت شما نیست و باید انرژی و تمرکز خود را در جای دیگری و برای کارهای مهم خود صرف کنید. روابط سالم میان همکاران به این بستگی دارد که بدانند کدام‌یک از موضوعات ارزش جنگیدن و کدام‌یک از آن‌ها ارزش رها شدن را دارند. فقط برای موضوع‌ها و مباحثی وقت بگذارید و بجنگید که ارزشش را دارد و به یک نتیجه واضح ختم می‌شود. برای آن برنامه عملیاتی بدهید و زمان تعیین کنید. واقعا یک نبرد را انتخاب کنید و به آن احترام بگذارید؛ بدون فریاد و دشنام و تنفر!

۹- دفاع نکنید

وقتی با یک همکار کنار نمی‌آیید؛ ممکن است هیچ ارتباطی به شما نداشته باشد. ممکن است همه‌چیز به طرف مقابل و مثلا احساس ناامنی او ارتباط داشته باشد. زورگویی و اصرار بر یک تصمیم و عملکرد در محیط کار می‌تواند یک رفتار تهاجمی یا زمینه قلدری دیگران بر افراد زیردست و ضعیف را به وجود بیاورد.

۱۰- اجازه ندهید روز شما خراب شود

تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که احساس غم و اندوه دارند؛ در کارهای دارای جزئیات زیاد، عملکرد بهتری داشته و کارآمدتر از افرادی شاد و خوشحال هستند. احساس غمگینی و ناراحتی باعث می‌شود بیشتر با دیگران مذاکره کنید و تحت تاثیر قرار بگیرید و در نتیجه روی کار خود تاثیرات زیادی بگذارید. چه شاد باشید؛ چه ناراحت و غمگین یا عصبانی؛ سلامت روانی شما روی کارتان تاثیرگذار است. اگر اجازه بدهید دیگران روی احساسات شما تاثیرگذار باشند؛ در یک محیط سمی قرار گرفتید. افراد حرفه‌ای سعی می‌کنند روی کار خودشان تمرکز کنند و اجازه ندهید دیگران یک روز خوب کاری آن‌ها را منحرف کنند.

منبع

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

تصور کنید که این شخصیت‌های مشهور سینمایی توسط بازیگر مشهور دیگری بازی می‌شدند – پاسخ میدجرنی

در حاشیه فیلم‌های بزرگ همیشه می‌خوانیم که قرار بوده که نقص اصلی یا یک نقش فرعی مهم را کس دیگری بازی کند و آن بازیگر به سبب اینکه فیلم را کم‌اهمیت تلقی کرده یا درگیر پروژه دیگری بوده یا مثلا دست‌آخر ترجیح کارگردان، هرگز به نقش رسیده است.…

این عکس‌های تاریخی را یا ندیده‌اید یا احتمالش کم است که دیده باشید!

پسرک «بانجو» نوا» با سگش -  تقریباً در اوایل دهه 1900 جورج لوکاس قبل از تکامل جلوه‌های کامپیوتری، 1984 فضای داخلی خطوط قطار اورینت اکسپرس،  سال 1883 1947. دختری در حال بازی با ماشین اسباب‌بازی، شهر نیویورک، عکس از فرد…

رهبران شرکت‌ها و کشورها در قالب افراد بی‌خانمان- چه کسی می‌داند اگر جبر جغرافیایی و اکوسیستم نبود،…

اگر پدر زیستی استیو جابز او را در یک سناریویی تخیلی به سوریه می‌برد، استیو جابز چه سرنوشتی پیدا می‌کرد؟ یک کارمند؟ یک مدیر رده میانی؟ یکی از انبوه کشته‌های جنگ داخلی این کشور؟ بدیهی است که اکوسیستم مناسب و شرایط اقتصادی و یک آبشار…

بازیگران سریال به‌یادماندنی «آفیس» را در قالب تصویری گیم GTA یا سریال گیم آو ترونز ببینید!

سریال دفتر یا "The Office" یک سریال کمدی تلویزیونی محبوب آمریکایی بود که از سال 2005 تا 2013 پخش شد. این سریال توسط گرگ دانیلز ساخته شد و توسط ریکی جرویز و استفان مرچنت که در اصل نسخه بریتانیایی سریال را ایجاد کرده بودند، توسعه یافت. سریال…

عکس‌هایی از حوادث ناگوار که با کمی «احتیاط» و عقل قابل پیشگیری‌اند

گاهی ما در کارهایمان به اصطلاح از خلاقیت استفاده می‌کنیم یا سعی می‌کنیم کاری را بدون اینکه وسایل لازمش را داشته باشیم با چیزهای بی‌ربط، در زمان کم، تمام کنیم. خب راستش گاهی شانس می‌آوریم و پز می‌دهیم که خلاقیت داشته‌ایم، اما خیلی وقت‌ها…

چیزهای کوچکی که مایه دلخوشی، سرگرمی یا تعجب یا تفریح می‌شوند – گالری عکس

دلخوشی‌ها در زندگی بسیارند. دلخوشی می‌تواند خانه بزرگ، ماشین لوکس، شغلی دلخواه، تماشای فیلم در آخر روز خسته‌کنندهt یک کتاب تازه، معاشرتی روح‌افزا باشد یا حتی چیزهایی کوچک‌تر مانند دیدن زمین یخ‌زده در اول صبح زمستان و شکسته شدن لایه نازک یخ…

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / تصفیه فاضلاب / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / کمربند پلاتینر / کلینیک درمان دیابت / اسپیدکس / چاپ فلش / لاغری فوری / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / خرید عسل طبیعی / زانوبند زاپیامکس / خرید ویلا در سیسنگان / زانوبند زاپیامکس / کلینیک زیبایی دکتر امانی رشت / کفپوش تاتامی / خرید جم فری فایر / شیشه اتومبیل / ساید چنل / کلاه کاسکت / درمانکده / ثبت برند / خرید سرور مجازی / حمل بار دریایی از چین / سایت نوید / دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی / فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی شاواز / قیمت جاروبرقی وینسنت / تور اروپا ارزان / پزشک زنان سعادت آباد / محصولات زناشویی / لیوان حرارتی / ایمپلنت دندان / خرید گوشی با حکمت کارت / پی آر پی موثرترین درمان آرتروز زانو / دکتر فارغ پور - متخصص زنان / خرید خودنویس / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / سریال ایرانی کول دانلود / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / فروشگاه اینترنتی زنبیل / خرید ساعت دیواری / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / چاپ لیوان / خرید از آمازون / بهترین سریال های ایرانی / چاپ کلاه / کاشت مو / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / تولید محتوا / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / داروخانه آنلاین تینا /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

•• 4 5