همکاری دارید که همیشه با همه نظرات شما مخالفت می‌کند و مانعتان شده، این 10 کار را می‌توانید انجام دهید …

0

شما در طول زندگی با افراد مختلفی روبرو خواهید شد. به‌ویژه، اگر تمام وقت کار کنید؛ همکاران زیادی دارید که هر روز باید را ببینید؛ با آن‌ها همکاری کنید و در کنارشان زندگی کنید.

نکته مهمی که هست؛ شما این افراد را انتخاب نمی‌کنید و تصمیم‌گیرنده نیستید که در کنار چه افرادی کار کنید یا با چه افرادی مستقیما همکار نشوید!

وقتی همکار شدن با فردی خارج از اراده و تصمیم شما است؛ به این معنی نیست که نباید یک رابطه قوی با او داشته باشید یا اینکه نمی‌توانید یک ارتباط محکم میان شما شکل بگیرد.

شما باید بهترین ترفندها و روش‌ها برای معاشرت با افراد مختلف، به خصوص همکارانی که هم‌عقیده نیستید و شاید مشکل‌زا هستند؛ پیدا کنید و یاد بگیرید که با افراد مخالف خود از نظر فکری و شخصیتی ارتباط داشته باشید. هرچه بیشتر بتوانید با افرادی که ظاهرا مخالف شما هستند؛ کار کنید؛ باعث رشد شخصیتی خودتان شدید و یک کارمند قوی‌تر خواهید بود.

براساس گزارش موسسه Bravely، حدود ۷۰ درصد کارمندان از شروع مکالمه‌های دشوار با رئیس و همکاران خود اجتناب می‌کنند. ۵۳ درصد کارمندان ترجیح می‌دهند مشکلات محل کار را نادیده بگیرند تا اینکه آن‌ها را حل کنند و فقط ۳۱ درصد مدیران معتقد هستند که می‌توانند به خوبی رویارویی‌های محل کار را حل کنند.

در اینجا، ۱۰ نکته تخصصی از رفتار افراد موفق را ذکر می‌کنیم که به شما کمک خواهند کرد ارتباطات قوی‌تری با همکاران خود داشته باشید:

۱- قبول کنید نمی‌توانید همه را راضی نگه دارید

این یک حقیقت است: هرگز موفق نمی‌شوید همیشه دیگران را از خود راضی نگه دارید. ممکن است کار درستی انجام دهید که باعث رنجش دیگران شود. اینکه یک فرد از دست شما دلگیر است؛ لزوما به معنی مشکل‌دار بودن شما یا او نیست؛ بلکه به سبک‌های زندگی و رفتاری مختلف افراد برمی‌گردد. بهترین کار این است که با قدرت رفتار مناسب و درست را در محیط کار داشته باشید و سعی کنید حرفه‌ای برخورد کنید.

۲- روشن و مثبت نگاه کنید

سعی کنید عملکرد دیگران را از جنبه‌های مختلف و گاها متفاوت و مثبت ببینید. شما این فرد هیچ‌گونه سوءنیتی ندارد و نمی‌خواهد بر ضد شما رفتار یا کاری انجام دهد. شاید یک روز کاری سخت و پراسترس را پشت سر گذاشته است؛ شاید روز تعطیل خوبی نداشته و اکنون بداخلاق و خسته است. برخی افراد وقتی خواب خوبی نداشته باشند؛ درست تصمیم نمی‌گیرند و رفتارهای متناقضی دارند یا برخی افراد در ابتدای ارتباطات و همکاری با دیگران، برداشت‌های نادرستی دارند که به تدریج درست می‌شود.

۳- سعی کنید با آن‌ها همدلی کنید

باید تلاش کنید دیگران را درک کنید تا موفق به برقراری ارتباط و نزدیکی بیشتر با آن‌ها شوید. همدلی کلید ارتباطات قوی است. همدلی فاصله میان ما و دیگران را کاهش می‌دهد و ارتباط و انسجام اجتماعی را تسهیل می‌بخشد. همدلی یکی از معیارهای سنجش هوش هیجانی است و عنصری است که رهبران، مدیران، پزشکان و شرکای تجاری در گفت‌وگوهای بهتر از آن بهره می‌برند.

۴- هوشیار باشید

حفظ هوشیاری و خودآگاهی در زمان بروز اختلاف‌نظرها با دیگران، به‌ویژه یک همکاری در محیط کاری حرفه‌ای، بسیار مهم است. جمله معروف «النور روزولت» را فراموش نکنید: «هیچ‌کسی بدون رضایت شما نمی‌تواند در شما احساس حقارت به وجود بیاورد.» باید هوشیارانه احساس خشم، نفرت یا هر احساس دیگری در وجود خود را تشخیص داده ولی در این احساس گرفتار نشوید. این احساس‌ها را تصدیق کنید و بعد رها کنید.

۵- مسایل را شخصی نکنید

آیا اگر فردی در بعدازظهر مشغول کشیدن سیگار است؛ آیا شما باید تمام مدت در آن‌جا باشید تا دود این سیگار را استنشاق کنید؟ در حقیقت، وقتی از دست خودتان عصبانی هستید؛ همان‌طور که از خودتان فاصله می‌گیرید؛ باید در چنین مواقعی از دیگران هم فاصله بگیرید و مسئله را شخصی نکنید. در بیشتر اوقات، بهتر است خودتان را از یک محیط تنش‌زا یا یک رفتار ناشایست دور کنید تا به شما مربوط نشود.

۶- آرام باشید

به قول معروف باید همیشه آرام باشید و ادامه دهید. بهتر است صدای عقل را بشنوید و قدرت حفظ آرامش در شرایط مختلف را به دست بیاورید تا توانایی یافتن راه‌حل‌های منطقی و سازنده را داشته باشید. یک فرمول ساده را رعایت کنید و آن انجام ندادن هر کار یا راه‌حلی است که سریعا به ذهن شما رسیده است. دنبال روش‌ها و راه‌کارهای متفاوت در زمان بروز اختلاف‌ها و رویکردها باشید تا شاید موفقیت‌های بزرگ‌ترین در کار و تجارت به دست بیاورید.

۷- در دستور کار خودتان شفاف باشید

مهم است درک کنید نتیجه ایده‌آل شما در یک موقعیت استدلالی چگونه خواهد بود تا بتوانید به روشنی رفتار کنید. برقراری ارتباط معمولا یک کار سخت و پر فشار است. برای این کار باید خوب فکر کنید دنبال چه چیزی هستید و چه باید بگویید و مهم‌تر از آن، چگونه باید آن را بیان کنید.

۸- نبردهای خود را انتخاب کنید

گاهی اوقات باید نبردهای واقعی خود در محیط کار را انتخاب کنید. هیچ‌چیزی ارزشمندتر از وقت شما نیست و باید انرژی و تمرکز خود را در جای دیگری و برای کارهای مهم خود صرف کنید. روابط سالم میان همکاران به این بستگی دارد که بدانند کدام‌یک از موضوعات ارزش جنگیدن و کدام‌یک از آن‌ها ارزش رها شدن را دارند. فقط برای موضوع‌ها و مباحثی وقت بگذارید و بجنگید که ارزشش را دارد و به یک نتیجه واضح ختم می‌شود. برای آن برنامه عملیاتی بدهید و زمان تعیین کنید. واقعا یک نبرد را انتخاب کنید و به آن احترام بگذارید؛ بدون فریاد و دشنام و تنفر!

۹- دفاع نکنید

وقتی با یک همکار کنار نمی‌آیید؛ ممکن است هیچ ارتباطی به شما نداشته باشد. ممکن است همه‌چیز به طرف مقابل و مثلا احساس ناامنی او ارتباط داشته باشد. زورگویی و اصرار بر یک تصمیم و عملکرد در محیط کار می‌تواند یک رفتار تهاجمی یا زمینه قلدری دیگران بر افراد زیردست و ضعیف را به وجود بیاورد.

۱۰- اجازه ندهید روز شما خراب شود

تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که احساس غم و اندوه دارند؛ در کارهای دارای جزئیات زیاد، عملکرد بهتری داشته و کارآمدتر از افرادی شاد و خوشحال هستند. احساس غمگینی و ناراحتی باعث می‌شود بیشتر با دیگران مذاکره کنید و تحت تاثیر قرار بگیرید و در نتیجه روی کار خود تاثیرات زیادی بگذارید. چه شاد باشید؛ چه ناراحت و غمگین یا عصبانی؛ سلامت روانی شما روی کارتان تاثیرگذار است. اگر اجازه بدهید دیگران روی احساسات شما تاثیرگذار باشند؛ در یک محیط سمی قرار گرفتید. افراد حرفه‌ای سعی می‌کنند روی کار خودشان تمرکز کنند و اجازه ندهید دیگران یک روز خوب کاری آن‌ها را منحرف کنند.

منبع


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

اگر نئاتدرتال‌ها بر انسان‌های به اصطلاح خردمند غلبه می‌کردند، شاید اینها ستاره‌های سینماهای آنها…

سوابق فسیلی نشان می‌دهد که نئاندرتال‌ها در حدود 40000 تا 30000 سال پیش از سوابق باستان‌شناسی ناپدید شدند، اگر در برخی مکان‌ها ممکن است تا حدود 28000 سال پیش  زنده مانده باشند.نئاندرتال‌ها گونه‌ای از انسان‌های باستانی بودند که تا زمان…

۸ خودروی جذاب تاریخی که توسط طراحان ایتالیایی بازطراحی و جاودانه شدند

ایتالیا خانه‌های طراحی معروفی دارد. Pininfarina ،Bertone ،Touring ،Giugiaro و Vignale برخی از مهم‌ترین نام‌های طراحی خودرو هستند.در این خانه‌های طراحی، همه‌چیز از جمله خودرو طراحی می‌شود. چه خودروهایی که تجاری و قابل تولید باشند؛ چه…

قسمت دیگری از عکس‌های تاریخی کمتر دیده شده‌اند و نگرش جدیدی نسبت به تاریخ در ما ایجاد می‌کنند

عکس‌های تاریخی بسیار هستند. برخی از آنها از فرط تکرارِ دیگر روتین می‌شوند و نکته جدیدی به ما نمی‌افزایند. متاسفانه برخی از آنها در بایگانی‌های فراموش می‌شوندو کسی متوجه نکته‌شان نمی‌شود و به تدریج نابود می‌شوند و برخی هم کمتر از بقیه بها…

تصور واقعیت دگرگون به کمک میدجرنی – گالری عکس

تاریخ دگرگون یک ژانر جذاب است که به بررسی چگونگی تغییر مسیر تاریخ در صورت رخ دادن برخی رویداد‌های کلیدی به گونه‌ای متفاوت می‌پردازد.یک تغییر جزئی یا یک واگرایی عمده می‌تواند تخیل ما را به کار بیندازد تا آینده‌ای کاملا متفاوت که الان جزو…

نقشه واقعی جهان: این نقشه‌های هوشمندانه، اندازه واقعی کشورهای روی کره زمین را نشان می‌دهند

وقتی به نقشه جهان نگاه می کنید، منطقی است که فرض کنید گرینلند و آفریقا از نظر اندازه مشابه هستند. اما در واقعیت، قاره آفریقا 14 برابر وسعت خشکی یخی شمال است.با احتساب تعدادی از جزایر فراساحلی، مساحت کل گرینلند 2.16 میلیون کیلومتر مربع…

اگر در این لحظات تاریخی حساس، شخصیت‌های مهم عکس سلفی می‌گرفتند

عکس سلفی به مفهوم کنونی آن مدت یک دهه است که مرسوم شده و به مفهوم گرفتن عکس آینه‌ای یا تکنیک‌های گرفتن عکس با شاتر زمان‌دار قدمت آن به زمان عکاسی برمی‌گردد.اما تصور کنید که در این لحظات مهم تاریخی، شخصیت‌ها دست به دوربین می‌شدند و به…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کلینیک زیبایی دکتر محمد خادمی /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.