چگونه می‌شود فقط با یک قاشق فلزی ساده به جنگ قاچاقچیان انسان رفت؟!

0

متاسفانه هر سال، هزاران انسان به دام قاچاقچیان انسان می‌افتند و به کشورهای دور قاچاق می‌شوند. این گروه‌های مخوف از زنان به عنوان برده‌ه‌های جنسی استفاده می‌کنند و یا آنها را مجبور به ازدواج می‌کنند.

برآورد می‌شود که تنها در سال ۲۰۱۶ حدود ۱۵.۴ میلیون نفر مجبور به ازدواج شده باشند. البته تعداد قابل ملاحظه‌ای از این ازدواج‌های اجباری نه توسط قاچاقچی‌ها، بلکه توسط خود اعضای خانواده آنها، تحمیل می‌شود.

بنیاد خیریه بریتانیایی Karma Nirvana از قربانیان سوء استفاده و ازدواج اجباری محافظت می‌کند. این بنیاد به تازگی توییتی انجام داده که در آن شیوه ساده‌ای برای گریز از دست قاچاقچی‌ها در فرودگاه‌ها (دست کم در فرودگاه‌های انگلیس) توضیح داده شده.

در این شیوه افراد در معرض خطر باید یک چیز فلزی که می‌تواند به سادگی یک قاشق فلزی باشد در لباس زیر خود پنهان کنند تا تشخیص‌دهنده‌های فلز در فرودگاه‌ها، هشدار بدهند و فرصت مناسبی برای جدا شدن قربانی‌ها از قاچاقچی‌ها ایجاد شود.

این شیوه خیلی ساده به نظر می‌رسد، اما شاید عملا به درد برخی از قربانی‌ها بخورد.

از آنجا که عملا آنها همیشه توسط قاچاقچی‌ها یا افراد خانواده سخت‌گیر تحت نظر گرفته می‌شوند، مهیا کردن فرصتی برای مددجویی از پلیس و مقامات انتظامی و قانونی برای آنها دشوار است. این شیوه به آنها امکان می‌دهد که زمان بازرسی بدنی، یاری بطلبند.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.