اپل واقعا در مسیر ساختن گوشی‌های تاشونده قرار گرفت: ارسال نمونه‌های اولیه آی‌فون تاشو به فاکسکان

0

تا همین حالا به نظر نمی‌رسید که اپل علاقه‌ای به حضور در جمع سازندگان گوشی‌های تاشو داشته باشد. شاید اپل تصور می‌کرد که زمانش نرسیده و باید هر وقت که طراحی واقعا خوبی پیدا کرد یا فناوری‌های شرکت را در این مورد تکمیل کرد، باید ریسک این کار را بپذیرد.

اما امروز به نقل از یک منبع چینی، ادعا شده که اپل نمونه‌های اولیه یک آی‌فون تاشونده را به شریک مونتاژکار خود یعنی فاکسکان چین ارسال کرده است تا در این شرکت آزمایش شوند.

در تست‌های اولیه مشخص خواهد شد که از نمایشگر OLED یا Micro-LED در این گوشی استفاده شود. همین تصمیم بر فرایندهای بعدی مونتاژ تاثیر خواهد گذاشت.

تاریخی که برای عرضه و ساخت عملی این نمونه -در صورت قبولی در تست‌های اولیه- عنوان شده، سپتامبر سال ۲۰۲۲ است.

باز ادعا شده که یکی از آزمایش‌های روتینی که قرار است انجام شود تست ۱۰۰ هزار بار باز و بسته کردن این گوشی است. در مورد لپ‌تاپ‌های معمولا تست ۲۰ تا ۳۰ هزار باز و بسته شدن انجام می‌شود.

گزارش حاوی هیچ اطلاعاتی در مورد مشخصات و شیوه باز و بسته شدن این نمونه نیست. اما گویا سامسونگ پنل این گوشی را تامین خواهد کرد.

یکی از درزدهندگان شاخص اطلاعات در مورد اپل به نام «جون پروسر» قبلا گفته بود که اپل روی آی‌فون‌هایی کار می‌کند که دو پنل جدا دارند و با یک لولا به هم متصل می‌شوند و خبری از مکانیسمی شبیه به گلکسی فولد سامسونگ نخواهد بود.

اطلاعات دیگری که او ابراز کرد این بود که نمونه اولیه گوشی تاشوی اپل، کناره‌های گرد دارد و لبه‌های آن از فلز ضدزنگ است، چیزی شبیه آی‌فون ۱۱.

نخستین شایعات در مورد کار کردن اپل روی یک گوشی تاشو، سال ۲۰۱۶ به گوش رسید. اما واقعا معلوم نیست که این گوشی چه زمانی نهایی شود و وارد بازار شود. اما خبر امورز، نخستین نشانه از عزم جدی اپل در این مورد است.

منبع macrumors
   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.