قمار بزرگ سامسونگ بر سر گوشی‌ها، تبلت‌ها و نمایشگرهای تاشو – رونمایی از نمونه‌های اولیه‌ای که در آینده نزدیک تبدیل به محصولات جذاب خواهند شد

0

سامسونگ سرمایه مادی و مهندسی زیادی را صرف وسایل تاشو کرده و نسبت به رقیب خود-اپل- که کارهایش در این زمینه فقط در حد شایعه و تلاش‌های اولیه است، بسیار جلو افتاده است.

این شرکت معتبر کره جنوبی در پی آن است که گوشی‌های تاشوی جدید خود را مانند سری نوت، محبوب کند و دوست دارد که بتواند هر سال ۱۰ میلیون دستگاه از آنها را بفروشد.

سامسونگ امروز نمونه‌های اولیه یا پروتوتایپ‌های جدیدی ارائه نمود که نشان می‌دهند این شرکت چه آرزوهایی در سر می‌پروراند.

چشم‌گیرترین آنها نمایشگر OLED تاشوی S بود. این نمایشگر برخلاف اکثر وسایل تاشوی کنونی می‌تواند به جای یک بار، دو بار تا بخورد. (عکس بالا)

این نمایشگر وقتی کاملا باز باشد یک تبلت ۷.۲ اینچی است و در حالت بسته به مانند یک گوشی هوشمند است.

وسیله چندمنظوره دیگری که سامسونگ نشان داد یک پنل OLED  هفده اینچی بود که می‌تواند هم مانیتور باشد و هم وقتی تا بخورد یک تبلت با نسبت طول به عرض ۴ به ۳ باشد.

اما سامسونگ فقط به فکر ساختن وسایل تاخوردنی نیست و و متوجه شده که وسایلی که به جای تا خوردن، به صورت اسلایدی توسعه پیدا می‌کنند هم جذاب هستند. پس نمونه اولیه یک صفحه نمایش OLED را هم نمایش داد که این ویژگی را دارد.

علاوه بر اینها سامسونگ فناوری گنجاندن دوربین در زیر صفحه نمایش برای لپ‌تاپ‌ها را هم ارائه کرد. در این راستا سامسونگ Weibo page را نشان داد که یک لپ تاپ بدون حاشیه است و دیگر به خاطر دوربین جلو، فضایی به هدر نمی‌رود. البته این دوربین‌ها وارد صنعت گوشی‌سازی هم خواهند شد، اما تاریخ استفاده عملی از آنها هنوز اعلام نشده است.

تصور می‌شود که در آینده نزدیک وسایل تاشدنی به وفور در بازار پیدا شوند، اما مشکل اینجاست که دست کم نسل‌های اولیه این محصولات قیمت بسیار بالاتری نسبت به پرچم‌دارهای عادی خواهند داشت.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.