از می سال ۲۰۲۱ سرعت بارگزاری سایت‌ها و تجربه کاربری، اهمیت بیشتری در رتبه‌بندی نتایج جستجو خواهند داشت

0

می امسال گوگل خبر داد که سرعت لود سایت‌ها در کنار برخی شاخص‌های دیگر مربوط به تجربه کاربری، در رتبه‌بندی سایت‌های در نظر گرفته خواهند شد.

البته همان طور که می‌دانید اینها قبلا هم در رتبه‌بندی مؤثر بودند، اما گویا گوگل در نظر دارد این شاخص‌ها را بیشتر دخیل کند و عملا از می سال ۲۰۲۱ به صورت رسمی، در رتبه‌بندی لحاظ خواهند شد.

پس شما به عنوان صاحب یک سایت باید تا دیر نشده عواملی مانند زمان بازگزاری سایت، ریسپانسیو بودن و ثبات گرافیکی سایت خود را ارتقا بدهید. منظور از این آخری این است که کاربر به خاطر لود بد سایت و این سو و آن سو شدن دکمه‌ها، کلیک یا تپ اشتباه روی صفحه نکند و به صفحاتی نرود که واقعا در نظر نداشته.

پس خیلی مهم است که رفاه کاربران و به خصوص کاربران موبایل را در نظر بگیریم.

همان طور که اشاره شد از می سال ۲۰۲۱ این شاخص‌ها در کنار شاخص‌هایی که قبلا هم خیلی مهم بودند مانند سهولت مشاهده با مرورگرهای موبایل، امنیت کاربر هنگام مرور و استفاده از پروتکل HTTPS اهمین بیشتری خواهند یافت.

صاحبان سایت‌ها از همین حالا در پی اصلاحاتی برآمده‌اند و گوگل از روی مراجعات آنها به بخش‌های متناظر در کنسول جستجو متوجه این امر شده است. در واقعا در ماه‌ها اخیر وب‌مسترها ۷۰ درصد بیشتر به این قسمت‌ها سر می‌زنند.

در تصویر زیر فاکتورهایی که وب‌مسترها حتما باید در نظر بگیرند، خلاصه شده‌اند:

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.