اگر به جای پرتره‌های رنگ و رو رفته؛ عکس‌هایی از شخصیت‌های مهم تاریخ داشتیم و لباس کنونی به تن می‌کردند …

0

یک گرافیست به نام Becca Saladin چند سالی است که یک سرگرمی جالب را دنبال می‌کند. این سرگرمی، جان دوباره بخشیده به شخصیت‌های تاریخی است.

او از کودکی به طراجی و نقاشی علاقه داشت. همزمان والدینش برای او داستان‌های تاریخی زیادی تعریف می‌کردند، به همین خاطر او بزرگ‌تر که شد تصمیم گرفت که با توجه به تصوراتش و معدود پرتره‌های وقاعی یا تخیلی شخصیت‌های تاریخی، تلاش کند، تصاویر دقیقی از آنها بسازد، آن هم با ظاهر و رخت و لباس کنونی!

با هم تعدادی از این عکس‌ها را مرور می‌کنیم:

حَتشـِپسوت (به معنای سرآمد بانوان آزاده) پنجمین فرعون از دودمان هجدهم پادشاهی مصر باستان بود که برای ۲۲ سال مقام فرعون مصر را برعهده داشت و آن سرزمین را به یک کشور مقتدر تبدیل کرد دوره حکومت حتشپسوت اوج قدرت و شکوفایی مصر در هر زمان دیگری بود که بیشتر به عنوان عصر طلایی تاریخ مصر نیز شناخته می‌شود.

حتشپسوت میان سال ۱۴۸۱ تا ۱۴۷۹ و به عنوان قدرت پشت تخت بجای شوهرش توتمس دوم بر مصر فرمان راند.

مادام پمپادور  ‏(۱۷۲۱–۱۷۶۴) که بیشتر به نام مارکیز دوپمپادور شهرت یافته‌است از زنان زیبای عصر خود و معشوقهٔ شدیداً محبوب و موردعلاقه اصلی لوئی پانزدهم پادشاه فرانسه بود. مادام پمپادور در سن بیست و سه سالگی به دربار فرانسه راه یافت و تا هنگام مرگ از نفوذ بسیار زیادی در پادشاه فرانسه برخوردار بود و قدرتی هم تراز با نخست وزیر داشت. دخالت‌های بسیار وی در امور کشور باعث ضعف حکومت فرانسه، شکست در جنگ‌ها و نارضایتی عمومی شد.

آن بولین ( Anne Boleyn) (متولد ۱۵۰۱ یا ۱۵۰۷ – درگذشت ۱۹ مه ۱۵۳۶ در ارگ لندن) دومین همسر و شهبانوی هنری هشتم پادشاه انگلستان از تاریخ ۲۸ مه ۱۵۳۳ تا ۱۷ مه ۱۵۳۶ بود که در برج لندن به اتهام زنا و خیانت به همسر خود (هنری هشتم) گردن زده شد؛ گناهی که هیچگاه صحت آن اثبات نشد.

لویی شانزدهم

کلئوپاترا

تابلوی ونوس

مارک آنتونی:

لوکرزیا بورژا (سرالیش را ندیده‌اید؟! )

ریچارد سوم:

چنگیز خان

نفر تی تی

ژولیوس سزار

ملکه الیزابت اول

اسکندر

جین آستین

آبراهام لینکلن:

کالیگولا:

ناپلئون

بنجامین فرانکلین

هنری هشتم

مونالیزا

ماری آنتوانت

بتهوون

جورج واشنگتن:

جین سیمور:

ارسطو:

کوروش کبیر

شاه جهان:

کاترین دو مدیچی

حرم سلطان

کلئوپاترا:

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.