پلیس ایتالیا با استفاده از خودروی لامبورگینی توانست یک کلیه اهدایی را در در عرض ۲ ساعت به مقصدش در ۴۸۰ کیلومتری برساند!

0

فکرش را بکنید، پلیس ایتالیا خودروی لامبورگینی دارد! حالا شاید برخی مواقع تصور کنیم که از این خودرو فقط برای ایجاد پرستیژ یا تعقیب گاهگاهی خودروهای مجرمان استفاده می‌شود. اما به تازگی این خودرو کاربرد جالبی پیدا کرد.

خبرگزاری‌ها اطلاع داده‌اند که پلیس ایتالیا با استفاده از یک خودروی لامبورگینی، یک کلیه را به بیمار نیازمند پیوند رسانده است.

آنها کلیه اهدایی را از شهر رم به پادووا رساندند. کل زمان لازم برای پلیس ۲ ساعت بود و آنها در این مدت فاصله ۴۸۰ کیلومتری را طی کردند. به عبارتی سرعت متوسط آنها ۲۴۰ کیلومتر در ساعت بود!

خودروی لامبورگینی هوراکان که آنها استفاده کرده بودند، اصلا برای همین کار از قبل مجهز شده بود و برای خودش یک محفظه فریزر داشت. این خودرو در سال ۲۰۱۷ خریداری شده بود.

باید در نظر بگیرید که فقط سرعت خودرو عامل موفقیت نبوده و خودرو از قبل به نورهای هشداردهنده مجهز شده بود و پلیس از سیستم کامپیوتری و تجهیزات لازم برای خلوت کردن ترافیک مسیر خودرو هم استفاده کرده بود.

سؤالی که در ذهن مطرح می‌شود این است که چرا پلیس از هلیکوپتر استفاده نکرده. آیا این کار سریع‌تر و راحت‌تر نبود؟

شاید آن زمانی که کلیه لازم بود، هلیکوپیتر بیکاری موجود نبود و کسی نمی‌توانست صبر کند که یکی از آنها آماده ماموریت خطیر شود.

به هر حال پلیس باید از هوراکان ۵.۲ لیتری با توان ۶۰۲ اسب بخار استفاده می‌کرد!

منبع boingboing
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.