احتمالا گوشی تاشوی LG Rollable با ایده‌ای کاملا متفاوت و نو در مارس ۲۰۲۱ معرفی می‌شود

0

ال‌جی به دنبال احیا خود در بخش اسمارت‌فون‌ها است. این شرکت دو خط تولید جدید گوشی تلفن همراه به نام‌های Universal و Explorer راه‌اندازی کرده است که قرار است به ترتیب گوشی‌های معمولی و مبتنی بر تجربه کاربری تولید کنند.

همچنین، ال‌جی شیوه نام‌گذاری گوشی‌های خود را تغییر داده است و شاهد استفاده از نام‌های خاص در نام‌گذاری اسمارت‌فون‌های جدید این شرکت هستیم. ظاهرا، پس از گوشی‌های LG Velvet و LG Wing شاهد گوشی تاشویی به نام LG Rollable خواهیم بود.

به تازگی ال‌جی این نام را در بخش ثبت علایم تجاری اتحادیه اروپا به نام خود سند زده است تا نشان بدهد تصمیم دارد چنین گوشی روانه بازار کند. بسیاری از کارشناسان می‌گویند LG Rollable همان گوشی تاشوی متفاوت این شرکت تحت پروژه Project B در بخش خط تولید Explorer است.

به گزارش LetsGoDigital، ثبت اختراع ال‌جی در ایالات متحده تحت نام Roll-slide mobile terminal نشان می‌دهد این شرکت کره‌ای در پی ساخت یک گوشی تاشو با صفحه‌نمایش جمع‌شدنی است.

 

در اسناد ثبت اختراع این محصول به وضوح از گوشی تلفن همراه، هدست‌های بی‌سیم، شارژر باتری و صفحه لمسی الکترونیکی نام برده شده است که نشان می‌دهند داریم درباره یک اسمارت‌فون تاشو صحبت می‌کنیم نه یک تلویزیون!

ایده‌ای کاملا متفاوت

قبلا شایعات زیادی درباره تلفن هوشمند Project B ال‌جی منتشر شده است که همگی از یک روش متفاوت در استفاده از یک گوشی تاشو حکایت داشتند. ال‌جی می‌خواهد با باز و بسته شدن صفحه‌نمایش، قابلیت تبدیل گوشی به یک تبلت را برای کاربران فراهم کند.

کاربر هنگامی که از سمت چپ و راست صفحه‌نمایش را به سمت بیرون بکشد؛ اندازه صفحه‌نمایش دو برابر شده و تبدیل به یک تبلت می‌شود. حتی کاربران می‌توانند فقط یک طرف صفحه‌نمایش را کشیده و بخشی از آن را بزرگ‌تر کنند. دوباره وقتی می‌خواهید از این دستگاه به صورت یک گوشی ساده استفاده کنید؛ با فشار دادن به طرفین گوشی، صفحه‌نمایش جمع خواهد شد.

ظاهرا ال‌جی برای پیاده‌سازی این ایده از چرخ‌دنده‌ها و برخی عناصر الاستیکی استفاده کرده است و یک قاب دوم برای صفحه‌نمایش بزرگی که باید بیرون بیاید؛ در نظر گرفته است. ال‌جی طوری این گوشی را ساخته تا صفحه‌نمایش به آرامی بیرون بیاید و بعد دوباره جمع شود. همین‌طور، الزاماتی برای به بیرون پرتاب نشدن ناگهانی صفحه‌نمایش در نظر گرفته است.

گفته می‌شود گوشی LG Rollable این شرکت در مارس ۲۰۲۱ معرفی خواهد شد. سامسونگ، رقیب شرکت ال‌جی چندین گوشی تاشو بیرون داده است و از این نظر ال‌جی به شدت تحت فشار است!

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.