آیا می‌شود از آداپتور برق مک‌بوک برای شارژ سریع آیفون استفاده کرد؟ روشی امن و بی‌خطر محسوب می‌شود؟

چون آیفون بدون آداپتور عرضه می‌شود؛ شاید به این فکر افتاده باشید که از آداپتور مک‌بوک استفاده کنید

0

با حذف آداپتور برق از جعبه‌های گوشی آیفون توسط اپل، شاید این سوال در ذهن شما هم نقش بسته باشد که آیا می‌توانید به جای خرید یک آداپتور ۲۰ واتی جداگانه برای آیفون، از آداپتور USB-C با قدرت بالاتر مانند آداپتور برق مک‌بوک استفاده کنید؟ آیا این روش بی‌خطر و امن برای آیفون است؟

خبر خوش اینکه این روش کاملا امن است و شما می‌توانید از شارژر مک‌بوک برای شارژ سریع آیفون خود استفاده کنید.

در ادامه، می‌خواهیم درباره مدل آیفون‌ها و آیپدهایی که می‌توانید با استفاده از مک‌بوک یا شارژرهای دیگر شارژ کنید؛ صحبت کنیم:

با چه آداپتورهای برقی می‌توان آیفون‌ها را شارژ کرد؟

اپل قبلا یک آداپتور برق ۱۸ واتی USB-C برای آیفون‌های ۱۱ پرو عرضه می‌کرد اما با معرفی آیفون‌های ۱۲، تصمیم گرفت به خاطر مسایل زیست محیطی (و شاید صرفه‌جویی در هزینه‌های حمل و نقل)، آداپتور برق را از جعبه گوشی حذف کند.

اگر اخیرا یک آیفون خریده‌اید یا قصد خرید یک آیفون جدید را دارید؛ می‌توانید یک آداپتور شارژر ۲۰ واتی اپل را جداگانه خریداری و با آن آیفون را سریع شارژ کنید. این آداپتور برای شما ۲۰ دلار هزینه دارد. اگر در خانه یک دستگاه مک‌بوک دارید؛ می‌توانید از شارژر موجود مک‌بوک خود نیز برای شارژ آیفون استفاده کنید.

در سال‌های اخیر، شارژ سریع به یک نیاز اصلی برای بسیاری از کاربران تبدیل شده است. شارژ سریع به شما این امکان را می‌دهد که باتری دستگاه خود را به سرعت شارژ کنید. برخی دستگاه‌ها به شما این امکان را می‌دهند که تا ۵۰ درصد باتری را در ۳۰ دقیقه شارژ کنید. حداقل چیزی که برای یک شارژ سریع نیاز دارید؛ آداپتور ۲۰ واتی است اما می‌توانید از شارژرهای قدرتمندتر USB-C مک‌بوک نیز برای شارژ سریع استفاده کنید.

خبر خوب این است که همه آیفون‌ها و آیپدهای مدرن با شارژرهای قدرتمندتر USB-C مک‌بوک سازگاری دارند. بسته به اینکه مدام مدل مک‌بوک را دارید؛ این آداپتورها از ۳۰ وات برای مک‌بوک ایر تا شارژر ۹۶ واتی برای مک‌بوک پرو ۱۶ اینچی متفاوت هستند.

اگرچه شاید در ابتدا کمی خطرناک به نظر برسد؛ اما استفاده از هر یک از شارژرهای USB-C اپل کاملا بی‌خطر است؛ چون این آیفون شما است که تعیین می‌کند چقدر ولتاژ برق ورودی دریافت کند؛ نه شارژر!

کدام مدل‌های آیفون و آیپد از شارژ سریع پشتیبانی می‌کنند؟

اپل می‌گوید آیفون‌ها و آیپدهای زیر با آداپتورهای ۱۸ وات، ۲۰ وات، ۲۹ وات، ۳۰ وات، ۶۱ وات، ۸۷ وات و ۹۶ وات برای شارژ سریع سازگار هستند:

آیفون ۸ و بالاتر

آیپد ایر (نسل سوم) و بالاتر

آیپد مینی (نسل پنجم) و بالاتر

همچنین، اپل اشاره می‌کند که می‌توانید از کابل USB-C به لایتنینگ که در جعبه آیفون یا آیپد موجود است؛ یا با آداپتور برق USB-C شخص ثالث که از USB Power Delivery پشتیبانی می‌کند؛ برای شارژ آیفون و آیپد استفاده کنید. این جمله اپل به این معنی است که می‌توانید از هر شارژر USB-C که وات مناسبی ارائه می‌دهد؛ بهره ببرید.

بنابراین، می‌توانید از هریک از آداپتورهای رسمی مک‌بوک اپل یا هر آداپتور شخص ثالث برای شارژ سریع آیفون خود استفاده کنید.

مدیریت کابل برق آسان‌تر

یکی از مزایای شرکت‌های بزرگ فناوری که به سوی USB-C حرکت می‌کنند؛ مدیریت ساده‌تر کابل‌های برق است. برای مثال، می‌توانیم مک‌بوک، آیپد، گوپرو و دیگر دستگاه‌ها را با یک شارژر USB-C شارژ سریع کنید. این مزیت باعث می‌شود دیگر نیازی به خرید آداپتورها و کابل‌های اضافی دیگر نداشته باشید.

منبع makeuseof
   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.