معمای ستون فلزی اسرارآمیز صحرای یوتای آمریکا تقریبا حل شد

0

چند روز پیش، خبری را در «یک پزشک» برایتان بازتاب دادم.

قضیه از این قرار بود که هلیوکوپترهای حافظان حیات وحش آمریکا، به صورت اتفاقی در یک صحرای دورافتاده در یوتای آمریکا، ناگهان به یک ستون فلزی برخوردند. ستونی تر و تمیز و صیقلی و خوب تراش‌خورده!

با توجه به دورافتادگی محل، معلوم نبود که چه کسی زحمت حمل و نصب و سفارش این ستون فلزی را کشیده است. یک سری شایعات بی‌اساس در مورد نصب شدن آن توسط موجودات هوشمند فرازمینی مطرح شد که خب، رد شد.

اما احتمال مهم‌تر این بود که اشخاصی که آن را نصب کرده‌اند جزو علاقه‌مندان سینما هستند و با الهام از فیلم ۲۰۰۱ – یک اودیسه فضایی آن را نصب کرده‌اند.

حالا کاربران کنجکاو سایت ردیت، موضوع را بیشتر و عملی‌تر بررسی کرده‌اند.

آنها نخست مسیر هلیکوپترهایی که در آن مسیر معمولا پرواز می‌کنند، به دست آوردند و با شیوه مثلث‌سازی یا triangulate، محتمل‌ترین محدوده محل را پیدا کردند.

آنها متوجه شدند که این محل نزدیک رود کلرادو و پارک ملی کانیولندز است.

بعد به گوگل ارث پناه بردند تا با بررسی تصاویر قدیمی آن تا زمان حاضر، متوجه بشوند که ستون فلزی چه زمانی نصب شده است.

آنها متوجه شدند که ستون فلزی در تاریخی بین آگوست سال ۲۰۱۵ و اکتبر سال ۲۰۱۶ نصب شده است.

جالب است که در همین زمان، در همان نزدیکی، سریال علمی تخیلی وست ورلد، فیلمبرداری می‌شد. بنابراین محتمل است که این ستون شاید در واقع قرار بوده در سریال استفاده شود و بعدا نشده یا اینکه با احتمال بیشتر در گیر و دار ضبط سریال، اشخاصی دست اندر کار سریال، از فرصت برای معماسازی استفاده کرده‌اند!

این لوکیشن البته در فیلم‌های ۱۲۷ ساعت و ماموریت غیرممکن ۲ هم استفاده شده بود.

پس با این حساب دیگر باید به کلی از اینکه این ستون را اثر و نشانی از موجودات فرازمینی بدانید، قطع امید کنید! شاید هم همان طور که احتمال دادم تا مدتی بعد، کمپین تبلیغاتی پشت سر این ستون فلزی آشکار شود. شاید!

به هر حال بررسی کاربران ردیت نشان داده که محل آنچنان هم پرت نبوده و اشخاصی فرصت داشته‌اند که در حین انجام ماموریت‌های کاری، این دلمشغولی را هم انجام بدهند!

منبع cnet
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.