بهترین ربات‌های جاروبرقی سال ۲۰۲۰

از نظر قدرت مکش، نقشه‌برداری اتاق، سخت‌افزار و هوش مصنوعی

0

ربات‌های جاروبرقی (Robot vacuums) دیگر فقط در داستان‌های علمی تخیلی یا خانه‌های لوکس پیدا نمی‌شوند.

بسیار پیشرفته‌تر از گذشته شدند و در مدل‌های مختلف با انواع سنسورها، پردازنده‌های مرکزی، لیزرها و نرم‌افزارهای پیشرفته هوش مصنوعی در بازار یافت می‌شوند.

اکنون، می‌توان گفت اگر واقعا به دنبال تمیز کردن همه گوشه و کنار خانه خود هستید؛ این ربات‌ها یک ابزار مفید بوده و کارهای بزرگی انجام می‌دهند.

ربات‌های جاروبرقی که همه‌کاره باشند و ایده‌آل به حساب بیایند؛ هزینه بالایی دارند و شما باید بیش از ۱۰۰۰ دلار برای خریدشان هزینه کنید. اما همیشه مجبور نیستید یک ربات بسیار پیشرفته و گران‌قیمت بخرید.

می‌توانید یک ربات ساده‌تر تهیه کرده و برخی از کارهای او را دستی انجام دهید یا مراقب نکات اصلی یک ربات جاروبرقی مانند سطل تخلیه زباله‌ها، نقشه‌برداری از کف اتاق‌ها، مکش قدرتمند و سخت‌افزار مناسب باشید.

با این وجود، حتی بهترین ربات‌های جاروبرقی با همه پیچیدگی‌هایی که دارند؛ نمی‌توانند جایگزین تمیزکاری و جارو زدن‌های خود انسان شوند.

سایت سی‌نت برای یافتن بهترین ربات جاروبرقی، بیش از ۱۲۰ ساعت وقت صرف کرده و ۱۲ مدل معروف و شناخته شده بازار را از جهان مختلفی مورد بررسی قرار داده است. برخی مدل‌ها کاملا تازه هستند و اخیرا وارد بازار شدند؛ برخی مدل‌ها از پیش بوده و فروش خوبی داشتند و سعی شده مدل‌های به‌روزنشده و از بازار خارج شده را بررسی نکنند.

حاصل انجام انواع تست‌های قدرت مکش، قدرت سخت‌افزار، بررسی طراحی، قدرت نقشه‌برداری از اتاق‌ها و کف‌پوش‌ها، کارایی خوب در تمیز کردن سطوح و غیره به انتخاب سه ربات جاروبرقی زیر منجر شده است:

بهترین ربات جاروبرقی: iRobot Roomba S9 Plus

اگر مشکل مالی نداشته باشید و دنبال یک ربات جاروبرقی ایده‌آل بگردید؛ iRobot Roomba S9 Plus با قیمت ۱۱۰۰ دلار بهترین انتخاب خواهد بود.

قیمت بالایی دارد ولی از مکش زباله‌ها بسیار قدرتمند است؛ به خوبی گرد و غبارها را پاک می‌کند و رفتاری هوشمند دارد.

در طبقه‌هایی با کف‌پوش چوب، این ربات به طور متوسط ۹۳ درصد شن و ماسه‌های ریخته شده روی کف زمین را پاک و جمع می‌کند که بالاترین امتیاز کسب شده توسط همه ربات‌های جاروبرقی است.

اما روی فرش با پرزهای بلند و متراکم قدرت کمتری دارد و فقط ۲۸ درصد آن‌ها را جمع‌آوری کرد. روی فرش‌های سبک‌تر و تراکم کمتر، ۷۱ درصد شن‌ها و ماسه‌ها جمع‌آوری می‌شوند. از دیگر زباله‌هایی که این ربات به خوبی از روی فرش جمع می‌کند؛ می‌توان به موهای سگ و گربه، شوره حیوانات خانگی و مواد آلرژی‌زا اشاره کرد.

به خوبی در طبقات و اتاق‌های مختلف حرکت کرده و نقشه‌برداری می‌کند. مرتبا برنامه نظافت خود را به‌روز کرده و می‌توانید به برایش تعریف کنید چه مناطقی را جارو نزند. همین‌طور، می‌توانید از دستورات صوتی برای تمیز کردن سریع اتاق استفاده کنید؛ چون با دستیار صوتی الکسای آمازون و اسیستنت گوگل سازگاری دارد.

در یک بازه زمانی ۲۵ دقیقه‌ای می‌توان یک اتاق را به طور کامل جارو بزند. می‌توانید ربات Roomba S9 Plus را به وای‌فای یا اپلیکیشن Roomba وصل کنید ولی بهتر از همه آن‌ها داک Roomba S9 Plus’ CleanBase است. این داک هم باتری ربات را شارژ کرده و هم سطل زباله آن را به صورت خودکار تخلیه می‌کند. این‌گونه، هم خیال شما بابت دوام باتری راحت می‌شود و هم اینکه زحمت خالی کردن سطل زباله جاروبرقی را ندارید.

بهترین ربات جاروبرقی با قیمت متوسط: Neato D7

جاروبرقی Neato’s D7 با قیمت ۶۰۰ دلار تقریبا نصف قیمت Roomba S9 Plus است ولی گرد و غبار را به همان اندازه جارو می‌کند و یکی از بهترین ربات‌های جاروبرقی با قیمت متوسط است.

شن و ماسه روی کف‌پوش‌های چوبی و سطوح صاف را تا ۹۵ درصد تمیز می‌کند ولی روی فرش‌های با تراکم کم فقط ۳۶ درصد آن‌ها را جمع خواهد کرد. روی موکت‌ها قدرت جاروکنندگی آن به ۴۷ درصد می‌رسد.

ربات Neato قدرت و مهارت Roomba S9 Plus را در تمیز کردن موهای حیوانات خانگی یا خالی کردن سطل خود از گرد و غبار ندارد. قدرت نقشه‌برداری بالایی به لطف ناوبری لیزری هوشمند خود دارد و به همین خاطر، اطراف یک مبلمان را خیلی خوب تمیز می‌کند. می‌تواند نقشه‌های بهتری از اتاق‌ها تهیه کند و زمین بیشتری را پوشش دهد.

می‌توانید از راه دور و توسط برنامه Neato آن را کنترل کنید یا از فرامین صوتی مبتنی بر دستیارهای هوشمند الکسا و اسیستنت سود ببرید. با کمک اپلیکیشن Neato می‌توانید تعین کنید برخی مناطق خانه تمیز شوند و باقی مناطق دست نخورده باقی بمانند.

بهترین ربات جارو برقی با قیمت پایین: Eufy Robovac 11S Max

ربات Robovac 11S Max فقط ۲۷۰ دلار قیمت دارد ولی باز کف‌ها را خوب تمیز می‌کند و عملکرد رضایت‌بخشی نسبت به قیمت خود دارد.

به طور متوسط ۷۱ درصد شن و ماسه را از روی سطوح در تست‌ها از بین برده است. روی فرش‌ها عملکرد پایین‌تری دارد و فقط ۲۱ درصد شن و ماسه را جمع می‌کند ولی روی موکت یا فرش‌های با تراکم خلوت به ۲۷ درصد می‌رسد.

سیستم ناوبری لیزری آن کمی ضعیف است و یک ساعت طول می‌کشد تا کل یک اتاق را تمیز کند. البته، دقت زیادی در تمیزکاری دارد و کل اتاق را کاملا پوشش داده و تمیز می‌کند.

ربات جاروبرقی Eufy خودش را شارژ می‌کند و نباید نگرانی از جهت دوام باتری داشته باشید. اگر بخواهید هزینه پایینی برای یک ربات جاروبرقی بدهید؛ بهترین انتخاب شما ربات Robovac 11S Max برند Eufy است.

منبع سی‌نت
   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.