پیشنهاد فیلم: زندگی در پیش رو با بازی سوفیا لورن و بابک کریمی

اقتباسی از اثر رومن گاری

3

برای امشب تصمیم گرفتم که فیلم زندگی در پیش رو را به شما معرفی کنم. قبلا در «یک پزشک» به شما کتاب زندگی در پیش رو، اثر رومن گاری را معرفی کرده بودم و الان می‌رسم به فیلم.

فیلم حدودا یک ساعت و نیمه است و شما با یک فیلم اکشن و پر از هیجان و چرخش داستانی سر و کار ندارید. اما این فیلم، فیلمی است به شدت انسانی.

در فیلم می‌بینیم که زندگی آدم‌ها چطور به بهانه‌های مختلف با هم پیوند خورده و چطور می‌شود فارغ از سن و جنسیت و قضاوت در مورد پیشینه یا اعمال کنونی و همچنین مذهب با دیگران ارتباط انسانی و مهربانانه داشت.

در فیلم، مومو-پسر بی‌سرپرست-، زندگی‌اش با یک بازمانده هولوکاست -مادام رزا- به صورت تصادفی پیوند می‌خورد. از آن سو، یک پیرمرد مسلمان دلشکسته، یک موادفروش، یک پسربچه دیگر که زاده یک روسپی است، هر کدام حلقه‌ای از زنجیره روابط انسانی فیلم‌اند.

هر کدام از این آدم‌ها ناامنی‌هایی دارند، یکی دلش خوش است که مواد مخدر یک محله را تامین می‌کند و با پول آن، احترام و همنشین برای خود می‌یابد، دیگری در زیرزمین خاطر آشویتس را نشخوار می‌کند، شخص دیگری با سرک کشیدن به پستوی پر از کتاب و با رفوی فرش‌های قدیمی، نقبی به گذشته می‌زند.

دیدن سالخوردگی سوفیا لورن، چندان آسان نیست، اما هنوز هم گاهی می‌شود تلالوی گذشته را در چشمان او دید. بابک کریمی در این فیلم درخشیده و کاراکتر مهربانی دارد که عاقبت مومو را دگرگون می‌کند.

بازی ابراهیم گویه در نقش مومو، اما شاید از همه بهتر باشد. با این سن کم، چه بازی زیرپوستی و چشمان گویایی! امیدواریم درخشش او ادامه پیدا کند.

   
3 نظرات
 1. رستا می گوید

  پیشنهاد می کنم در پستهای معرفی فیلم نام اصلی (انگلیسی) فیلم یا لینک به صفحه imdb آن را هم بگذارید که خواننده بتواند راحت تر فیلم را پیدا کند.

  1. محمود می گوید

   اسم فیلم به انگلیسی The Life Ahead و لینکش https://www.imdb.com/title/tt10627584/

 2. فریدون رضایی می گوید

  با درود ،فیلم فوق العاده ای بود،بازی خیره کننده ابراهیم گویی بحدی زیباست که بیننده را بدنبال زندگی و سرنوشت او میکشاند تا جائیکه بازی درخشان سوفیا لورن و بابک کریمی را کمرنگ میکند، بی شک او پتانسیل زیادی در نقش آفرینی دارد و امیدوارم که در آینده بازهم شاهد نقش آفرینی او باشم ،او مرا یاد بازیهای فوق العاده بهروز وثوقی انداخت،سپاس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.