آبا با تکنیک عکس‌های قبل و بعد در اینستاگرام، آشنا هستید؟

0

شما خواه صفحه‌ای شخصی در اینستاگرام داشته باشید و برای تفریح  و ارتباط با مخاطبان خود آن را باز کرده باشید و چه در پی فروش کالا و خدمات خود باشید، همیشه در پی یاد گرفتن تکنیک‌هایی برای محبوب‌تر کردن آن هستید.

در ایران معمولا راه‌حل‌های میانبر به کلی اشتباهی مانند خرید فالوور و تبلیغ در صفحات نامربوط و یا درج عکس‌ها و کپشن‌های زرد و سخیف به عنوان راه حل در نظر گرفته می‌شوند.

بله! ممکن است با اینها مخاطب شما افزایش جهشی پیدا کند. اما اینها مخاطبی نیستند که با شما تعامل مثبت انجام بدهد و کامنت‌ خوب بگذارند و مهم‌تر از همه خریدار کالا و خدمات شما باشند.

اگر کلا نه اندیشه‌ای برای اشتراک دارید و نه کالا و خدمات ارزشمندی که هیچ! اما اگر صاحب اینها هستید، با وجود اتمسفر عجیب اینستاگرام، برخی تکنیک‌های اصولی، می‌توانند به تدریج یک حلقه مخاطب خاص و حتی عام برای شما ایجاد کنند.

یکی از تکنیک‌هایی که همیشه پاسخ می‌دهد این است که به نحوی عاطفه و کنجکاوی مخاطب را تحت تاثیر قرار بدهید.

فرض کنید که شما یک دکوراتور داخلی خوب هستید و شرکت کوچکی دارید، اگر به سادگی عکس‌هایی از اتمام پروژه‌های خوب بگذارید، ممکن است مورد استقبال قرار نگیرید.

اما اگر بیایید و بدترین خانه‌هایی که قرار بوده، تغییر رادیکال در دکور آنها ایجاد کنید را انتخاب کنید و عکس قبل از شروع پروژه و بعد از آن را بگذارید، هر مخاطبی کنجکاو می‌شود.

کلا انسان‌ها وقتی تغییر رادیکالی در هر چیزی ایجاد می‌شود، توجه‌شان بسیار زیاد می‌شود.

در موسیقی هیچ توجه کرده‌اید که شمار قابل توجهی از ترانه‌های ماندگار در ذهن ما آنهایی هستند که با صدا و ضرب‌آهنگ آرام شروع می‌شوند و به یک ضرب‌آهنگ تند می‌رسند؟

آن انتظاری که هر باز ذهن ما برای تغییر فاز ترانه و موسیقی می‌کشد، باعث ترشح جهشی دوپامین در مغز ما و یک حس لذت ناب در ذهن می‌شوند.

به صورت مشابهی وقتی یک مربی فیتنس، عکس قبل و بعد ناآمده‌ترین مراجعه‌کننده خود را می‌گذارد یا وقتی که یک جراح پلاستیک تغییر شگرف یک چهره را در تبلیغ خود درج می‌کند یا به همان صورتی که در ابتدا مثال زدم، یک دکوراتور عکس قبل و بعد درج می‌کند، میزان توجه هر کسی صدچندان می‌شود.

شما هم می‌توانید سیر پیشرفت شخصی خود در هر کاری را به نحوی به همین صورت، به رؤیت مخاطب برسانید و بازخورد خوب بگیرید.

در اینجا برای مثال عکس‌هایی از یک پیج دکوراسیون اینستاگرام درج می‌کند که به همین ترتیب توانسته ۱.۳ میلیون فالوور به صورت سالم برای خودش دست و پا کند!

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.